مسیر سبز
مسیر سبز

نظر سخنگوی اشتون درباره جزایر سه گانه عصر ایران: سخنگوی

نظر سخنگوی اشتون درباره جزایر سه گانه
عصر ایران: سخنگوی آشتون گفت که اتحادیه اروپا نظر شورای همکاری خلیج فارس درباره جزایر سه گانه را تایید می کند.

مایکل مان سخنگوی مسؤول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه با خبرگزاری رسمی بحرین (بنا) گفت که دیدگاه ها اتحادیه اروپا و کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس براساس بیانیه کمیته مشترک وزارتی اروپا - خلیج فارس در اواخر 2010 در برابر مسائل سیاسی مختلف و از جمله جزایر سه گانه مطابقت دارد.

شورای همکاری خلیج فارس متشکل از 6 کشور جنوبی این دریا (کویت، بحرین، عربستان سعودی، قطر، امارات و عمان) نظر دولت امارات را درباره جزایر سه گانه تایید می کنند. دولت امارات مدعی مالکیت بر سه جزیره ایرانی ابوموسی، تنب بزرگ و تنب کوچک است.

مقامات اماراتی همچنین ایران را به اشغال این سه جزیره متهم می کنند در مقابل، تهران این سه جزیره را بخش جدایی ناپذیر از خاک ایران می داند.

روزنامه اماراتی البیان نیز نوشت: شرکت کنندگان در نشست مشترک پارلمانی کشورهای آفریقایی و عربی در مراکش از ایران خواستند به سرعت مذاکرات با دولت امارات را برای حل مسئله جزایر سه گانه از طریق مسالمت آمیز براساس مبانی قانون بین المللی فراخواندند.

خبرگزاری رسمی کویت (کونا) هم در گزارش جداگانه ای از رباط پایتخت مراکش گزارش داد: شرکت کنندگان در نشست مشترک پارلمان های عربی و آفریقایی از ایران در بیانیه پایانی خواستند برای حل مسئله جزایر سه گانه با ایران مذاکره کنند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید