بررسی خودرو
بررسی خودرو

معين موتور نمايندگی رسمی سئات اسپانيا در ايران شد فولكس

معين موتور نمايندگی رسمی سئات اسپانيا در ايران شد 
 فولكس

معين موتور نمايندگی رسمی سئات اسپانيا در ايران شد
فولكس واگن آلمان بعنوان بزرگ ترین خودروساز جهان دارای چندین برند است. فولكس، سئات، اشكودا، آئودی، پورشه، بنتلی، لامبورگینی و بوگاتی در بخش خودروهای سواری، لوكس و سوپر اسپرت و فولكس، مان و اسكانیا در بخش خودروهای تجاری .
مجموع این برندها باعث می‌شود تا گروه فولكس واگن عنوان بزرگ‌ترین خودروساز جهان را از آن خود كند. در چند سال گذشته همواره عنوان پرفروش‌ترین خودروساز جهان نیز بین فولكس و تویوتا دست به دست شده است اما سرانجام در سال ٢٠١٦ فولكس با اقتدار تویوتا را پشت سر گذاشت و لقب پرفروش‌ترین خودروساز جهان را از آن خود كرد.
حال فولكس با برندهایش قصد ورود به بازار ایران را دارد. در خانواده فولكس واگن اولین برندی كه بطور رسمی وارد ایران شده است، سئات اسپانیا است.
سئات از قدیمی‌ترین شركت‌های خودروسازی اروپا و قدیمی‌ترین خودروساز اسپانیا است. این شركت با حدود ٧٠ سال قدمت از میانه دهه ٩٠ میلادی در كنترل فولكس واگن قرار دارد. از سال‌های میانی آخرین دهه قرن بیستم آلمانی‌ها كنترل و مالكیت سئات را در اختیار دارند. اكنون ١٠٠ درصد سهام این خودروساز اسپانیایی در مالكیت فولكس آلمان قرار دارد. خودروهای سئات از موتور، گیربكس، قوای محركه و پلت فرم یكسانی با خودروهای فولكس واگن بهره می‌برند. در واقع همه مدل‌های سئات یک برادر یا خواهر در میان محصولات فولكس واگن دارند. تفاوت سئات با فولكس را می‌توان مشابه تفاوت هیوندای و كیا دانست! همانطوركه خودروهای هیوندای و كیا از قوای محركه یكسان و پلت فرم مشتركی بهره می‌برند و تنها در ظاهر و بدنه تفاوت دارند، خودروهای سئات و فولكس نیز از نظر فنی، قوای محركه و پلت فرم كاملاً یكسان هستند و تنها بدنه و ظاهری متفاوت دارند.
معین موتور بطور كاملاً رسمی نمایندگی سئات را در ایران اخذ كرده است و با مراجعه به سایت بین المللی سئات می‌توانید در بخش نماینده‌ها نام معین موتور را بعنوان نماینده رسمی سئات در ایران مشاهده كرد. معین موتور از سال ١٣٨٨ تا به امروز بعنوان نماینده رسمی پورشه، برند لوكس و اسپرتی فولكس واگن در ایران به فعالیت پرداخته است. حال بعد از ٨ سال ارائه خدمات متمایز به مالكین و خودروهای پورشه در ایران، از این پس این شركت بعنوان نماینده رسمی سئات هم به فعالیت خواهد پرداخت. بدین ترتیب معین موتور نماینده دو برند از خانواده فولكس واگن یعنی پورشه و سئات خواهد بود.
نام معین موتور هفته گذشته در مركز اصناف ایران بعنوان نماینده رسمی سئات ثبت شد و همانطوركه اشاره شد نام این شركت در سایت اصلی شركت سئات نیز بعنوان نماینده ایران مدتی است درج شده است.
كار واردات خودروهای برند سئات بزودی آغاز خواهد شد و به همین جهت ساخت شوروم مركزی این برند در خیابان عباس آباد تهران در محل سابق نمایشگاه اتو پورشه در حال انجام است.
خودروهای سئات در بازار اروپا و جهان بعنوان خودروهای اسپرت با عملكرد خیره‌كننده و هندلینگ و شتاب بالا شناخته می‌شوند. رویكرد این برند از خانواده فولكس واگن جذب خریداران جوان و علاقمند به عملكرد اسپرتی بوده است كه در این زمینه بسیار موفق عمل كرده است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید