هر روز!
هر روز!

نکات خانه داری برای مادران شاغل : مادران شاغل با

نکات خانه داری برای مادران شاغل 
 : مادران شاغل با

نکات خانه داری برای مادران شاغل
: مادران شاغل با چالشها و و شرایط منحصربه فردی روبرو هستند، اما برنامه ریزی برای آینده می تواند به آن ها کمک کند. با بنیتا همراه باشید.
: نکات خانه داری برای مادران شاغل
به گزارش : سازمان دهی خانه آسان نیست، به ویژه هنگامی که شما در خارج از خانه خود کار می کنید. لباس های کثیف، بچه های گرسنه، تکالیف مدرسه و شام، شما را برای بازگشت به خانه خوشحال نمی کند، مخصوصاً بعد از یک روز خسته کننده در محل کارتان. بنابراین چه چیزی زندگی روزمره شما و عملاً هر جنبه ای از زندگی تان را ساده و راحت می کند؟ با بنیتا همراه باشید.
همه زنان را وقتی خانواده تشکیل می دهند می توان شاغل نامید. افرادی هستند که همه نگاهشان به شماست و از شما انتظارات زیادی دارند، حتی بچه ۳ ساله ای که از مادرش می خواهد بهترین قلعه لگویی را برایش بسازد. وقتی شما ۴۰ ساعت در هفته را صرف شغل تمام وقتتان می کنید این خواسته ها بیشتر می شوند.
هر مادر شاغلی خود را با چالش ها و شرایط منحصربه فردی مواجه می بیند. باید بهترین برنامه ریزی را بکنید تا به شما در مدیریت خانواده و شغلتان کمک کند. بیایید ببینیم با راهنمایی های زیر چگونه می توانید اژدهای مدیریت زمان را به دلخواه خودتان رام کنید و زندگی تان را سازمان دهید.
مهم این است که فعالیت هایتان را تجزیه وتحلیل کنید و با دقت آن هایی را ذکر کنید که استرس بیشتری به شما می دهند. هنگامی که برنامه ریزی کردید، زندگی تان را عاری از آشفتگی و درهم ریختگی خواهید یافت. اما این فعالیت های استرس زا برای هر مادر شاغلی متفاوت است.
اگر پس از یک روز طولانی، غذا پختن شما را اذیت می کند، سعی کنید از ترفندهای ساده مانند برنامه ریزی وعده های غذایی استفاده کنید. منوی غذایی تان را برای هفته آینده آماده کنید و مواد غذایی موردنیازتان را در تعطیلات آخر هفته بخرید. این کار باعث می شود وقتی خسته و گرسنه از محل کار به خانه بازمی گردید، استرس کمتری داشته باشید.
از دیگر مزایای برنامه ریزی وعده های غذایی مصرف کمتر مواد غذایی بسته بندی شده و ناسالم مانند غذای فوری است، وعده های غذایی خانگی را بیشتر می خورید و از غذاهای بیرون  کمتر استفاده می کنید. همچنین شما می توانید خرید مواد غذایی غیرضروری اواسط هفته را کم کنید.
برنامه ریزی منوی غذایی به شما یادآوری می کند که عصر باید شروع به غذا پختن کنید. در آن هنگام اگر بچه هایتان در تکالیفشان به کمک شما نیاز دارند و یا دیگر تعهدات اجتماعی در عصر باعث می شود وقت آزادی برای طبخ وپز نداشته باشید، استفاده از آرام پز بهترین راه حل است.

Credit: brookhavenmarket
با برنامه ریزی پیشرفته شام شما خوشمزه و رضایت بخش خواهد شد. تمام مواد را از شب قبل فراهم کنید. گوشت را تمیز کنید، سبزی ها را خردکنید، ادویه جات و سس را آماده کنید. همه را در یخچال بگذارید و صبح تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن ها را در آرام پز بریزید و خود را برای یک شام خوشمزه خانگی آماده کنید.
Credit: blog.appystore
بیرون آمدن از رختخواب، لباس پوشیدن، نوشیدن یک فنجان قهوه و به موقع سرکار حاضر شدن آسان نیست. این مسئله زمانی سخت تر می شود که شما مجبور باشید یک کودک ۵ ساله را از خواب بیدار کنید، به او صبحانه بدهید و لباسش را تنش کنید، ناهارش را بسته بندی کنید، و او را راهی مدرسه کنید. بنابراین برای صبح های روزهای هفته به طرز هوشمندانه ای برنامه ریزی کنید. صبحتان را با تکالیف نوشته نشده، فایل هایتان، کلیدها یا کوله پشتی اشتباهی خراب نکنید. همه چیز را از شب قبل آماده کنید.
به کودک کمک کنید تا کوله پشتی اش را برای صبح آماده کند. ناهار را بسته بندی کنید و در یخچال بگذارید. کیف کار خود را آماده کنید تا فایل های مهم و یا کاغذها را فراموش نکنید.
لباس های خود و فرزندتان را برای روز بعد مرتب کنید. بهترین کار این است که لباس های بچه خود را برای یک هفته آینده تعیین کنید و آن ها را روی چوب لباسی با برچسب های رنگی برای هرروز از هفته قرار دهید. چوب لباسی بچه گانه ی کلیپس دار به لباس ها آسیبی نمی رساند، و همچنین همه لباس های کودک اعم از لباس زیر و رو را باهم  نگه می دارد.
حداقل یک ساعت قبل از فرزندانتان بیدار شوید. این به شما فرصت می دهد تا لباس بپوشید، چای یا قهوه بخورید و صبحانه را برای خانواده آماده کنید. هنگامی که بچه ها بیدار شدند می توانید روی آماده کردن و فرستادن آن ها به مدرسه تمرکز کنید.
توصیه ما این است که مقاله ۱۰ دلیل خوب برای آموزش کودکان در خانه را هم مطالعه کنید.
به محض اینکه بچه دار شدید بهتر است رؤیای دستیابی به یک خانه کاملاً تروتمیز و بی نقص را کنار بگذارید، حداقل تا وقتی که بچه هایتان به دانشگاه بروند. هنگامی که شما یک کار تمام وقت دارید، فرصت پیدا کردن برای تمیز کردن تمام خانه در یک نوبت دشوار خواهد بود. شما مجبورید یک اتاق را درآن واحد تمیز کنید.
بهتر کردن به هم ریختگی ها و بی نظمی ها به خانه کمک خواهد کرد تا نفسی راحت بکشد. به احتمال قوی، این به هم ریختگی ها بیشتر از خاک و یا گردوغبار روی ظاهر خانه تأثیر دارد.
از خانواده برای تمیز نگه داشتن منزل کمک بخواهید. بخشی از تمیزکاری ها را به کودکان محول کنید. بچه های کوچک از کمک کردن و مسئولیت داشتن لذت می برند. شما می توانید آب دادن به گیاهان، تغذیه حیوان خانگی، جمع آوری اسباب بازی ها و مرتب کردن تخت را به کودکان بسپارید. شما همچنین می توانید به آن ها بگویید هر چیزی را که برداشته سر جای خودش بگذارد و کاسه و قاشق خود را بعد از شام در ظرف شویی آشپزخانه | دکوراسیونقرار دهد.
شوهر شما همچنین می تواند کارها را برای شما در شب راحت تر کند. او می تواند شام بپزد و یا به بچه ها در انجام تکالیفشان کمک کند در این صورت شما می توانید ظرف های غذا را بشویید و یا ک

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید