بررسی خودرو
بررسی خودرو

معرفی کانسپتی فوق العاده از رین اسپید رین اسپید (Rinspeed)

معرفی کانسپتی فوق العاده از رین اسپید 
 رین اسپید (Rinspeed)

معرفی کانسپتی فوق العاده از رین اسپید
رین اسپید (Rinspeed) از کانسپت جدید خود با نام Etos پرده برداری کرد و اعلام کرده که این اتومبیل را در نمایشگاه الکترونیک لاس وگاس به نمایش خواهد گذاشت.
احتمالا اکثر شماها می‌دانید که رین اسپید در حقیقت شرکت نیمه خودروساز است، در واقع این کمپانی سبک کاری تقریباً مشابه با تیونرها دارد، ولی به شکلی کاملاً متفاوت و گسترده‌تر، به این صورت که برای ساخت محصولات قبلی خود از اتومبیل‌های پورشه استفاده می‌کرد و با طراحی مجدد ظاهر آن‌ها، به ارائه محصولی جدید می‌پرداخت، حالا Etos هم چنین سرگذشتی داشته و مبنای طراحی و پلتفرم آن مربوط به خودروی اصلی ب.ام.و i8 می‌شود که در حال حاضر تغییرات بسیار گسترده‌ای بر روی آن انجام شده است، ولی باز هم می‌توان جلوه‌ای از i8 را درون آن مشاهده کرد.
همانطور که ملاحظه می‌کنید، راین اسپید برای پروژه جدید کاری خود، قسمت‌هایی از قبیل جلوپنجره و چراغ‌ها، مجموعه کامل سپر با ورودی‌های روی آن، رکاب زیر درب‌ها، چراغ‌های عقبی، سپر و خروجی‌های اگزوز و... را تغییر داده است. در کل اگر بخواهیم تغییرات طراحی را عنوان کنیم، می‌توان گفت که تمامی قسمت‌های این خودرو نسبت به ب.ام.و i8 اصلی تغییر کرده است. درضمن نکته قابل توجه طراحی این خودرو که بیشتر به امکانات آن مربوط می‌شود، در نظر گرفتن هلیکوپتری کوچک دوربین‌دار که به اصطلاح به آن کوادکوپر میگویند، در انتهای کابین و جایی که شیشه عقبی کابین قرار دارد، می‌شود که که در شناسایی موقعیت جغرافیایی و کنترل بر محیط اطراف و یا حتی گم کردن اتومبیل در هنگام ازدهام پارکینگ، کاربرد دارد. در ضمن، براساس شواهد بدست آمده، این خودرو از سیستم خودران سود خواهد برد و به سیستم ابتکاری هم که بیشتر مربوط به بخش ایمنی می‌شود، مجهز شده است، سیستمی که براساس گفته‌های راین اسپید، حرکت چشم‌ها را رصد می‌‌کند و آن‌ها را با سنسورهای موجود بر روی خودرو مطابقت می‌دهد تا در صورت وجود خودرویی در اطراف با احتمال حادثه و در جریان نبودن راننده (ندیدن آن)، احتمال وقوع حداثه را به راننده هشدار دهد.
در خصوص مشخصات فنی این خودرو هم اطلاعاتی منتشر نشده است، ولی به احتمال قوی از همان پیشرانه محرک هیبریدی ب.ام.و i8 استفاده شده که دیگر اشاره‌ای به آن نشده است.

Loading the MediaPack player...

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید