هر روز!
هر روز!

نقد و بررسی بازی زیبای Assassins Creed III نقد و

نقد و بررسی بازی زیبای Assassins Creed III 
 نقد و

نقد و بررسی بازی زیبای Assassins Creed III
نقد و بررسی بازی زیبای Assassins Creed III
Ubisoft جدیدترین نسخه ی بازی Assassin’s Creed یعنی Assassin’s Creed  III را منتشر کرد. به گفته ی خود Ubisoft پروژه ی بازی Assassin’s Creed  III  بزرگترین پروژه تاریخ Ubisoft بود که سه سال در ۶ استدویو وقت برده است.در ادامه با نقد و بررسی کامل این بازی در خدمت شما هستیم با گجت نیوز همراه باشید.

مقدمه :
سال 2006 بود که یوبی سافت برای اولین بار در نمایشگاه  E3 از اساسینز کرید پرده برداری کرد . عنوانی که از ابتدا برای انقلاب در سبک اکشن ماجراجویی پایه ریزی شده بود . گردش آزادانه در شهر .انجام حرکات آکروباتیک .داستانی قوی و سیستم سینمایی مبارزه ی بازی استاندارد های جدیدی را برای سبک اکشن ماجراجویی تعریف کردند .

اساسینز کرید به همه ثابت کرد برای مخفی کاری نیاز به پناه گرفتن در سایه ها و تاریکی شب نیست .با این حال نسخه ی اول از کمبود محتوا رنج می برد . تیم توسعه ی بازی این نیاز را درک کرد و باعث شد بر خلاف نسخه ی 1 نقطه ی درخشش نسخه ی دوم محتوا و تنوع بازی باشد . بعد از موفقیت چشمگیر بازی دوم تیم توسعه ی بازی بجای عرضه ی نسخه ی سوم دست به ساخت ادامه ی بازی دوم زده به طوری 2 عنوان دیگر از بازی دوم تولید و ارایه شد که به ادامه ی داستان شخصیت محبوب بازی اتزیو آدیتوره دِ فیرنزه می پرداختند .
همچنین برای اولین بار در سری شاهد قسمت چند نفره بودیم که با استقبال طرفداران و منتقدین روبه رو شد ولی این موفقیت با عرضه ی عنوان Revelations کمتر و کمتر شد . در این زمان بود که تیم توصعه ی بازی درک کرد که عمر موفقیت نسخه ی دوم به پایان رسیده و باید دست به تغییر و تحول بنیادی بزند و این چنین بود که اساسینز کرید 3 متولد شد .
لانچ تریلر رسمی بازی :

اطلاعاتی در مورد شهر های بازی :
Boston:
یکی از شهر های بزرگی که در بازی مشاهده می کنیم، شهر Boston می باشد. Boston یکی از بزرگترین شهر ها در نیمه ی دوم قرن 18 هم بود که وقایع تاریخی بسیاری در ان اتفاق افتاده که برخی از ان ها عبارتند از: حزب چای بوستون، قتل عام بوستون، نبرد Bunker Hill، محاصره بوستون و … (در عکس زیر نمای کلی شهر Boston را مشاهده میکنید.)

 همچنین عکس زیر هم بیانگر حال و هوای شهر Boston می باشد، که نشان میدهد در گذشته Boston شهری پر جنب و جوش، دارای خانه های آجری بلند، کلیساها و کشتی ها لنگر انداخته بوده .

New York:
همان طور که در عکس زیر مشاهده میکنید، یکی دیگر از شهرهای بازی شهر New York است. در عکس کاملا مشخص است که شهر New York به شدت سوخته است که بیانگر اتش سوزی فاجعه بار در سال 1776 است که حدود یک چهارم از شهر در خرابه های سمت چپ عکس قرار دارند. تا به امروز، هنوز مشخص نیست که آیا ان آتش سوزی مهیب تصادفی بوده یا از عمد اتفاق افتاده تا مانع حضور نیروهای انگلیسی اشغالگر در داخل شهر باشد .

 به نظر می اید با وجود همچین شهرهایی که در ان برهه ی زمانی وفور از اتفاقات تاریخی و مهم بودند، میتوان به وجود یک داستان خوب در این شماره همانند نسخه های قبل امیدوار شد .
داستان :

کانر -شخصیت اصلی بازی – فرزند مادری سرخ پوست و پدری انگلیسی است .بازیکن کودکی کانر را در آستانه نبردهای آمریکا تجربه خواهد کرد . فردی که با نابودی قبلیه ی برخلاف اتزیو – که قدم در راه انتقام جویی گذاشت – اهدافی عدالت خواهانه دارد .در بازی 3 دهه از زندگی کانر را تجربه خواهید کرد .


سه دهه ی سرنوشت ساز برای آمریکا در زمانی که دموکراسی و نبرد قدرت به اوج خود رسیده و جورج واشینگتن و همراهانش با بکار گیری دست های پشت پرده و حرکات سیاسی در تلاش برای تغییر تاریخ جهان هستند .اما هدف تیم توسعه ی بازی نشان دادن داستان زدگی کانر است و نه بیان تاریخ جنگ های آمریکا ! همانند عناوین قبلی بازیکن متحدینی خواهد داشت که در تاریخ وجود وجود خارجی داشته و از افراد سرشناس زمان خود بودند . افرادی مثل جورج واشینگتن و بنجامین فرانکلین و چارژ لی کانر را در مسیر بازی همراهی خواهند کرد .

همچنین این بازی پایانی برای داستان دزموند مایل خواهد بود .شخصیتی که تمام این عنوان را از دید او تجربه کردیم و از نوادگان بزرگان فرقه ی اساسین ها بوده و به صورت پیاپی در تلاش برای نجات جهان و جلوگیری از نابودی دوباره ی نسل بشریت است .

گیم پلی :
یکی از نقاط قوت همیشگی سری و نقطه ی تمایز آن از عناوین دیگر سبک گیم پلی سری بوده است .المانی که همیشه در به بهبود و گسترش بوده است . تیم توسعه ی بازی با حذف برخی قابلیت های اضافی و جایگزینی آنها با عوامل جدید قصد تغییر روند بازی و سرعت بخشیدن به آن را دارد . سیستم هدف گیری بازی از حالت دستی به خودکار تغییر یافته و بهمراه آن دوربین بازی حالت سینمایی تری پیدا کرده به شکلی که در نبرد های تن به تن دوربین حالتی شبیه بازی های مبارزه ای پیدا می کند سیستم مبارزه طوری طراحی شده که بازیکن به صورت متداوم در حال حرکت و جنب و جوش باشد .


مثلا وقتی در تعقیب هدفی هستید دیگر نیازی به توفق برای کشتن محافظانش نیست و می توانید به طور همزمان با مبارزه به تعقیب هدف خود بپردازید . همچین کانر می تواند از ترکیب چاغو و تبر و سلاح گرم و حتی هیدن بلید خود استفاده کند سیستم انیمیشن های بازی و گشت گذار در محیط گسترش یافته و کانر علاوه بر حرکت بر روی دیوار ها و پشت بام ها می تواند از درختان و دیگر عوامل طبیعی به نفع خود استفاده کند .
چابکی او باعث می شود در طوفان های سنگین و مناطق صعب العبور برتری محوسی نسبت به دشمنان خود داشته باشد . دیگر عامل تغییر یافته در بازی سیستم فرقه هاست.بر خلا

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید