مسیر سبز
مسیر سبز

موج جدید بارش برف و باران خبرآنلاین: باران و

موج جدید بارش برف و باران
خبرآنلاین:  باران و برفی که در چند روز گذشته شروع شده، حداقل تا روز یکشنبه ادامه دارد. دلیل هم ورود سامانه جدید بارشی از عصر جمعه است.

سازمان هواشناسی اعلام کرد سامانه بارشی که طی چند روز گذشته در کشور فعال بود، روز شنبه در نیمه شرقی کشور فعال است. به همین دلیل بارش باران، رعد و برق، وزش باد و در نقاط مرتفع و سردسیر بارش برف و در مناطق مستعد ریزش تگرگ تداوم دارد و به تدریح از کشور خارج می شود. شدت فعالیت این سامانه روز شنبه در هرمزگان، جنوب کرمان، فارس، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، یزد و خراسان رضوی است.

اما از اواخر روز جمعه سامانه بارشی جدیدی از غرب وارد کشور می شود. این سامانه در روز شنبه در نیمه غربی کشور سبب بارش باران و برف می شود. بیشترین فعالیت این سامانه در این روز استان های خوزستان، چهارمحال بختیاری، کهکیلویه و بویراحمد و بوشهر است. یکشنبه بارش در نواحی شرقی ادامه داشته و به تدریج از کشور خارج می شود. یکشنبه نیز شدت بارش در استان سیستان و بلوچستان پیش بینی شده. در مناطقی که بارش شدید پیش بینی شده، آبگرفتی معابر عمومی اتفاق می افتد و رودخانه ها سیلابی می شوند.

برای روز شنبه به سبب بارش بارف در ارتفاعات زاگرس مرکزی اختلال تردد جاده ای پیش بینی می شود.

از سوی دیگر امیرحسین نقشینه، کارشناس سازمان هواشناسی از بارش باران در روز شنبه در تهران خبر داد و گفت: در تهران طی شنبه هفته آینده مجددا باران می بارد. همچنین پیش بینی بارش برف برای ارتفاعات تهران شده است.

به گفته او تا پایان سال 92 اکثر نقاط کشور بارانی است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید