مسیر سبز
مسیر سبز

معرفی چهار پرینتر برای مصارف خانگی پرینتر ها در اوایل

معرفی چهار پرینتر برای مصارف خانگی 
 پرینتر ها در اوایل

معرفی چهار پرینتر برای مصارف خانگی
پرینتر ها در اوایل بیشتر یک وسیله اداری محسوب میشدند ولی با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی پای پرینتر ها به خانه ها هم کشیده شد و هر کسی میتواند در خانه ی خود یک پرینتر کوچک و قدرتمند داشته باشد.
امروزه  یکی از وسایل یک  گرافیست یا عکاس میتواند یک پرینتر حرفه ای  باشد ، البته  امروزه حتی  افراد عادی هم به  داشتن یک پرینتر خوب در خانه  خود راضی هستند و دوست دارند  عکس های مسافرت  و تفریحی خود  را چاپ کنند.
در کل ۵ نوع پرینتر وجود دارد که هر کدام با یک دیگر تفاوت های عمده ای دارند. جوهر افشان ، سوزنی ، لیزری ، سطری و صفحه ای که پر فروش ترین آنها جوهر افشان و لیزری هستند.
همانطور که میدانید اولین چاپگر جوهر افشان در سال ۱۹۸۰ ساخته شد و به خاطر محبوبیت و قیمت مناسب آن تا اکنون این مدل در دست ساخت هست و هر روز مدل های جدید و پیشرفته تر را از این مدل شاهد هستیم. این چاپگر ها معمولا در ۲ نوع سیاه سفید و رنگی در بازار موجود هستند که در پایین بیشتر توضیح میدهیم.
در این مقاله میخواهیم به معرفی ۴ پرینتر که هر کدام مال کمپانی های جدا از همی هستند و به درد خانه ها و افراد عادی میخورند معرفی کنیم. در این مقاله سعی شده هست که بیشتر پرینتر های را که حجم کمتر و زیبایی بیشتری را دارند را معرفی کنیم.


HP Officejet J4580 اچ پی آفیس جت ۴۵۸۰ یکی از زیباترین پرینتر های موجود در بازار هست که با ظاهر زیبا میتواند برای شما کار های پیچیده و دقیقی را چاپ کند.
این چاپگر از نوع جوهر افشان رنگی است که حداکثر چاپ آن روی صفحه A4 میباشد و به جزء قابلیت چاپ ، اسکن ، فکس و کپی هم در خود دارد. سرعت چاپ این دستگاه روی A4 در دقیقه ۲۲ عدد میباشد و با رنگ کامل میتواند حدود ۳۰۰۰ صفحه را برای شما چاپ کند.
دیگر امکانات این پرینتر LCD کوچک آن و قابلیت plug and play دستگاه هست که دیگر امروزه تمامی پرینتر ها این امکانات را دارند.
این پرینتر فقط دارای ۲ کارتریج میباشد که یکی رنگی و دیگری سیاه میباشد که شما میتوانید فقط با یک کارتریج هم صفحات را چاپ کنید.
نقد کلی این دستگاه: یکی از ویژگی های خوب این دستگاه سرعت چاپ هست که میتواند ۲۸ صفحه سیاه سفید و ۲۲ صفحه رنگی را در عرض یک دقیقه چاپ کند. البته این سرعت ، سرعت چاپ نوشته و متن ها هست و اگر شما بخواهید یک عکس کاملاً رنگی را با تمام کیفیت چاپ کنید چیزی حدود ۲۶ ثانیه به طول می انجامد.

سینی کاغذ این پرینتر قابلیت نگه داری تا ۱۰۰ برگه را دارد و نوع برگه های که در این پرینتر پشتیبانی میشود Paper (inkjet, photo, plain), envelopes, labels, cards, transparencies, iron-on transfers, HP premium media میباشند.
همانطور که در بالا گفتیم حداکثر اندازه کاغذی که این پرینتر میتواند پشتیبانی کند A4 میباشد ولی کوچکتر بودن کاغذ مانعی ندارد و شما میتوانید کاغذ های A5 ، C6 ، B5 و DL را هم استفاده کنید.

اسکنر این چاپگر چند کاره و  از نوع Flatbed, ADF میباشد و حداکثر دقت اسکن آن تا ۱۲۰۰dpi میباشد. حداکثر اندازه کاغذ مورد اسکن باید حدود یک کاغذ A4 و اندازه ۲۱۶ x 356 باشد.
دستگاه کپی این دستگاه میتواند ۲۸ صفحه را در یک دقیقه کپی کند و حداکثر دقت کپی آن ۴۸۰۰X1200dpi میباشد و میتوان کپی را روی حالت سیاه سفید و رنگی گذاشت.
دستگاه فکس این دستگاه هم یکی از ویژگی های خوب آن میباشد که میتواند تا ۱۰۰ برگه A4 را در خود ذخیره کند البته بستگی به پیچیدگی صفحات هم دارد که هرچه شلوغ تر و پیچیده تر باشد حجم بیشتری میگیرد. فکس این دستگاه میتواند در ۱ دقیقه حدود ۱۸۰ صفحه را ارسال کند.
نقاط قوت

- عملکرد چند کاره پرینت رنگی و سیاه سفید ، کپی رنگی و سیاه سفید، اسکن سریع و فاکس
- سرعت عمل نسبتا سریع در پرینت و کپی حدود ۲۸ صفحه در هر دقیقه
- مجهز بودن به درگاه USB2 و LCD
- قابلیت پشتیبانی از کاغذهای مختلف با سایز های متفاوت
- زیبایی
- و…
نقاط ضعف

- عدم پشتیبانی از بلوتوث
- عدم پشتیبانی از وای-فای
- عدم پشتیبانی از کارت خوان
نتیجه گیری

این چاپگر فوقالعاده برای افراد ساده کار آمد هست و کسانی که نظرشون روی قدرت و زیبایی یک پرینتر هست این گزینه بهترین گزینه میتواند باشد و فضای بسیار کمی را در میز کار شما اشغال میکند.
قیمت این دستگاه در حال حاضر حدود ۱۱۰ هزار تومان میباشد.
نمره ما به این دستگاه ۹٫۸۵ است.

Epson Stylus Photo T50 پرینتر بعدی که قصد معرفی آن را داریم اپسون تی ۵۰ هست که باز برای افرادی که دنبال زیبایی و قدرت خوب هستند مفید هست.
این چاپگر از نوع جوهر افشان رنگی است که حداکثر چاپ آن روی صفحه A4 میباشد و به جزء قابلیت چاپ روی کاغذ میتواند تصاویر شما را روی دیسک های CD و DVD را هم چاپ کند. سرعت چاپ این دستگاه روی A4 در دقیقه ۳۸ عدد میباشد و با رنگ کامل میتواند حدود ۴۰۰۰ صفحه را برای شما چاپ کند.
نقد کلی این دستگاه در این دستگاه ۶ عدد کارتریج استفاده شده است که این امکان را میدهد عکس های شما را با بهترین کیفیت ممکن چاپ کند. به این صورت که در هر کارتریج یک یا چند نوع رنگ وجود دارد که باعث میشود رنگ ها بهتر روی کاغذ قرار بگیرند ولی در حالی که پرینتر قبلی فقط ۲ عدد کارتریج داشت که در یکی ۳ رنگ و در دیگری یک رنگ سیاه وجود داشت.

ویژگی اصلی این پرینتر کیفیت فوقالعاده چاپ آن هست که حتما شما را خیره میکند. این پرینتر با استفاده از فن آوری RPM میتواند حداکثر کیفیت ۵۷۶۰×۱۴۴۰ dpi را چاپ کند که در نوع خود بی نظیر است ، البته در بیشتر چاپگر های اپسون این سیستم مدریرت RPM به کار رفته است که یک نقطه قوت نسبت به دیگر دستگاه های چاپگر به حساب می آید.
در فن آوری R

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید