هر روز!
هر روز!

معایب دوش گرفتن زیاد را می دانید؟! : معایب دوش

معایب دوش گرفتن زیاد را می دانید؟! : معایب دوش

معایب دوش گرفتن زیاد را می دانید؟!
: معایب دوش گرفتن زیاد را می دانید؟!
تحقیقات دانشمندان نشان می دهد دوش گرفتن بیش از حد به مو آسیب می رساند.
به گزارش : به گزارش سلامت نیوز به نقل از تسنیم، نتایج تحقیقات دانشمندان نشان داده است که دوش گرفتن بیش از حد می تواند به مو آسیب وارد کند.
بر اساس گزارش helthdailynews، تحقیقات دانشمندان مرکز ژنتیک دانشگاه یوتا در آمریکا حاکی از این است که دوش گرفتن زیاد نه تنها برای موی انسان مفید نیست بلکه می تواند به مو آسیب وارد کند.

نتایج تحقیقات این مرکز علوم ژنتیک حاکی است دوش گرفتن بیش ازحد می تواند به همه باکتری ها، ویروس ها و دیگر میکروب ها که در داخل و روی پوست زندگی می کنند، آسیب وارد کند.
طبق این گزارش، «ریزاندامگان همزیست» برای بهداشت و سلامتی انسان ضروری هستند و نتایج این تحقیقات نشان می دهد که “ایجاد اختلال در اکوسیستم «ریزاندامگان همزیست» می تواند موجب ایجاد بیماری شود”؛ در نتیجه سیستم ایمنی بدن سیستم گوارشی و قلب ممکن است آسیب ببیند.
بررسی روی ساکنان روستای «یانومامی» در آمازون نشان داد افرادی که در آنجا زندگی می کنند، میکروب های زیادتری روی پوست خود دارند؛ آن ها همچنین گسترده ترین عملکرد باکتریایی و ژنتیکی که تاکنون در انسان گزارش شده دارند.
در نهایت نتایج این تحقیقات نشان داد که دوش گرفتن و شامپو زدن موها بر گوناگونی «ریزاندامگان همزیست» تأثیر می گذارد اما چیزی که در این تحقیقات مشخص نشد این بود که چند وقت به چند وقت باید دوش گرفت. گردآوری : iranstyle.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید