مسیر سبز
مسیر سبز

مرغ کیلویی 8000 تومان شد! خبرگزاری مهر: رئیس هیئت مدیره

مرغ کیلویی 8000 تومان شد!
خبرگزاری مهر: رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ کشور ضمن بیان علل عدم تحویل نهاده کنجاله سویا به اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی، از افزایش قیمت مرغ تا 8000 تومان در برخی از استانهای کشور خبر داد!
قیمت کنجاله سویا 2100 تومان شد

محمدیوسفی درخصوص علت افزایش بی رویه قیمت گوشت مرغ در بازار اظهارداشت: متاسفانه روز به روز قیمت نهاده ها به ویژه نهاده کنجاله سویا افزایش پیدا می کند به طوریکه درحال حاضر قیمت هرکیلوگرم نهاده کنجاله سویا در بازار آزاد 2100 تومان است و این مسئله تاثیر مستقیم بر افزایش قیمت مرغ در بازار دارد.

وی درخصوص قیمت فعلی مرغ در بازار گفت: براساس گزارشات موجود، علاوه براینکه قیمت هرکیلوگرم مرغ در پایتخت از مرز 7000 تومان گذشته است، دربرخی از استانها مثل استان فارس قیمت هرکیلوگرم مرغ به 8000 تومان رسیده است!

انتقاد از مسئولان شرکت پشتیبانی امور دام

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ کشوربا انتقاد از عملکرد شرکت پشتیبانی امور دام نسبت به عدم تحویل نهاده کنجاله سویا به تولیدکنندگان، گفت:  متاسفانه شرکت پشتیبانی امور دام از اردیبهشت ماه تاکنون 55 هزارتن نهاده کنجاله سویا که از سوی اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور خریداری و پول آن پرداخت شده است را در اختیار تولیدکنندگان نگذاشته است.

وی دربیان علت عدم پایبندی شرکت پشتیبانی امور دام در قبال تعهداتش به تولیدکنندگان مرغ گوشتی گفت: براساس قراردادی که برخی ازکشتارگاهها و همچنین عده ای دلال با شرکت پشتیبانی امور دام دارند، نهاده کنجاله سویا را از این شرکت دریافت کرده اند تا در قبال دریافت هرکیلوگرم گوشت مرغ از تولیدکنندگان 2.5 کیلوگرم نهاده کنجاله سویا رادراختیار آنها بگذارند و این موضوع دلیل عدم تحویل کنجاله سویا به اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور است.

به گفته این فعال حوزه صنعت پرورش مرغ کشور افرادی که با شرکت پشتیبانی امور دام قرارداد دارند باید هرکیلوگرم مرغ را به قیمت 4400 تومان از تولیدکننده خریداری و در مراکز میادین میوه و تره بار به قیمت 4700 تومان عرضه کنند.

واگذاری توزیع مرغ دولتی به اتحادیه مرغداران گوشتی

یوسفی در ادامه درخصوص وضعیت توزیع مرغ در بازار نیز بیان داشت: هم اکنون وظیفه توزیع مرغ با نرخ دولتی 4700 تومان برعهده سازمان صنعت، معدن وتجارت استان تهران است اما در جلساتی که با مسئولان داشته ایم، قرار شد تا پیش از فرا رسیدن ماه مبارک رمضان این وظیفه را برعهده اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور بگذارند.      

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید