هر روز!
هر روز!

نامزدهای بخش مسابقه ی جشنواره فیلم کن معرفی شدند

نامزدهای بخش مسابقه ی جشنواره فیلم کن معرفی شدند

نامزدهای بخش مسابقه ی جشنواره فیلم کن معرفی شدند

: روز پنجشنبه، 26 فروردین ماه امسال لیست فیلم هایی که در بخش های مختلف 69مین جشنواره فیلم کن (Cannes Film Festival) به رقابت خواهند پرداخت مشخص شد.
به گزارش : جشنواره فیلم کن از 22 اردیبهشت تا 2 خرداد برگزار خواهد شد. جرج میلر کارگردان استرالیایی مجموعه فیلم های Mad Max به عنوان رییس هیات داوران بخش مسابقه اصلی این جشنواره انتخاب شده است. بازیگر فرانسوی لوران لافت هم مجری مراسم افتتاحیه و اختتامیه است. فیلم Café Society از وودی آلن کارگردان آمریکایی افتتاح کننده این جشنواره خواهد بود. این بار سوم است که جشنواره کن با فیلمی از وودی آلن افتتاح می شود. پیش از این فیلم های Hollywood Ending در سال 2002 و Midnight in Paris در سال 2011 هم از این کارگردان به عنوان فیلم افتتاحیه جشنواره پخش شده بودند.
جولیا رابرتز، جورج کلونی، استیون اسپیلبرگ و شان پن هم از دیگر ستاره های هالیوودی هستند که در این جشنواره حضور خواهند داشت.
در بین فیلم هایی که در بخش اصلی به رقابت می پردازند فیلم هایی از کارگردانان مطرحی چون برادران داردن (کارگردانان بلژیکی، برنده جوایز متعدد از جمله دو نخل طلا در جشنواره کن)، برونو دومو (کارگردان فرانسوی برنده دو جایزه بزرگ در جشنواره کن)، پارک چان ووک (از مشهورترین کارگردانان کره جنوبی که یکی از فیلم هایش به نام Old boy شهرت جهانی دارد)، جیم جارموش (برنده جایزه بزرگ جشنواره کن و از پیشگامان سینمای مستقل آمریکا در دهه هشتاد)، کریستین مونجیو (کارگردان رومانیایی برنده نخل طلا در سال 2007) و پدرو آلمادوار (کارگردان مشهور اسپانیایی برنده چندین جایزه اسکار و گلدن گلوب از جمله بهترین فیلم خارجی اسکار بخاطر فیلم All About My Mother)، به نمایش در خواهند آمد و در بخش خارج از مسابقه هم نام های آشنایی چون استیون اسپیلبرگ، وودی آلن و جودی فاستر حضور دارند.

لیست کامل فیلم های بخش مسابقه و خارج از بخش مسابقه را می توانید در ادامه بخوانید:

فیلم های بخش مسابقه
American Honey ساخته  Andrea Arnold
Aquarius ساخته Kleber Mendonça Filho
Elle ساخته Paul Verhoeven
From the Land of the Moon ساخته Nicole Garcia
Graduation ساخته Cristian Mungiu
The Handmaiden ساخته Park Chan-wook
I, Daniel Blake ساخته Ken Loach
It’s Only the End of the World ساخته Xavier Dolan
Julieta ساخته Pedro Almodóvar
The Last Face ساخته Sean Penn
Loving ساخته Jeff Nichols
Ma’ Rosa ساخته Brillante Mendoza
The Neon Demon ساخته Nicolas Winding Refn
Paterson ساخته Jim Jarmusch
Personal Shopper ساخته Olivier Assayas
Staying Vertical ساخته Alain Guiraudie
Sieranevada ساخته Cristi Puiu
Slack Bay ساخته Bruno Dumont
Toni Erdmann ساخته Maren Ade
The Unknown Girl ساخته Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne

فیلم های بخش خارج از مسابقه
The BFG ساخته Steven Spielberg
Café Society ساخته Woody Allen
The Wailing ساخته Na Hong-jin
Money Monster ساخته Jodie Foster
The Nice Guys ساخته Shane Black

طراحی پوستر این جشنواره هم الهام گرفته از فیلم تحقیر (Le Mépris) ساخته ژان لوک گدار کارگردان بزرگ موج نوی سینمای فرانسه است. گدار این فیلم را سال 1963 ساخت و مورد تحسین جهانی منتقدان قرار گرفت. پوستر جشنواره مردی در حال بالا رفتن از یک پلکان را نشان می دهد، برفراز پلکان تا چشم کار می کند دریا است و افق بی کران. گویی انسان از این پلکان به سوی رویای خود حرکت می کند. به شکل سمبولیک این تصویر نمادی است از سینما، بالا رفتن از پلکان سینما برای رسیدن به رویا. تصویر این پوستر را می توانید در ابتدای متن خبر ببینید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید