هر روز!
هر روز!

نسل آینده گوشی های اپل نسل آینده گوشی های اپل

نسل آینده گوشی های اپل نسل آینده گوشی های اپل

نسل آینده گوشی های اپل
نسل آینده گوشی های اپل ضد آب خواهند بود
 نسل آینده گوشی های اپل : نسل آینده گوشی های اپل
: نسل آینده گوشی های اپل
به گزارش : اختصاصی: 
به نظر می‌رسد که اپل قصد دارد نسل آینده گوشی های اپل را با استاندارهای ضد آب عرضه کند. این موضوع با توجه به اقدامات اخیر اپل و تلاش‌های این کمپانی به‌منظور ثبت اختراع روشی منحصربه‌فرد در راستای ضد آب ساختن قطعات سخت افزاری آیفون‌هایش کاملا محسوس است.
نسل آینده گوشی های اپل در روش پیشنهادی اپل، در آن ماده‌ای هیدروفوبیک یا آبگریز به عنوان پوشش اجزای داخلی و قطعات سخت افزاری دستگاه استفاده می‌کند که موارد هیدروفوبیک آن از طریق رسوب شیمیایی بخار با کمک پلاسما تهیه می‌شوند. جالب است بدانید که ضخامت این پوشش‌ها می‌تواند بین یک تا ده میکرون باشد.
اپل در طرح نسل آینده گوشی های اپل، تنها برای برخی از اجزای حیاتی سیستم از ماده‌ی هیدروفوبیکی مد نظرش استفاده خواهد کرد و برای سایر اجزای سخت افزاری بدون پوشش هیدروفوبیکی از پوشش‌های بدون درز سیلیکونی محافظ استفاده می‌کند. بخش‌هایی همچون ارتباط‌دهنده‌ها، محل اتصال کابل‌ها و ... از دسته‌ی دوم (پوشش‌های سیلیکونی) بهره‌مند خواهند بود.
تکنولوژی و روشی که هم‌اکنون اپل قصد ثبت اختراع آن را دارد، منجر به محافظت اجزای دستگاه در مقابل رطوبت نیز می‌شود. بااین‌وجود استفاده از این روش هیچ نوع اثر سوء در طراحی ظریف یا باریک محصول نخواهد داشت و این موضوع هم به نوبه‌ی خود از مزیت‌های عمده‌ی این تکنولوژی و روش جدید اپل به شمار می‌رود. هم اکنون کمپانی‌هایی نظیر سونی و سامسونگ در زمینه‌ی تکنولوژی‌های مرتبط با جلوگیری از نفوذ آب و استانداردهای ضد آب از معروف‌ترین شرکت‌های موجود به شمار می‌روند، اما به نظر می‌رسد که اپل به‌زودی در این زمینه هم پیشرو بودن خود را آغاز خواهد کرد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید