مسیر سبز
مسیر سبز

مصاحبه اختصاصی با برایان تریسی برایان تریسی برای اغلب افراد

مصاحبه اختصاصی با برایان تریسی 
 برایان تریسی برای اغلب افراد

مصاحبه اختصاصی با برایان تریسی
برایان تریسی برای اغلب افراد نامی آشناست. نویسنده ده ها کتاب کاربردی در زمینه تکنیک های موفقیت و کسب و کار که به جهت توصیه های علمی و واقع بینانه اش طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد و تاکنون به صدها شرکت بزرگ جهان مشاوره داده است.

اما سال پیش برای برایان تریسی سال خوبی نبوده چرا که برای او اتفاقی نگران کننده رخ داد. اتفاقی به نام «سرطان حنجره» که می توانست تریسی را برای همیشه از سخنرانی و فعالیت محروم کند. اما برایان تریسی تسلیم سرطان نشد، او مطابق آموزه های خودش از نیروی درونی و تفکر مثبت بهره گرفت و بعداز چند ماه استراحت و عمل به توصیه های پزشکان توانست بر سرطان غلبه کند. او اینک کتاب جدید خود را به بازار عرضه کرده و به زودی سخنرانی هایش را نیز از سر خواهد گرفت.  ما پس از پیگیری های فراوان توانستیم مصاحبه ای اختصاصی با برایان تریسی انجام دهد تا شما خوانندگان عزیز این ماجرا را از زبان خود تریسی بشنوید.ژان بقوسیان: سلام آقای برایان تریسی. خوشحالم که این امکان را دارم تا با شما صحبت کنم. از وقتی که دراختیارمان قرار دادید، سپاسگزارم. همان طور که گفته بودم این مصاحبه در مجله موفقیت ایران چاپ خواهد شد. اولین سؤال این است که به نظر خودتان دلیل معروفیت شما در کشورهای مختلف از جمله ایران چیست؟

برایان تریسی: در ابتدا باید بگویم بنابر تجربه شخصی ام، ایرانی ها از باهوش ترین و خوش برخوردترین افراد جهان هستند. من با مردان و زنان ایرانی زیادی در ایالات متحده، کانادا و کشورهای دیگر از جمله ایران کار کرده ام. همواره همکاری با آنها لذت بخش بوده و از استعدادها و توانایی های آنها متعجب شده ام.

شاید دلیل محبوبیت کتاب هایم، کاربردی بودن و قابل اجرا بودن آنهاست. مردم می توانند کتاب ها را بخوانند و بلافاصله ایده های گفته شده را به کار گیرند تا فعالیت ها و کارشان بهبود یابد. ایرانی ها و به خصوص صاحبان کسب و کار ایرانی بسیار عمل گرا هستند و علاقه زیادی به یادگیری مطالبی دارند که نتایج کارشان را بهبود دهد. کتاب های من دقیقاً برای این نوع افراد نوشته شده است.

ژان بقوسیان: مطلع شدم که شما دچار سرطان حنجره شده اید، آیا این موضوع حقیقت دارد؟

برایان تریسی: در ماه مارس 2010 پزشکان تشخیص دادند که سرطان حنجره دارم. این موضوع برایم واقعاً تکان دهنده بود. باید زندگی ام را مجدداً سازماندهی می کردم تا بتوانم تحت درمان قرار گیرم. در این صورت سرطان تحت کنترل درمی آید و در حالت ایده آل از بین می رود.
از آوریل تا اوت سال 2010، تحت شیمی درمانی، جراحی و پرتودرمانی قرار گرفتم. در پایان این دوره اثرات سرطان تقریباً ناپدید شده بود! هم اکنون تا 95 درصد درمان شده ام و سر کار می روم. مسافرت ها را مجدداً آغاز کرده ام و در کشورهای مختلف سخنرانی کرده و سمینار برگزار می کنم. زمانی که تحت درمان بودم دو کتاب نوشتم! دوره های آموزشی زیادی ساختم و تقریباً هر روز کار می کردم. اکنون شرایط جسمانی من عالی است و هر روز ورزش می کنم.

ژان بقوسیان: تاکنون به چند نفر از مردم جهان از جمله ایران آموزش داده اید؟

برایان تریسی: در سی سال گذشته به صورت مستقیم به بیش از 5 میلیون نفر در 56 کشور مختلف آموزش داده ام. علاوه بر آن، مصاحبه های تلویزیونی من و دوره های صوتی و کتاب هایی که تهیه کرده ام توسط میلیون ها نفر دیگر در جهان استفاده شده است.

ژان بقوسیان: تاکنون چند کتاب نوشته اید؟

برایان تریسی: تاکنون که در سال 2011 به سر می بریم 52 کتاب نوشته ام. من به طور متوسط هر سال چهار کتاب می نویسم و منتشر می کنم. هم چنین دوره های صوتی و تصویری مختلفی در زمینه رهبری کسب و کار، مدیریت، فروش و موفقیت شخصی تولید می کنم که به زبان انگلیسی منتشر می شود و بسیاری از آنها به زبان های دیگر نیز ترجمه می شود.

ژان بقوسیان: لطفاً یک روز کاری خود را تشریح کنید.

برایان تریسی: روزهای کاری من متفاوت هستند. گاهی در حال مسافرت با هواپیما هستم. مواقع دیگر در خانه کار می کنم و گاهی به دفترم می روم که در سه کیلومتری خانه ام است و با کارمندانم کار می کنم.

هیچ روزی شبیه روزهای دیگر نیست، ولی در هر صورت، در ابتدای روز فهرستی از کارهای آن روز را تهیه می کنم. سپس از صبح تا شب بر کارهای آن فهرست متمرکز می شوم. اگر کاری به اتمام نرسید آن را به فهرست روز بعد منتقل می کنم. با این روش بهره وری بسیار بالایی دارم و در روز کارهای زیادی انجام می دهم.

ژان بقوسیان: جدیدترین کتاب شما «ساخت کسب و کار فوق العاده!» کتاب بی نظیری است. مطالب آن را چگونه جمع آوری کرده اید؟

برایان تریسی: در این سال ها من شخصاً 22 کسب و کار مختلف راه اندازی کرده ام و مدیریت و توسعه آنها به عهده من بوده است. هم چنین به حدود 1000 شرکت بزرگ و معروف مشاوره داده ام و به کارکنان آنها آموزش داده ام و با بیش از 10000 مالک و مدیر کسب و کارهای متوسط و کوچک در ارتباط بوده ام و با آنها کار کرده ام.

شخصاً هزاران کتاب و مقاله در زمینه کسب و کار مطالعه کرده ام و هزاران ساعت وقت به بررسی دوره های دانشگاهی در زمینه کسب و کار اختصاص داده ام. هزاران ساعت وقت اختصاص داده ام تا به دوره های صوتی گوش کنم و در سمینارهای بی شماری شرکت کرده ام که توسط افراد برجسته در کسب و کار برگزار می شد. در نتیجه تمامی این تجربیات و تحقیقات، به ایده های روشن و مشخصی رسیده ام و دقیقاً می دانم عوامل موفقیت در کسب و کار کدام اند و چه چیزهایی باعث شکست یک کسب و کار می شوند.

سال گذشته با دوستم مارک تامسون وقت گذاشتیم و تمامی این تجربیات را در قالب یک کتاب با نام «ساخت کسب و کار فوق العاده» درآوردیم که فکر می کنم حرفه ای ترین و مفیدترین کتاب دنیا در زمینه موف

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید