هر روز!
هر روز!

موهایتان موخوره دارد؟ : موهایتان موخوره دارد؟ موخوره

موهایتان موخوره دارد؟ : موهایتان موخوره دارد؟ 
 موخوره

موهایتان موخوره دارد؟
: موهایتان موخوره دارد؟
موخوره نشانه آسیب و صدمه به ساقه مو می باشد. به دنبال آسیب به ساقه مو یک شکاف طولی درانتهای آن ایجاد شده که باعث دو و یا چند شاخه شدن انتهای مو و گاهی همه طول مو می گردد..
به گزارش
این وضعیت در نهایت موجب شکنندگی و گره خوردن موها می شود. موهای آسیب دیده ممکن است حالت وز پیدا کرده و به علت نازک شدن نوک موها رنگ آنها روشن تر بنظر آید.

موخوره عبارت است از تخریب و دو یا چند شاخه شدن انتهای مو و گاهی اوقات همه طول مو.

علل موخوره عبارتند از:

صدمات فیزیکی وارده به ساقه مو مثل شانه و برس زدن زیاد (که مهمترین علت ایجاد آسیب مکانیکی به موها است)، سشوار بیش از حد، مش و فرکردن مکرر، شانه کردن موهای خیس، بیگودی پیچیدن، فر دادن، گلت کردن و اتوی مو و آسیب های شیمیایی به مو مانند رنگ کردن و حالت دادن به مو، شستشوی زیاد سر با صابون های قلیایی و یا شامپوی نامناسب. به همین دلیل موخوره عمدتاً در موهای بلند و خشک (که حساس ترو شکننده تر هستند) مشاهده می گردد.

گاهی رنگ این موها هم تغییر می کند. هنوز درمانی برای موخوره پیدا نشده و کوتاه کردن موها از قسمت بالای موخوره تنها راه از بین بردن این پدیده است. برای جلوگیری از بروز موخوره رعایت موارد فوق توصیه می شوند:

بهتر است که درازای موها پائین تر از گودی کمر نباشد و انتهای موها بطور مرتب کوتاه شود، استفاده از روغن زیتون یا روغن بادام شیرین بلافاصله پس از حمام روی انتهای موها و استفاده از ترکیبات ملایم و غیرمحرک در شستشوی موها نیز مفید هستند. حفظ رطوبت موها از موارد دیگری است که توصیه می گردد./سیمرغ
منبع : ایران مطلب

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید