iTech news
iTech news

معرفی دانشکده مدیریت اسلون، دانشگاه MIT دانشکده‌ی مدیریت اسلون

معرفی دانشکده مدیریت اسلون، دانشگاه MIT 
 دانشکده‌ی مدیریت اسلون

معرفی دانشکده مدیریت اسلون، دانشگاه MIT
دانشکده‌ی مدیریت اسلون (MIT Sloan School of Management)، دانشکده‌ای خصوصی است که برنامه‌های آموزشی خود را در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا و همچنین دوره‌های متمرکز و نیمه‌متمرکز بین‌المللی مدیریت اجرایی ارائه می‌دهد. این دانشکده متنوع‌ترین و گسترده‌ترین طیف رشته‌های مدیریتی را در سراسر جهان دارد و با تأکید بر پژوهش‌های نوآورانه، یکی از پیشروترین مراکز آکادمیک در بسط نظریه‌های مالی و مدیریتی به شمار می‌رود که مدل‌های تئوری X و تئوری Y، منحنی آلن، تئوری میلر- مودیلیانی، مدل رشد سوان، تئوری گردش تصادفی، مدل بلک شولز و مدل قیمت‌گذاری مدرن را معرفی کرده است.
دانشکده‌ی اسلون به همراه دانشکده‌های بوث، هاروارد، کلاگ، کلمبیا و استنفورد و وارتون، گروه M7 مراکز عالی نخبگان مدیریت را تشکیل می‌دهند.
تاریخچهمقالات مرتبط:معرفی برترین دانشگاه های جهان در حوزه کسب و کار معرفی دانشکده کسب و کار هاروارد
دانشکده اسلون در سال ۱۹۱۴، به‌عنوان زیرمجموعه‌ای از بخش آمار و اقتصاد دانشگاه ام‌آی‌تی کار خود را آغاز کرد و در سال ۱۹۳۱، آلفرد اسلون، رئیس وقت شرکت جنرال موتورز که به ایجاد بنیادهای مدرن مشهور بود، با سرمایه‌گذاری خود در بخش کارشناسی ارشد، این دانشکده را توسعه داد. به‌این‌ترتیب دانشگاه MIT، نخستین دانشگاهی بود که مدرک عالی مدیریت را ارائه کرد.
این دانشکده از زمان تأسیس، تلاش‌های بین‌المللی بسیاری برای بهبود اقتصاد منطقه‌ای و تجارت جهانی آغاز کرده است. در دهه‌ی ۶۰ میلادی، این دانشگاه نخستین مرکز عالی مدیریتی را در کشور هند پایه‌گذاری کرد و در کشور چین هم طرح مرکز آموزش مديريت پروژه را به مرحله‌ی اجرا درآورد. از دیگر برنامه‌های بین‌المللی دانشکده‌ی اسلون، می‌توان به همکاری با دانشکده‌ی تجارت IESE در اسپانیا، دانشگاه Sungkyunkwan کره‌ی جنوبی، دانشگاه Nova de Lisboa در پرتغال، دانشکده‌ی مدیریت Skolkovo مسکو در روسیه و دانشگاه Tsinghua در چین اشاره کرد.
 در سال ۱۹۹۰، مرکز کارآفرینی MIT در دانشکده‌ی اسلون تأسیس شد که بر تکنولوژی‌های مدرن تمرکز داشت.
طبق شعار دانشکده‌ی اسلون، مأموریت این دانشکده، پرورش رهبران نوآور و مبتکری است که‌ با ایده‌های عملی و کاربردی مدیریت، جهان را بهبود می‌بخشند.
برنامه‌های آموزشی
سیستم آموزشی دانشکده‌ی اسلون بر یادگیری عملی متمرکز است. این امر مستلزم آن است که دانشجویان مفاهیم تدریس‌شده در کلاس را در دنیای واقعی کسب‌وکار اعمال کنند. دوره‌های آموزشی این دانشکده با روش مطالعه‌ی موردی، مقالات، پروژه‌های تیمی و آزمایشگاه‌های عملی تدریس می‌شوند.
نخستین نیمسال تحصیلی دانشجویان که دانشگاه آن را «هسته‌ی آموزشی» می‌خواند، سخت‌ترین ترم تحصیلی است و اگر دانشجویان در یکی از دروس نمره‌ای پایین‌تر از ۴ متوسط (از ۵ نمره) کسب کنند، اجازه‌ی ادامه‌ی تحصیل در این دانشگاه نخواهند داشت.   
دانشکده‌ی اسلون در پرورش رهبران کسب‌وکار، همکاری متقابلی با دیگر دانشکده‌های دانشگاه ام‌آی‌تی (به‌ویژه دانشکده‌ی مهندسی، دانشکده‌ی علوم و دانشکده‌ی اقتصاد) دارد. علاوه بر آن، این دانشکده همکاری نزدیکی با دانشکده‌ی کسب‌وکار هاروارد دارد؛ به‌طوری‌که دانشجویان هر دو دانشگاه می‌توانند به‌طور آزاد در دوره‌های آموزشی دانشگاه دیگر، شرکت کنند. این دو دانشگاه تنها مراکز آموزش عالی هستند که چنین توافقنامه‌ای میان خود دارند و در چند سال اخیر دوره‌های مشترکی هم ارائه کرده‌اند که در پایان آن‌ها، به دانش‌آموختگان مدرک رسمی دوگانه‌ی هاروارد-اسلون اعطا می‌شود.
در سال ۲۰۱۴، کتابخانه‌ی دویی (Dewey Library) دانشکده اسلون، به‌عنوان بهترین کتابخانه‌ی کسب‌وکار کشور آمریکا انتخاب شد و در سال ۲۰۱۶، دوره‌های MBA این دانشکده، بعد از دانشگاه هاروارد در رده‌ی دوم بهترین دوره‌های MBA جهان قرار گرفتند.
دوره‌های کارشناسی
دوره‌های کارشناسی مدیریت دانشکده اسلون، بر طراحی و اداره‌ی سیستم‌های پیچیده‌ی کسب‌وکار تمرکز دارند و طیف وسیعی از مسائل استراتژیک علمی و تجربی را با رویکردی سیستماتیک و با استفاده از ابزارهای کمّی و روش‌های کیفی، در ابعاد فردی و اجتماعی مورد بررسی قرار می‌دهند.
رشته‌های دوران کارشناسی در زیرگروه‌های علوم مدیریتی، تجزیه‌وتحلیل تجاری و امور مالی قرار دارند. واحدهای پایه‌ای گروه علوم مدیریت عبارت‌اند از: حسابداری، اقتصاد کلان، اقتصاد خرد، جبر خطی، ارتباطات مدیریتی، روانشناسی مدیریتی، روش‌های بهینه‌سازی، احتمالات و آمار. واحدهای تکمیلی این دوره‌ها با دروس مدیریت مالی، سرمایه‌گذاری، مدیریت عملیاتی، مدیریت بازاریابی و استراتژی‌های بازاریابی ادامه پیدا می‌کنند. به‌علاوه دانشجویان باید از بین واحدهای تحقیقات عملیاتی و تجزیه‌وتحلیل کسب‌وکار، اطلاعات و فناوری، علوم بازاریابی و مالیه، یکی را به‌عنوان درس اختیاری خود انتخاب کنند.
دوره‌ی تخصصی تکمیلی علوم مدیریتی، با بسط دروس پایه‌ای به این شرح برگزار می‌شوند:اقتصاد خرد، احتمال، آمار و بهینه‌سازی پیشرفتهمالیه: مدیریت مالی پیشرفته، بازارهای مالی، بازارهای احتمالی آینده، آنالیز م

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید