هر روز!
هر روز!

معرفی کوتاهی از چند شرکت خودرو ساز : معرفی کوتاهی

معرفی کوتاهی از چند شرکت خودرو ساز : معرفی کوتاهی

معرفی کوتاهی از چند شرکت خودرو ساز
: معرفی کوتاهی از چند شرکت خودرو ساز
صنعت ماشین از بزرگرترین صنایع در جهان است و با این لقب ارزشمند شرکت ها و کمپانی های زیادی به تولید خودرو میپردازند. هر کمپانی ریشه و تاریخچه خود را دارد . در این مطلب به سه شرکت که بیشتر به آنها بر میخوریم پرداخته ایم.
به گزارش : کیا موتورز به عنوان یکی از شرکتهای تابعه گروه خودروسازی «کیا – هیوندای» دومین تولید کنندهٔ خودرو در کشور کره جنوبی و دفتر مرکزی شرکت در شهر «سئول» پایتخت این کشور واقع است.
شرکت کیاموتورز پس از آغاز فعالیت خود در سال ۱۹۴۴به عنوان یک کارگاه تولیدی قطعات دست ساز دوچرخه واقع در حومه شهر سئول کره جنوبی، در شش دهه گذشته توانست به عنوان نیروی محرکه وسیله نقلیه موتوری کره ای با ادعای «تولید اولین اتومبیل کشور» همچنین «صادرات اولین اتومبیل از کره» پدیدار شود.
کلمه “کیا” از حروف چینی کی، به معنی «بوجود آمده و برخاسته از» وکلمه «آ» با اشاره به آسیا مشتق شده و هنگامی که در کنار هم قرار می گیرند معنای «برخاسته از آسیا» را نمایان می سازد.
لکسوس بخش تولید خودرو های لوکس شرکت خودروسازی تویوتا است که در سال ۱۹۸۹ در ایالات متحده آمریکا راه اندازی شد.امروزه لکسوس به برند بین المللی تبدیل شده،که به عنوان بزرگترین تولید کننده اتوموبیل های سفارشی و خاص در کشور ژاپن شناخته میشود.این شرکت در حال حاض تولیدات خود را در۷۰ کشور جهان عرضه میکند و جزء ۱۰ برند برتر ژاپن بر پایه میزان ارزش بازار سرمایه،به شمار می آید.ریشه های تاسیس لکسوس به پروژه ای مخفی باز می گردد. که توسط کمپانی تویوتا به منظور طراحی و ساخت خود رو های سدان در سال ۱۹۸۳ با نام پروژه اف ۱ آغاز شد در سال ۱۹۸۹ با عرضه خودروی لکسوس ال اس راه اندازی شد.
شرکت مزدا به عنوان تولید کننده ابزار و ماشین آلات در سال ۱۹۲۰ پایه گذاری شد و از سال ۱۹۳۱ به تولید خودرو نیز پرداخت.این شرکت در طول جنگ جهانی دوم برای ارتش ژاپن تولید اسلحه و جنگ افزار کرد.اولین اتوموبیل چهار چرخ این شرکت با نام مزدا ۳۶۰ در سال ۱۹۶۰ وارد بازار شد . این شرکت هم اکنون در ایران به تولید خودرو های مزدا ۶ و مزدا ۳ میپردازد و از کیفیت عالی برخوردار است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید