هر روز!
هر روز!

نشست قریب الوقوع رهبران فتح و حماس : نشست قریب

نشست قریب الوقوع رهبران فتح و حماس : نشست قریب

نشست قریب الوقوع رهبران فتح و حماس
: نشست قریب الوقوع رهبران فتح و حماس
: به گزارش بولتن نیوز، عزام احمد، عضو کمیته مرکزی جنبش فتح و مسؤول پرونده آشتی ملی فلسطین در این جنبش از آغاز مذاکرات با حماس را در پی اعلام این جنبش مبنی بر انحلال کمیته اداری در نوار غزه خبر داد.
به گزارش : عزام احمد ضمن اشاره به این مطلب، گفت که پس از دیدار دو جانبه رهبران فتح و حماس، نشستی با حضور نمایندگان تمامی گروه‌های فلسطینی جهت آغاز اقدامات عملی برای اجرای توافقنامه آشتی ملی امضا شده در تاریخ ۲۰۱۱/۵/۵ برگزار می‌شود.
وی به تاریخ برگزاری این نشست‌ها اشاره‌ای نکرد و تنها خاطرنشان ساخت: نشست‌های مطولی میان هیئت اعزامی فتح به قاهره و خالد فوزی رئیس سازمان اطلاعات مصر برگزار شد و در جریان آن تمامی تلاش‌های مصر که آخرین آنها دیدار مقامات این کشور با رهبران حماس بود، مورد بررسی قرار گرفت.
احمد تاکید کرد، نشست‌هایی که قرار است برگزار شوند آغازی برای گام‌های عملی به سمت اجرای توافقنامه مذکور هستند که موجب پایان یافتن اختلافات و حفظ وحدت ملی می‌شود.
از سوی دیگر کمیته اداری دولتی نوارغزه نیز از موضع جنبش حماس جهت پایان دادن به اختلافات حمایت کرد.
محمود العالول، دیگر رهبر جنبش فتح در گفت‌وگو با رادیو صدای فلسطین اعلام کرد که بیانیه حماس بشارت دهنده است اگر اخبار مربوط به آن دقیق باشد.
لغو وتوی آمریکا در مورد آشتی ملی فلسطین
از سوی دیگر، عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس تاکید کرد که وتوی آمریکا در مورد آشتی ملی فلسطین برداشته شده است.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، موسی ابومرزوق در اظهاراتی مطبوعاتی تصریح کرد که جنبش متبوعش در جریان لغو وتوی آمریکا و رژیم صهیونیستی در مورد آشتی ملی فلسطین قرار گرفته است.
از سوی دیگر، ابومرزوق اظهار داشت که در گفت‌وگوهای جنبش متبوعش با مصر موضوع قرارداد مبادله اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی بررسی نشده است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید