مسیر سبز
مسیر سبز

مرگ برادر صدام حسین +عکس خبرگزاری ایسنا: برادر ناتنی صدام

مرگ برادر صدام حسین +عکس 
 خبرگزاری ایسنا: برادر ناتنی صدام

مرگ برادر صدام حسین +عکس
خبرگزاری ایسنا: برادر ناتنی صدام که در دوران حکومت ظلم و استبداد صدام علیه ملت عراق دست به اقدامات جنایتکارانه زده بود، بر اثر بیماری سرطان درگذشت.

 وسام الفریجی، سخنگوی رسمی وزارت دادگستری عراق در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که سبعاوی ابراهیم الحسن، برادر ناتنی صدام بامداد روز گذشته بر اثر بیماری سرطان درگذشت.الفریجی خاطرنشان کرد: دادگاه عالی کیفری حکم اعدام سبعاوی را به اتهام کشتار و جنایت علیه مردم عراق صادر کرده بود.

سبعاوی بعد از اینکه از طرف مقامات آمریکایی به عراق تحویل داده شد، به سرطان مبتلا شد.

برادر ناتنی صدام در زمان حمله عراق به کویت سال 1991 میلادی، رئیس سازمان اطلاعات عراق بود و در سال‌های 1991 تا 1996 میلادی به عنوان رئیس اداره امنیت کل عراق فعالیت می‌کرد و بعد از آن هم مشاور صدام و یکی از برجسته‌ترین چهره‌های نظام صدام به شمار می‌آمد.سبعاوی سی و ششمین نفری بود که از جانب نیروهای آمریکایی در فهرست افراد تحت تعقیب قرار گرفت و دولت آمریکا برای کسی که اطلاعاتی برای بازداشت وی در اختیار می‌گذاشت، یک میلیون دلار در نظر گرفته بود.

سرانجام آمریکا، سبعاوی را در 27 فوریه 2005 میلادی بازداشت کرد و بعد از عقب نشینی‌اش از خاک عراق او را به همراه دیگر چهره‌های معروف نظام سابق عراق که بازداشت شده بودند به مقامات عراقی تحویل داد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید