مسیر سبز
مسیر سبز

مشاور رییس جمهور در دادسرا 'علی اكبر جوانفكر' مشاور مطبوعاتی

مشاور رییس جمهور در دادسرا 
 'علی اكبر جوانفكر' مشاور مطبوعاتی

مشاور رییس جمهور در دادسرا
'علی اكبر جوانفكر' مشاور مطبوعاتی رییس جمهوری، سرپرست موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران و مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) امروز (شنبه) در شعبه چهارم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه حضور یافت.

شعبه چهارم دادسرای فرهنگ و رسانه همزمان سه احضاریه برای حضور مشاور مطبوعاتی رییس جمهوری در این دادسرا ارسال كرده بود.

 مشاور مطبوعاتی رییس جمهوری بر اساس اعلام جرم دادستان عمومی و انقلاب تهران علیه وی مبنی بر نشر اكاذیب و پخش شایعات به قصد تشویش اذهان عمومی علیه مقامات كشوری و قضایی در شعبه چهارم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه حضور یافته است.

سرپرست دادسرای مقدس كه هفته گذشته در زمان تعرض به روزنامه ایران در صحنه حاضر بود، نیز اتهامی را به مشاور رییس جمهوری مبنی بر اینكه وی به هنگام حمله به روزنامه ایران تمرد كرده، نسبت داده است.

طی شش ماه گذشته 15 مورد شكایت از سوی دادستان تهران علیه مشاور مطبوعاتی رییس جمهوری صورت گرفته است.

قبل از آغاز جلسه امروز بازپرسی مشاور مطبوعاتی رییس جمهوری، 'مصیب نعیمی' مدیر مسوول روزنامه ایران به سووالات بازپرس شعبه چهارم دادسرای فرهنگ و رسانه در مورد اتهامات دادستانی علیه خود پاسخ گفت.

روزنامه ایران روز پنجشنبه در سرمقاله خود به قلم 'سعید یوسفی پور' درباره حوادث هفته گذشته در این روزنامه نوشت:

 'ماجرای تعرض به موسسه فرهنگی، مطبوعاتی توسط عده‌ای از نیروهای دادستانی و انتظامی كه وجه قانونی و حقوقی آن مورد سووال و قابل اعتراض است، متأسفانه اثرات و ناهنجاری‌هایی به همراه داشت اما بدتر و زشت‌تر و آنچه كه قلب امثال منی كه در جریان این حادثه بیش از 30 ساعت در بازداشت به سر می‌بردم را شكست ...

ایجاد خوراك رسانه‌ای و تبلیغاتی برای ضدانقلاب منفور و مفلوك بود كه البته در كمین است از هر ماجرای داخلی یك سناریوی هیجانی و سیاسی منطبق با اهداف پلید خود طراحی نماید. '

روزنامه ایران در سرمقاله خود همچنین آورده است: 'دشمن نیز بداند كه مطالبات نیروهای انقلابی در روزنامه و همچنین تمامی جوانانی كه همراه و همگام با احمدی‌نژاد هستند هیچگاه در مقابل نظام نبوده و نخواهد بود بلكه آرمان‌هایی است كه تنها در چارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی و ذیل وجود مطهر رهبری عزیز تحقق بخشیده خواهد شد.'

مشاور مطبوعاتی رییس جمهوری پنجشنبه گذشته (سوم آذرماه ) به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان بستری شد كه عصر دیروز (جمعه) به رغم مخالفت پزشكان با رضایت و درخواست خود از بیمارستان ترخیص شد تا بتواند در جلسه بازپرسی امروز دادسرا حضور یابد و پس از آن، دوباره برای ادامه معالجات پزشكی به بیمارستان بازگردد.

منبع: ایرنا باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید