هر روز!
هر روز!

موارد منع مصرف لیمو ترش : موارد منع مصرف لیمو

موارد منع مصرف لیمو ترش 
 : موارد منع مصرف لیمو

موارد منع مصرف لیمو ترش
: موارد منع مصرف لیمو ترش را در ادامه می خوانید
موارد منع مصرف لیمو ترش : موارد منع مصرف لیمو ترش
: موارد منع مصرف لیمو ترش
به گزارش : فرزاد بابایی روز یکشنبه اظهار کرد: اگر شخصی به آنفلوانزا مبتلا شد مصرف لیموترش به دلیل عفونت میکروبی گلوی بیمار توصیه نمی شود چرا که لیموترش به دلیل داشتن برخی اسیدها می تواند گلوی وی را بیشتر تحریک کند.
بابایی تصریح کرد: مصرف لیموترش به همراه نمک زیاد برای افرادی که فشار خون دارند و یا برای سالمندان و افراد در معرض خطر همچون بانوان باردار مناسب نیست و برای افراد عادی نیز مصرف نمک زیاد توصیه نمی شود.
وی اظهار کرد: برای جلوگیری از ابتلا به بیماری آنفلوانزا، مصرف دو پرتقال در روز که منبع ویتامین C است اقدام مناسبی است.
وی با تاکید بر اینکه علاوه بر ویتامین C دیگر ویتامین ها نیز در افزایش ایمنی بدن تاثیرگذار است اظهار کرد: مصرف زغال اخته، هویج و سبزیجات سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد و برای مقابله با بیماری توصیه می شود ولی با توجه به شرایط فصلی، این آنتی اکسیدان ها را در این فصل می توان با مصرف مرکبات بدست آورد.
به گفته این کارشناس تغذیه، تامین مایعات بدن از توصیه های پزشکی برای افرادی است که به بیماری مبتلا شده اند و اگر این مایعات کاهش یابد عملکرد ویروس های عفونی و میکروبی بالا خواهد رفت.
بابایی ادامه داد: مصرف بالای لیموترش موجب کاهش آب بدن می شود و این امر می تواند نتیجه ای معکوس در بهبود شما ایجاد کند.
وی یادآور شد، بیماری های ویروسی و عفونی در دمای سرد بیشتر فعالیت می کنند بنابراین، افراد مبتلا به آنفلوانزا برای گرم نگه داشتن بدن خود بهتر است از شلغم و سوپ گرم بیشتر استفاده کرده و مایعات بدن خود را حفظ کنند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید