مسیر سبز
مسیر سبز

مواد مخدر در کمین 6 میلیون ایرانی خبرگزاری ایسنا: دبیر

مواد مخدر در کمین 6 میلیون ایرانی
خبرگزاری ایسنا: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان سمنان گفت: بر اساس طرح شیوع‌شناسی 58 درصد از معتادان کشور زیر 34 سال سن دارند.

حمیدرضا محمدیان در نشست مطبوعاتی که به مناسبت آغاز روز جهانی مبارزه با موادمخدر برگزار شد افزود: موادمخدر و روانگردان‌ها که مهمترین عامل و تهدید روانی و جسمانی و معنوی هستند امروز باعث درگیرشدن جغرافیای وسیعی از محیط انسانی شده و دشمنان از آن به عنوان جنگ‌افزار نرم استفاده می‌کنند.

وی اظهارکرد: دشمنان به دنبال تضعیف اراده و بحران هویت در مردم ما هستند لذا با استفاده از موادمخدر پویایی و نشاط جوانان ما را هدف قرار داده‌اند.

محمدیان خاطر نشان کرد: کشور ما طی 34 سال گذشته در راه مبارزه با موادمخدر 3700 شهید و 12 هزار جانباز داشته است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان سمنان همچنین از وجود بالغ بر یک میلیون و 325 هزار نفر معتاد در کشور خبر داد و تصریح کرد: به طور مستقیم و غیر مستقیم شش میلیون نفر از افراد جامعه در معرض آسیب‌اجتماعی موادمخدر هستند.

وی با اشاره به فعالیت کمیته‌ های مختلفی نظیر کمیته درمان و حمایت اجتماعی، کمیته مقابله با عرضه، کمیته پیشگیری و کمیته حقوقی و قضایی در این شورا افزود: پارسال بیش از 369 هزار نفر از قشرهای مردم استان سمنان در خصوص مسایل پیشگیری و آشنایی با اثرات سوء مصرف موادمخدر آموزش دیده‌اند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید