مسیر سبز
مسیر سبز

«میر مهنا» نخستین بازی رایانه‌ای ملی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای

«میر مهنا» نخستین بازی رایانه‌ای ملی 
 بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای

«میر مهنا» نخستین بازی رایانه‌ای ملی
بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای نخستین بازی ملی را با عنوان «میرمهنا» با مشاركت استودیو بازی‌سازی «اسپریس پویا نما» تولید و راهی بازار كرد.

بازی رایانه‌ای «میر‌مهنا» كه بهمن ماه سال گذشته با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مدیران فرهنگی كشور رونمایی شده بود با حمایت بنیاد ملی بازی رایانه‌ای و توسط استودیو بازی‌سازی «اسپریس پویا نما» تولید شده است.

داستان «میرمهنا» بر اساس زندگی‌نامه‌ میرمهنا مبارز ایرانی دوره‌ كریم‌خان زند شكل گرفته است؛ دوره‌ای كه با استعمار هلند و انگلیس و سلطه كمپانی هند شرقی بر جزایر جنوبی ایران و خصوصا جزیره خارك همراه بوده است.

كتاب چند جلدی «بر جاده‌های آبی سرخ» اثر زنده یاد نادر ابراهیمی كه داستان زندگی و مبارزات این شخصیت را در قالب داستانی مرور می‌كند منبع اصلی نگارش داستان این بازی است.

این بازی از طریق شركت «لوح زرین نیكان» در سطح بازار عرضه این محصول توزیع شده است و علاقه‌مندان می‌توانند آن را از مراكز فروش بازی‌های رایانه‌ای تهیه كنند.

برخی از عوامل سازنده این بازی عبارتند از مدیر پروژه: مرتضی رضایی، كارگردان فنی و مدیر برنامه نویسی: بهنام آقاجانی، كارگردان و طراح بازی : مرتضی رضایی، مدیرهنری: بهنام شجاعی، برنامه نویس گرافیك و موتور‌‌ بازی : بهنام آقاجانی، برنامه نویس سایه: آدریان ولبورن ، برنامه نویس هوش مصنوعی: سید حسین مسبوق، برنامه نویس سناریو : رضاصاحبكاران، تیم فضا و كانسپت : بهنام شجاعی، طراحی كاراكتر: حسین دیبا، بهنام شجاعی و ابراهیم دیبا، سناریو داستان و بازی نامه: مرتضی رضایی، آهنگساز : پیام آزادی ، سرپرست گویندگان: محمد رضا علیمردانی و . . . از عوامل تولید بازی «میرمهنا» هستند.

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای پیش از این بازهای «شمشیر نادر»، «لطفعلی‌خان زند»، «عصر پهلوانان» و «گرشاسب» را بر اساس تاریخ ملی و فرهنگ بومی تولید و به علاقه‌مندان این بازی‌ها عرضه كرده است.

منبع: خبرگزاری برنا
باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید