هر روز!
هر روز!

مضرات باورنکردنی قهوه - آموزش آشپزی : مضرات باورنکردنی قهوه

مضرات باورنکردنی قهوه - آموزش آشپزی : مضرات باورنکردنی قهوه

مضرات باورنکردنی قهوه - آموزش آشپزی
: مضرات باورنکردنی قهوه
: مقالات زیادی در مورد خواص قهوه نوشته شده است اما باز هم به درستی نمی دانیم که بالاخره قهوه خوب است یا نه ؟
به گزارش : کاربران عزیزی که در سایت این مطلب را می خوانند در صورت آگاهی کافی و لازم می توانند اطلاعات خود را با ذکر منبع موثق برای ما ارسال کنند و هدیه ای مناسب از ما دریافت کنند.
 
 
 
، تحقیقات مختلف این نکته را اثبات کرده اند که بعضی مواد غذایی و افزودنی های خوراکی و مواد مغذی ارتباط نزدیکی با رشد مغزی و فراگیری افراد دارند.بیش فعالی در کودکان نیز از مسائل مهم مرتبط با تغذیه است.
 
وی گفت: انواع رنگ ها و طعم دهنده های خوراکی ارزش غذایی ندارند و افزودنی هایی مثل نمک، ظاهر غذا یا طعم آن را بهبود می بخشند و به دلیل اشتها آور بودن باعث افزایش مصرف می شوند. آسپارتام برای کودکانی که مبتلا به فنیل کتونوریا (PKU) هستند، مضر تشخیص داده شده است. عمده ترین ایراد این افزودنی ها تحریک مشکلات رفتاری، افسردگی، گیجی، بی خوابی، کاهش بینایی، میگرن، عصبانیت و بیش فعالی است.
 
صفوی اضافه کرد: در خصوص رابطه گیاهخواری و گوشتخواری با رفتار و خلق و خو می توان گفت که استفاده از گوشت زیاد و انباشته کردن معده از تولیدات حیوانی می تواند خلق و خوی انسان را به سمت و سوی خلق و خوی حیوانی بکشاند، بنابراین استفاده زیاد از تولیدات حیوانی، مشکلات جدی برای سلامت روان ایجاد می کند.
 
وی افزود: یکی از این افزودنی ها، سولفیدها هستند که به عنوان نگهدارنده غذاها استفاده می شوند و از قهوه ای شدن آنزیم میوه ها و سبزی های تازه جلوگیری و قهوه ای شدن غیر آنزیمی میوه های خشک را هم کنترل می کنند. سولفیدها در مرباها، ترشی ها، میوه ها غذاهای دریایی و غذاهای دیگر دریافت می شوند و کارشان حفظ میوه ها و سبزی های تازه است. مصرف زیاد این سولفیدها در افراد مبتلا به آسم، واکنش های نامطلوب مانند تورم گلو، خارش در پوست، برافروختگی صورت و حملات آسمی تا حد شوک و حتی مرگ ایجاد می کند.
 
این متخصص تغذیه با بیان این که بررسی های انجام شده نشان می دهد که مصرف زیاد قهوه باعث کاهش میل جنسی، ناباروری در مردان و زنان، بیماری قلبی و عروقی، سرطان و ناهنجاری های رفتاری می شود، افزود: یک فنجان قهوه بین ۴۰ تا ۱۷۰ میلی گرم کافئین دارد. دومین منبع کافئین چای است که تقریباً ۱۵ درصد کافئین دریافتی را تشکیل می دهد. کافئین در شکلات نیز وجود دارد. مصرف بیش از حد کافئین می تواند باعث مشکلاتی مانند سردرد شود به خصوص اگر مصرف کافئین از هزار میلی گرم در روز بیشتر باشد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید