هر روز!
هر روز!

نشانه ها و علائم تومور مغزی را بشناسیم : تومور

نشانه ها و علائم تومور مغزی را بشناسیم 
 : تومور

نشانه ها و علائم تومور مغزی را بشناسیم
: تومور مغزی یکی از بیماری های مرتبط با سرطان به شمار می آید. این بیماری انواع مختلفی دارد. از این رو نشانه و علائم تومور مغزی نیز متفاوت است. با تشخیص زود هنگام تومور در مغز, روش های درمانی مختلف می تواند موثر باشد.
به گزارش :
تومور مغزی به توده یا رشد غیر طبیعی سلول ها در مغز و یا نزدیک مغز گفته می شود. تومور مغز انواع مختلفی دارد که برخی از این توده ها غیر سرطانی و برخی دیگر سرطانی می باشند. تومورهای سرطانی می توانند در مغز و یا سایر قسمت های بدن ایجاد و به ناحیه های دیگر بدن و مغز انتشار یابند. در این مطلب به نشانه ها و علائم تومور مغزی می پردازیم.

نشانه ها و علائم تومور مغزی را بشناسیم : نشانه ها و علائم تومور مغزی را بشناسیم
: نشانه ها و علائم تومور مغزی را بشناسیم
با ایجاد تومور در مغز, چگونگی رشد و انتشار آن بسیار متفاوت است. نرخ رشد تومور و محل قرار گیری آن در مغز, چگونگی تاثیر تومور در عملکرد سیستم عصبی را تعیین می کند. درمان این بیماری بسته به نوع تومور, اندازه و محل قرارگیری آن دارد. علائم تومور مغزی در افراد مبتلا به این بیماری ممکن است متفاوت باشد. گاهی مواقع ممکن است فرد مبتلا به این بیماری هیچ یک از این علائم را نداشته باشد. نشانه ها و علائم تومور مغزی به دو دسته عام و خاص تقسیم می شود. نشانه های عام این بیماری به دلیل فشار تومور بر روی مغز یا نخاع بروز می کند. این در حالی است که علائم خاص تومور مغزی زمانی رخ می دهد که ناحیه ی خاصی از مغز به دلیل وجود تومور به درستی عمل نکند. در ادامه با تمامی علائم تومور مغزی آشنا می شویم.
برای ارسال اولین نظر کلیک کنید