مسیر سبز
مسیر سبز

نصف فارغ التحصیلان دانشگاه آزادی هستند خبرگزاری ایرنا: تیمور علی

نصف فارغ التحصیلان دانشگاه آزادی هستند
خبرگزاری ایرنا: تیمور علی عسگری ، عصر دوشنبه در آیین معارفه رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل مجموع فارغ التحصیلان دانشگاهی پس از انقلاب اسلامی تاکنون در ایران را 10 میلیون نفر ذکر کرد که پنج میلیون نفر از این تعداد از دانشگاه آزاد فارغ التحصیل شده اند.
 
وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی با مجموع 80 هزار نفر پرسنل شامل هیات علمی ، استاد و کارمند با زیرساخت های قوی در اکثر شهرستانهای ایران حضوری موثر دارد.
 
وی با اشاره به اینکه برای نمونه در استانی مانند سیستان و بلوچستان تاکنون بیش از 50 هزار نفر در مقاطع گوناگون تحصیلات عالی از دانشگاه آزاد فارغ التحصیل شده اند گفت: این دانشگاه با حضور مفید در دور افتاده ترین مناطق کشور و فعالیت در زمینه تولیدعلم و فکر ، نمونه کاملی از عدالت آموزشی می باشد.
 
ادامه داد: به شکل میانگین در هر خانواده ایرانی دو تا سه نفر به گونه ای در کسوت هایی مانند دانشجو ، استاد ، کارمند و نظایر آن با دانشگاه آزاد مرتبط هستند.
 
معاون امور مجلس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه تفکر حضرت امام خمینی (ره) همواره بر مبنای معنویت، عقلانیت و اعتدال استوار بود گفت: بهترین مکانها برای جلوگیری از وارد شدن آسیب به این تفکرها دانشگاهها هستند.
 
وی آینده نگری امام راحل در تاسیس دانشگاه آزاد را در ارتباط با ضرورت نظریه پردازی و تولید فکر دانست و ادامه داد : مقام معظم رهبری نیز همواره بر ضرورت تولید فکر از سوی دانشگاهیان و نخبگان جامعه تاکید دارند.
 
به گزارش خبرنگار ایرنا در این آیین با تقدیر از تلاش های فرشید سلیمی رییس قبلی ، علی شامل به عنوان رییس جدید دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل معرفی شد. شامل پیش از این معاون آموزشی این دانشگاه بود.
 
دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل یکی از قدیمی ترین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی می باشد که با قدمتی بیش از ۲۰ سال و بیش از 18 هزار دانشجو در مقاطع کاردانی تا دکترا به فعالیت آموزشی خود ادامه می دهد.
 
این دانشگاه در حال حاضر چهار دانشکده پزشکی، علوم پایه، علوم انسانی و فنی مهندسی دارد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید