بهترین زندگی
بهترین زندگی

نه به من دست نزن! نه، به من دست نزن

نه به من دست نزن!
نه، به من دست نزن
نويسنده: طوبا اورنگ
تصويرگر: پریسا رسولی
تعداد صفحه: 36
قیمت: 3000 تومان(چاپ سال 94)
ناشر:‏‫‏‫ اورنگ آفرین
مناسب برای کودک‬‬‬(7 تا 9 سال)درباره کتاب
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران، «نه، به من دست نزن» نام كتابی است که حد و حدود ارتباط با غريبه‌ها، جواب رد دادن به خواسته‌های نامعقول ديگران و اعتماد كردن به پدر و مادر را برای بچه‌ها شرح ‌می‌دهد و تصويری از قرار گرفتن یک دختربچه در موقعيتی ناخواسته و عكس‌العمل او را ارائه می‌دهد.
آدم‌های زيادی دور و بر ما هستند؛ «غريبه و آشنا» ولی ما هيچ‌وقت نمی‌دانيم در فكر آن‌ها چه می‌گذرد. شايد رفتار آن‌ها با ما كاملاً دوستانه و مهربان باشد؛ اما قصد و هدف‌شان سوءاستفاده از ما باشد. پس بايد در مقابل هر خواسته يا رفتاری كه دارند، اگر احساس خوبی نداريم بگوييم «نه» و اجازه ندهيم آن‌ها به خواسته‌شان برسند.
نويسنده‌ اين كتاب، كارشناس ارشد روان‌شناسی است و سال‌ها تجربه‌ كار با بچه‌ها را دارد. او در آثارش كه در رده‌ داستان‌های آموزنده قرار می‌گيرند، تلاش می‌كند در قالب داستان، بچه‌ها را با مفاهيم مهم زندگی آشنا كند.
شخصيت اصلی كتاب «مليكا» در موقعيت بدی قرار می‌گيرد. به خانه‌ دوستش «كتی» می‌رود تا با هم كتاب بخوانند و بازی كنند؛ اما كتی خانه نيست و پدر او كتی را به خانه دعوت می‌كند. مليكا حس خوبی نسبت به رفتارهای پدر دوستش ندارد و به سرعت به خانه‌ خودشان می‌رود و ماجرا را برای مادرش تعريف می‌كند. واكنش مادر مليكا به اين ماجرا، يكی از مهم‌ترين قسمت‌های كتاب است:
مليكا، اين سه كلمه‌ جادويی را هميشه به‌ خاطر بسپار تا ديگر در چنين تله‌هایی نيفتی: «نه، برو، بگو.»
«نه» يعنی در مقابل خواسته هر فردی، آشنا يا غريبه، اگر احساس كردی می‌خواهد تو را مجبور به كاری بكند، محكم و بدون ترس يا خجالت بگو: «نه»... . «برو» يعنی سريع از پيش آن فرد برو، فرار كن ... . «بگو» يعنی سريع و در اولين فرصت، به نزديک‌ترين فرد مورد اعتمادت مثل من، پدر يا معلم‌تان، همه ماجرا را بگو... .

نی‌نی‌بان در مجموعه مطالبی با عنوان «معرفی کتاب»، کتاب‌های مناسب کودکان را در رده‌های سنی مختلف به پدر و مادرها معرفی می‌کند تا آنها بتوانند بهترین انتخاب را برای فرزندانشان داشته باشند.
اگر شما هم این کتاب را تهیه کرده‌اید، نظر خود را درباره آن در بخش «نظرات» با دیگر والدین به اشتراک بگذارید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید