بهبد
بهبد

مینی‌گرافت و میکروگرافتدر اوایل دهه 1980 استفاده از گرافت‌های کوچک‌تر موسوم

 لینک

مینی‌گرافت و میکروگرافت
در اوایل دهه 1980 استفاده از گرافت‌های کوچک‌تر موسوم به مینی‌گرافت و میکروگرافت توسط متخصصین مبتکر پست و مو رایج شد. مینی‌گرافت به قطر 1 تا 5/2 میلی‌متر و حاوی 5 تا 10 تار مو و میکروگرافت کوچک‌تر (به قطر 1 الی 5/1 میلی‌متر) و حاوی 1 تا 3 تار مو است.

فواید گرافت‌های کوچک‌تر چیست؟
از گرافت‌های کوچک برای بازسازی طبیعی خط موی پیشانی استفاده می‌شود. خط موی طبیعی خطی کاملا مشخص، صاف، منظم و فوق‌العاده پرپشت نیست بلکه یک ناحیه نامشخص و متغییر است. معمولا یک یا دو ردیف اول آن، درحد فاصل دو بخش فاقد موی پیشانی و بخش پرپشت پوست سر، از موهای منفرد تشکیل شده است که ناحیه انتقال نامیده می‌شود. با کاشت گرافت‌های کوچک در خط مو و جلوتر از گرافت‌های گرد و بزرگ، نمایی طبیعی و رضایت بخش ایجاد می‌شود بویژه زمانی که موها به سمت عقب یا به صورت مورب به یک طرف سر شانه شود.
علیرغم مزایای زیاد مینی‌گرافت‌ها و میکروگرافت‌ها، کاشت آنها هنوز نقاط ضعف بزرگی دارد. با کاشت مینی‌گرافت‌ها تراکم موهای سر افزایش می‌یابد ولی تا حدودی نمای عروسکی نیز اجیاد می‌شود. از سوی دیگر کاشت میکروگرافت‌ها در سطحی وسیع، پرپشتی چندانی ایجاد نمی‌کند و کف سر به راحتی قابل رویت است.

منابع :کاشت مو کرج
کلینیک کاشت مو و ابروی بهبد

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید