مطالب جالب!
مطالب جالب!

مصاحبه با بنیامین بهادری – خواننده بنیامین بهادری این روزها

مصاحبه با بنیامین بهادری – خواننده بنیامین بهادری این روزها

مصاحبه با بنیامین بهادری – خواننده
بنیامین بهادری این روزها پدیده اول موسیقی پاپ ماست هر چند که بعضی ها به خاطر البوم غیر مجازی که از او منتشر شده با او مخالفند و او را نفی می کنند اما واقعیت این است که بنیامین با سبکی نو و آلبومی همه پسند تا حد زیادی به موسیقی پاپ ما خدمت کرده است همین که مردم برای خرید آلبوم 85 به نوار فروشی ها می روند و با موسیقی پاپ داخل کشور آشتی کرده اند برای این موسیقی مهجور و بی پشتیبان نعمت است. درهر صورت بنیامین که این روزها جزو محبوب ترین های موسیقی پاپ ایران است در مصاحبه ای مفصل شرکت کرده است که مفصل ارین مصاحبه ای است که تا به حال از او شده است.
سوال: می خواهیم از مطرح شدن پدیده ای به نام بنیامین صحبت کنیم فکر می کنم از حدود ماه های آبان یا اذر سال پیش بود که آهنگ خاطره ها سر زبان افتاد ماجرایش جه بود؟ ما تو را در عالم موسیقی می شناختیم, اما ماجرای خواندن از کجا شروع شد؟
بنیامین: من کار ترانه را از سن نوجوانی انجام می دادم و بعد وارد ملودی سازی و آهنگ شدم ما داشتیم با فرید احمدی و چند نفر از دوستان در مورد کاری همفکری می کردیم , حدود دو سال روی قسمت های مختلف این کار از شعر گرفته تا ملودی و تنظیم وقت گذاشتیم. نمی دانم چقدر این کار موفق شده ولی به هر حال همین سبک به ذهنمان رسید و داشتیم کار را برای جند خواننده محسن رجب پور غلام علمشاهی و دیگر دوستان تست می کردم که کار از همین مرحله لو رفت تا آن موقع اصلا قرار نبود من بخوانم پنج شش خواننده که خودت بهتر مش شناس شان کاندیدای خواندن این ترانه ها بودند. در این مرحله من مثل تمام آهنگسازان و روشی که در تمام دنیای موسیقی معمول است روی کار به صورت اتود خواندم و همین کار لو رفت. اولین بار یکی از دوستانم این کار را شنید و وقتی به من خبر داد به آقای رجب پور زنگ زدم باور نمی شد ولی آقای علمشاهی هم تایید کرد باور شد. تازه آن موقع به من پیشنهاد شد که تو بهتر از بقیه خوانده ای و بیا خودت بخوان.
سوال: یک تناقض , می گویند این البوم در شهریور ماه گذشته با صدای تو مجوز گرفته؟
بنیامین: نه, هم من و هم آقای رجب پور بارها در مصاحبه ها و کنفرانسی که داشتیم تکذیب کردیم واقعیت ندارد, تازه بعد از لو رفتن خاطره ها چند آهنگ اضافه کردم و موارد دیگری جمع جور شد و همه اینها زمان برد تا آلبوم آماده شد و برای کسب مجوز رفت ارشاد.
سوال: حالا از این اتفاق خوشحالی؟
بنیامین: از خواندنم یا از موفق شدن در کار؟ من از موفق شدن کار خیلی خوشحالم چون از اول می خواستم کاری موفق با ایده ای نو ارائه کنم و خواننده اش هم اصلا مهم نبود به نظر من در کار پاپ تیراژ نشانه دهنده مفق بودن است . حتی جایزه معتبر گرمی را هم به آلبومی می دهند که تیراژ بالا داشته باشد. این که مردم کار را بشنوند و خوششان بیاید حالا شما باید قضاوت کنید که ما موفق بوده ایم یا نه
سوال: الان دیگر به خوانندگی به صورت حرفه ای نگاه می کنی؟
بنیامین: نه واقعا دوست ندارم الان همه تعجب می کنند وقتی می گویم از خواندن خوشم نمی اید ولی واقعا من از شهرت و توی چشم مردم بودن و نفر اول یک مجموعه بودن خوشم نمی آید احساس می کنم اینطوری محدود می شوم این زندگی را دوست ندارم دلم نمی خواهد روی بیلبورد ها و زیر ذره بین باشم دوست دارم قدرت مانورم را پشت پرده حفظ کنم.
سوال: پس دیگه تو را به عنوان خواننده نخواهیم دید؟ بنیامین: فعلا هیچی معلوم نیست
سوال: حالا یک بحث مالی هم وسط می اید قطعا تو آدم پولسازی هستی و شرکت ها هم رهایت نخواهند کرد! بنیامین: من یک کار کودک انجام دادم که پرفروش ترین کار تمام تاریخ کارهای کودک شد. آنجا از نظر مالی برایم عالی بود با شرکت سروش کار کردم و هر دو راضی بودیم . از این قبیل کارها باز هم دارم و فکر نمی کنم از نظر مالی هم ضرری بکنم فقط که نباید از راه خواندن پول ساخت ضمنا من نگاهم به موسیقی خیلی مادی و اسکناسی نیست ترجیح می دهم با کسانی کار کنم که آنها هم مثل خودم فکر کنند البته قبول دارم که اثری و موزیک پاپی هنری است که گیشه داشته باشد و پول می تواند نشانه موفقیت باشد ولی همه چیز نیست. مطمئن باشید اگر هم دوباره بخوانم باز دلیل مالی نداشته و به خاطر پول کار نمی کنم.
سوال: خب, البوم بنیامین 85 یکسری ترک ها داشت که در کارهای غیرمجاز نبود داستان چه بود؟ بنیامین: من سال 82 برای یک شرکت نیمه دولتی برای محرم سفارش آهنگسازی گرفتم کار را در استودیو شخصی شان خواندیم و آهنگ ها ساخته شد و دستمزدهایمان را هم تمام و کمال گرفتیم و … ما فقط رفتیم داخل کار کردیم و بدون حتی نسخه ای آمدیم بیرون اتود ما انجا ماند و خواننده ای رفت خواند و ارشاد مجوز نداد دیگر همه چیز فراموش شد تا این که به صورت غیر مجاز بیرون آمد آن هم با صدای من.
سوال: این نه قطعه که در آلبوم مجاز تو هست بعد از کارهای پخش شده ات آماده شد؟ بنیامین: بله در واقع زمانی که کار ما به صورت غیر مجاز لو رفت ما فقط 3 قطعه آماده داشتیم و مابغی کار طی سه ماه بعد ساخته شد البته متریال کار از قبل آماده بود و فقط ضبط و تنظیم آن مانده بود ما از قبل می دانستیم که چه می خواهیم و وقتی قرار به جمع کردن البوم شد فقط رفتیم استودیو و کار را خواندیم و ضبط کردیم بنابر این طمان زیادی لازم نداشت.
سوال: ما فکر کردیم که تو خودت کارهای خودت را تنظیم می کردی؟ بنیامین: نه من فقط اهنگساز بودم
سوال: نیما وارسته قبل از این آلبوم کارنامه تنظیم نداشت, نوازندگی ویولون در گروه آریان آن هم به صورت میهمان تنها شناختی بود که از او داشتیم تو چطور با او کار کردی؟ بنیامین: من به توانایی او ایمان داشتم او نوازنده حرفه ای ویولون و پیانوست و کیبورد را هم در سطح عالی می نوازد او از خیلی ها بهتر بود و مهم این است که صدا را خوب می شناسد سلیقه خوبی هم دارد و در رکورد عالی است ما سبکی ساده م

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید