هر روز!
هر روز!

مرگ حسن جوهرچی + علت مرگ حسن جوهرچی + بیماری حسن

مرگ حسن جوهرچی + علت مرگ حسن جوهرچی + بیماری حسن

مرگ حسن جوهرچی + علت مرگ حسن جوهرچی + بیماری حسن جوهرچی
“حسن جوهرچی” بازیگر سینما و تلویزیون که به تازگی در سریال آرام میگیریم ایفای نقش کرده بود صبح امروز دار فانی را وداع گفت.
: مرگ حسن جوهرچی + علت مرگ حسن جوهرچی + بیماری حسن جوهرچی
به گزارش : حسن جوهرچی بازیگر سینما و تلویزیون صبح امروز دار فانی را وداع گفت. وی به دلیل بیماری و عارضه کبدی در بخش آی سیو بستری بود.
به گفته یکی از نزدیکان این بازیگر، وی صبح امروز به دلیل ایست قلبی درگذشت. هنوز زمان دقیق تشییع پیکر این بازیگر مشخص نشده است.
علت مرگ حسن جوهرچی،عارضه کبدی بود.یکی از نزدیکان وی امروز صبح(۱۵بهمن ماه) اعلام کرد که او بر اثر ایست قلبی، دار فانی را وداع گفت.
برخی از منابع علت دقیق فوت حسن جوهرچی را فشار خون بسیارپایین و عفونت ریه عنوان کرده اند.
ایشان به علت فشار خون پایین دارو مصرف می کردند. عفونت باید کنترل می شد تا پیوند کبدی برای ایشان انجام شود اما به علت عفونت شدید ریوی و کنترل نشدن آن دار فانی را وداع گفت. از این بازیگر این روزها سریال آرام می گیرم از شبکه دوم سیما پخش می شود .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام کرد: حسن جوهرچی برای پیوند کبد اقدام نکرده بود، وی می توانست زنده بماند!
جوهرچی،مدتی در بخش آی سی یو بستری بود. وی هنگام مرگ تنها ۴۷ سال سن داشت.
روابط عمومی بیمارستان امام خمینی (ره) با صدور اطلاعیه ای توضیحاتی در خصوص مرگ «حسن جوهرچی» ارائه کرد.
به نقل از روابط عمومی بیمارستان امام خمینی در این اطلاعیه آمده است: « مرحوم “حسن جوهرچی” از یک سال قبل با بروز زردی و ضعف و بیحالی، متوجه بیماری مزمن کبدی در خود شدند. در مدت یکسال گذشته وی پیگیری های اولیه ای نزد خود داشتند. به علت عدم بهبودی و پیشرفت مشکلات کبدی در این مدت، ایشان از حدود ٣ ماه قبل زیر نظر متخصصان گوارش و کبد مجتمع بیمارستانی امام خمینی قرار گرفتند.
در این زمان اقدامات تشخیصی و درمانی و مراقبتی سرپایی جهت تشخیص و درمان بیماری مزمن کبدی ایشان زیر نظر پزشکان فوقتخصص گوارش و کبد این مجتمع شروع شد. از ٢ ماه قبل نیز پرونده در درمانگاه پیوند کبد برای ایشان تشکیل شد.
در این مدت اطلاعات در مورد تشخیص و درمان بیماری مزمن کبدی به ایشان و خانواده بیمار داده می شد. در این سیر درمانی، ایشان یکبار در بخش گوارش مجتمع بستری شدند. در این بستری درمان های لازم بعمل آمد و با بهبود نسبی، درمان های سرپایی ایشان پیگیری شد. تکمیل مشاوره های و آزمایشات مورد نیاز قبل از دریافت پیوند کبد توسط درمانگاه پیوند کبد مجتمع پیگیری می شد. اقدامات مشاوره ای در این زمینه هم برای ایشان و خانواده بیمار اطلاع داده شد و تسریع گردید که در بعضی موارد از نظر پزشکی نیاز به اقدامات بیشتری قبل از پیوند بود. در این مدت با توجه به شدت بیماری و ضرورت پیوند، علیرغم پیگیری های همکاران بیمارستان و خانواده، شرائط انجام پیوند فراهم نشد. آخرین مراجعه ایشان در تاریخ دوشنبه هفته گذشته با حال عمومی بد به اورژانس مجتمع بوده که پس از احیاء در بخش آی سی یوی اورژانس مجتمع بستری شدند.
اقدامات پزشکی لازم در این خصوص برای ایشان توسط متخصصین مرتبط از رشته های مختلف بعمل آمد. در این بستری تظاهرات نارسایی شدید کبد شامل نارسایی کلیه هم زمان (سندروم هپاتورنال حاد) و عفونت ریوی وجود داشت که علیرغم اقدامات درمانی، کنترل نشد و متاسفانه منجر به فوت وی شد. لازم به ذکر است در دو ماه گذشته بیش از ٢٠ پیوند کبد برای بیماران مشابه در مجتمع بیمارستانی امام خمینی برای بیمارانی که از نقاط مختلف کشور مراجعه می نمایند و اقدامات لازم را پشت سر گذاشته اند انجام شده و هیچ مشکلی از جهت انجام این اقدام درمانی پیشرفته موجود نیست. روابط عمومی بیمارستان امام درگذشت این هنرمند محبوب را به بازماندگان محترم و جامعه هنری و هنردوست کشور تسلیت عرض می کند».حسن جوهرچی در سال ۱۳۴۷ در یک خانواده اردبیلی در تهران متولد شد. لیسانس عکاسی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران دارد. بازی در سینما را در سال ۱۳۶۷ با «فیل در تاریکی» که بعد از پانزده سال کامل شد شروع کرد. اولین بازی مطرح او در سینما در سال ۱۳۷۰ با فیلم «برخورد» به کارگردانی سیروس الوند بود.
او با بازی در سریال در پناه تو به شهرت رسید.
نام:حسن
نام خانوادگی:جوهرچی
تاریخ تولد:۱۳۴۷
محل تولد:تهران
تحصیلات:لیسانس عکاسی
همسر:مهناز بیات
فرزندان:علی و آوا
حسن جوهرچی در سال ۱۳۴۷ در تهران متولد شد. اولیسانس عکاسی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران دارد.
همسر او مهناز بیات، چهره پرداز است و دو فرزند به نامهای علی و آوا دارد. مهناز بیات در سال ۱۳۴۹ در تهران متولد شد. وی همسر حسن جوهرچی می باشد. او فارغ التحصیل دوره دو ساله چهره پردازی را از حوزه هنری سال (۱۳۷۲) دریافت کرد. و کار چهره پردازی را در سینما از سال ۱۳۷۲ با همکاری جعفر سیمایی آغاز کرد.
آقای جوهرچی! می خواهم سرراست بروم سر اصل مطلب که «سلامت» است.
بفرمایید، من مشکلی ندارم.
تعریف حسن جوهرچی از سلامت چیست؟
به نظرم «سلامت» هم به سلامت روح و روان و هم به سلامت جسم برمی گردد. به نوعی ترکیبی از هر دوی اینهاست و نمی شود کسی از لحاظ جسمی سالم ولی افکار و رفتارش پر از اشتباه باشد و برعکس کسی بیمار جسمی باشد ولی روان سالمی داشته باشد. بنابراین فردی به نظرم سالم است که هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ روحی مشکل نداشته باشد.

یعنی از نگاه شما سلامت روان و جسم کاملا به هم پیوسته اند؟
بله اما به نظرم سلامت روح و روان مهم تر از سلامت جسم است و به مراتب تاثیر بیشتری روی افکار و رفتار آدمی دارد.
به عنوان یک بازیگر چقدر به سلامتتان اهمیت می دهید؟
سعی می کنم از خیلی چیزها که ب

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید