هر روز!
هر روز!

مهدی زاده: دچار مسمومیت وحشتناکی شدم : مهدی زاده: دچار

مهدی زاده: دچار مسمومیت وحشتناکی شدم : مهدی زاده: دچار

مهدی زاده: دچار مسمومیت وحشتناکی شدم
: مهدی زاده: دچار مسمومیت وحشتناکی شدم
نفر اول رنکینگ ۶۰-کیلوگرم کاراته جهان گفت: هدفمان نه تنها رسیدن به المپیک بلکه موفقیت و کسب مدال در این رقابت ها است. 
به گزارش : به گزارش "ورزش سه"، امیر مهدی زاده که سابقه قهرمانی در رقابت های جهانی و آسیایی را در کارنامه خود دارد، در فاصله ۳ سال مانده تا اولین تجربه المپیکی کاراته تلاش خود را برای حضور در این مسابقات آغاز کرده است.
این کاراته کار ملی پوش که در رقابت های لیگ جهانی کاراته وان آلمان شرکت کرده بود، به مدال برنز دست یافت کرد؛ اگرچه معتقد است بیماری باعث شده دست او از مدال طلا کوتاه بماند. 
در ادامه صحبت های امیر مهدی زاده، ملی پوش کاراته ایران و نفر اول رنکینگ جهانی وزن ۶۰-کیلوگرم را در گفت و گو با خبرنگار "ورزش سه" می خوانید.
 
دومین مدال برنز من بود
مسابقات آلمان آخرین مرحله از مسابقات لیگ کاراته وان در بخش حرفه ای بود که در سال ۲۰۱۶ برگزار می شد. اوایل سال در دوبی در یک مرحله شرکت کردم که به مدال برنز رسیدم. در این دوره از رقابت ها نیز سوم شدم تا در هر مرحله ای که حاضر بودم، به مدال دست پیدا کنم. 
 
مسمومیت وحشتناکی سراغ من آمد
بعد از وزن کشی، غذایی خوردیم که باعث شد دچار مسمومیت وحشتناکی شوم. با همین شرایط ۴ حریف خودم را شکست دادم و به نیمه نهایی رسیدم. در مسابقه نیمه نهایی آنقدر حالم بد بود که فقط ایستادم تا مسابقه تمام شود. نای راه رفتن نداشتم و نمی توانستم رقص پا کنم. به همین دلیل به گروه بازنده ها رفتم و چون این مرحله بعد از ۲ روز برگزار شد، خیلی خیلی بهتر شده بود. توانستم با شکست ۸ بر صفر حریف روسی به مدال برنز برسم.
 
باید طلا می گرفتم
واقعا خیلی حیف شد که چنین فرصتی برای من از دست رفت. گاهی اوقات شرایط دست خود فرد نیست. من فکرش را هم نمی کردم که با این وضعیت روبرو شوم. خیلی زحمت کشیده بودم و ماهها تمرین کردم و باید طلا می گرفتم. بالاخره نشد و همین که دست خالی برنگشتم، خوشحالم.
 
 

 
رنکینگ یک جهان را حفظ کردم
با همین مدال برنز هم رنکینگ اول جهان را در وزن خودم حفظ کردم. امیدوارم بتوانم همین روند را در سال های آینده نیز حفظ کنم تا بتوانم در نهایت به سهمیه المپیک برسم. کسب سهمیه پروسه چند ساله ای است که از طریق رنکینگ به دست می آید و ما هم هدفمان نه تنها رسیدن به المپیک بلکه موفقیت و کسب مدال در این رقابت ها است. 
 
فدراسیون چیزی برای ما کم نگذاشت
با اینکه در روزهای اخیر صحبت هایی مطرح شده بود؛ من می توانم بگویم فرجی، رییس فدراسیون تمام تلاش خود را برای اعزام این تیم انجام داد. فدراسیون تا آخرین لحظه چیزی کم نگذاشت و جا دارد از رییس و دبیر فدراسیون تشکر کنم. مطمئنا این اعزام ها در نهایت باعث می شود که به سهمیه برسیم.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید