هر روز!
هر روز!

معرفی انواع درب پارکینگ (عکس) : معرفی انواع درب پارکینگ

معرفی انواع درب پارکینگ (عکس) : معرفی انواع درب پارکینگ

معرفی انواع درب پارکینگ (عکس)
: معرفی انواع درب پارکینگ (عکس)
 
 
در گزینه و نیز شناخت درب های پارکینگ این مزلب را مطالعه نمایید با ما در سایت تالاب باشید بابهترین ها اگر درب پارکینگ شما از قاب خود جا به جا شده و یا تدریجی و بر اثر گذر زمان، ساییده، تخریب و فرسوده شده هست، وقت آن رسیده که به دنبال درب پارکینگ تازه ای، ایمن و در عین حال باکیفیت باشید. در این مقاله همراه باشید تا شما را با هر آن چه که در رابطه با در پارکینگ نمیدانید، آشنا کنیم.
 
به گزارش : اگر بخواهیم انواع درب پارکینگ را از نظر حرکت و باز و بسته شدن معرفی نماییم می توانیم به این موارد اشاره کنیم:
 
امروزه دو نوع در پارکینگ در بازار متعارف تر میباشند. شکل قدیمی تری از درب پارکینگ، درب پارکینگ تاشو هست، چرا که این نوع در، می تواند به راحتی با طرح و ابعاد منزل های قدیمی نیز هماهنگ گردد.
 

درب های تاشو می تواند به راحتی با طرح و ابعاد منزل های قدیمی نیز هماهنگ گردد
 
این نوع درها یا به صورت یک در تکی بوده که در هنگام باز شدن به سمت بالا حرکت کرده و باز میشود و یا به سمت چپ و راست، باز و بسته میگردند. به راحتی میتوان این نوع از در پارکینگ را برای هرگونه منزل ای در نظر گرفت.
 
در حالیکه درهای پارکینگ کشویی مورد استقبال منزل های قدیمی تر قرار میگیرند، امروزه بیشتر منزل های اخیر به سراغ در پارکینگ کرکره ای میروند. این نوع از در پارکینگ از چند قطعه و بخش افقی تشکیل شده هست که بر روی چیزی شبیه به غلطک لغزیده و به سمت بالا یا پایین حرکت می کند که همین مسئله باعث باز یا بسته شدن در پارکینگ میگردد. ویژگی برجسته این نوع از درب پارکینگ این هست که نیاز به فضای خیلی کمی دارند، این در حالی هست که درب پارکینگ هایی که به صورت تاشو باز و بسته میشوند فضای بسیار زیادی را اشغال می نمایند.
 

ویژگی برجسته درب های کرکره ای پارکینگ این هست که نیاز به فضای خیلی کمی دارند
 
لازم هست که در هنگام تهیه در پارکینگ های اخیر به جنس آن ها دقت داشته باشید. درب پارکینگ ها اکثرا از جنس چوب، فولاد، آلومینیوم و فایبرگلاس میباشند. هر کدام از این انواع به نوبه خود دارای مزیت هایی میباشند که به گزینه شما بستگی دارند.
 
بیشترین چیزی که افراد را به گزینه درب پارکینگ چوبی سوق میدهد، زیبایی و ظاهر آن هست، چرا که چوب در دما و رطوبت گوناگون هوا احتیاج به نگه داری و نظارت دارد تا آسیبی نبیند. اگر چوب را برای در پارکینگ منزل خود گزینش کرده اید توصیه میکنیم که در صورت لزوم هر چند سال یک بار آن را رنگ آمیزی نموده و یا تعویض کنید.
 

درب های چوبی پارکینگ در دما و رطوبت گوناگون هوا احتیاج به نگه داری و بازرسی دارد تا آسیبی نبیند
 
این نوع از درب پارکینگ بسیار مقاوم تر و ایمن تر از جنس چوب، آلومینیوم و یا فایبرگلاس هست. این نوع از درب پارکینگ ها بسیار قوی و مقاوم بوده و احتیاج به تعمیر و نگه داری کمتری دارد. معمولا برای گاراژهای بزرگ نیز درب پارکینگ فولادی را توصیه میدهند.
 
درب پارکینگ آلومینیومی نیز محبوبیت زیادی دارند. دیدنی هست بدانید که این جنس معمولا برای درب پارکینگ تاشو بهرهگیری می شود. درب پارکینگ آلومینیومی، قیمت خوبی دارد، سبک وزن هست و دچار زنگ زدگی نیز نمی شود.
 

درب پارکینگ آلومینیومی، قیمت خوبی دارد، سبک وزن هست و دچار زنگ زدگی نیز نمی شود
 
بهرهگیری از فایبرگلاس در درب پارکینگ به شکلی هست که درواقع ما در اصل قاب و درب آلومینیومی داریم و فقط در بخش هایی از آن از فایبرگلاس بهرهگیری میکنیم. فایبرگلاس نیز مثل آلومینیوم بسیار سبک وزن هست. از دیگر ویژگی های این جنس نیز میتوان به شفافیت و مقاومت نسبتا بالای آن اشاره کرد.
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید