هر روز!
هر روز!

میگرن چیست؟ نشانه ها، علائم و درمان میگرن : میگرن

میگرن چیست؟ نشانه ها، علائم و درمان میگرن 
 : میگرن

میگرن چیست؟ نشانه ها، علائم و درمان میگرن
: میگرن یکی از بیماری های شایع محسوب می شود که بیشتر زنان به ان مبتلا می شوند. سردردهای شدید از علائم بارز این بیماری به شمار می رود. میگرن درمان قطعی ندارد ولی با اقداماتی می توان علائم آن را کنترل و درد را بهبود بخشید.
به گزارش :
سردرد یکی از مسائلی است که اغلب افراد آن را تجربه می کنند. علت ایجاد سردرد متفاوت و برخی سردرد ها نشانه وجود بیماری به نام میگرن می باشد. علت دقیق سردردهای میگرنی ناشناخته است. با این حال تصور می شود به علت فعالیت های غیرطبیعی مغز رخ می دهد که باعث تغییرات موقت در سیگنال های عصبی و جریان خون در مغز می شود. در این مطلب با علائم و درمان این بیماری بیشتر آشنا می شویم.

میگرن چیست؟ نشانه ها، علائم و درمان میگرن : میگرن چیست؟ نشانه ها، علائم و درمان میگرن
: میگرن چیست؟ نشانه ها، علائم و درمان میگرن
میگرن سردرد ضربان داری است که اغلب در یک سمت سر رخ می دهد و فعالیت های جسمی ممکن است درد این بیماری را تشدید کنند. نشانه های میگرن می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد و به علاوه حملات میگرنی در یک شخص ممکن است با یکدیگر متفاوت باشند. این بیماری در زنان شایع تر می باشد. برخی از افرادی که از میگرن رنج می برند توانسته اند محرک ها و یا عواملی که باعث تشدید سردردهای میگرنی می شود را شناسایی کنند با این وجود برخی از مبتلایان به این بیماری هنوز نتوانسته اند این محرک ها را تشخیص دهند. برخی از این محرک های پنهایی عبارت اند از:


علائم و نشانه های میگرن می تواند قبل از سردرد, در طی سردرد و پس از سردرد رخ دهد. اگرچه این علائم در افراد یکسان نیستند برخی از این علائم عبارت اند از:

در حال حاضر هیچ گونه درمانی برای میگرن کشف نشده است و روش های درمانی برای این بیماری با هدف جلوگیری از حملات میگرنی و بهبود علائم صورت می گیرند. هر فرد مبتلا به این بیماری, یه روش درمانی خاصی پاسخ می دهد. به عقیده برخی از پزشکان برخی تغییرات در شیوه زندگی ممکن است به کاهش فرکانس های میگرنی کمک کند که شامل موارد زیر می باشد.
درمان و پیشگیری از میگرن بر اجتناب از محرک ها, کنترل و کاهش علائم و مصرف دارو تمرکز می کند. برخی از داروها جهت تسکین درد میگرن تجویز می شوند و اثر ضد دردی دارند. استفاده بیش از حد از این داروها نظیر ناپروکسن, ایبوپروفن, استامینوفن و مسکن های دیگر مانند نظیر متوکلوپرامید نیز ممکن است برای کنترل علائم مانند تهوع و استفراغ مورد استفاده قرار گیرد.
از جمله روش های درمانی دیگر که می تواند برای درمان میگرن موثر باشد, طب سوزنی است. همچنین استراحت, فیزیوتراپی و ماساژ در پیشگیری از سردردهای میگرنی تاثیرات زیادی دارد.
 از دیگر درمان ها می توان به جراحی اشاره کرد که در مواقعی استفاده می شود که مصرف داروها برای کاهش علائم و نشانه های میگرن بی تاثیر بوده است. روش جراحی میگرن شامل برداشتن فشار از عصب های خاص اطراف سر و گردن است.
مصرف برخی از مواد غذایی از جمله زنجبیل در پیشگیری و بهبود علائم میگرن تاثیر زیادی دارد. برای استفاده می توان به اندازه نخود پودر زنجبیل را با ماست مخلوط کرده و روزانه از این مخلوط استفاده کرد تا از بروز میگرن پیشگیری شود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید