مسیر سبز
مسیر سبز

هاشمی: باید موانع پیشرفت را برداریم خبرگزاری ایرنا: رییس مجمع

هاشمی: باید موانع پیشرفت را برداریم
خبرگزاری ایرنا: رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، دشمنی های بعضی از کشورها به خصوص رژیم غاصب صهیونیستی را با انقلاب اسلامی طبیعی دانست و گفت: همراهی خواسته یا ناخواسته بعضی از داخلی ها با کینه جویان خارجی مایه تأسف است که مخالفت با دولت وجه مشترک آنهاست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی روز گذشته(دوشنبه) در دیدار جمعی از ایثارگران و جانبازان و خانواده های شهدای شهرستان های برخوار، شاهین شهر و میمه از استان اصفهان، نقش و هوشیاری مردم اصفهان در مقاطع حساس انقلاب اسلامی به ویژه دفاع مقدس را ستود و اظهارداشت: این استان سابقه ای طولانی در تاریخ ایران و سهم زیادی در انقلاب و دفاع مقدس دارد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به ابراز نگرانی یکی از حاضرین نسبت به خشکسالی و اوضاع زاینده رود، گفت: باید مسؤولان استانی و ملی برای حل این مسئله که علاوه بر اصفهان برای ایران نیز مهم است، برنامه ریزی کنند تا زایندگی به زاینده رود برگردد.

هاشمی رفسنجانی در پاسخ به گلایه های بعضی از حاضران که طی سالیان گذشته گرفتار مشکلاتی شده بودند، افزود: خداوند کریم در آیات مکرر اجر صابرین را مهم می داند و سنت خداوند همیشه در دفاع از مظلومین است، پس صبور مظلوم، پیش خداوند عزیز است.

وی با بیان دیدگاه های حضرت علی(ع) نسبت به مردم، خاطرنشان کرد: آن امام به استانداران خویش می فرمود که هرکس به مردم ظلم کند، دشمنی خدا را موجب می شود. (من ظلم عبادالله کان الله خصمه دون عباده)

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه «اخلاق باید محور گفتار و رفتار انسان ها باشد»، به امتیازات مکتب اسلام، مذهب تشیّع و کشور ایران اشاره کرد و گفت: اگر همدلی و همکاری داخلی باشد، مزاحمت های خارجی تأثیر چندانی ندارد.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به مشکلات داخلی و خارجی سال های گذشته و برنامه های دولت یازدهم برای جبران این مشکلات گفت: باید مثل سال های پس از جنگ، صبورانه تلاش کنیم تا موانع پیشرفت را برداریم.

در آغاز این دیدار حجت الاسلام رستگاری، علی داوری، محمدرفیع منزلت، کریم کمال، حسن فتاحی،موسی الرضا رحیمی و بهمن گودرززاده، با ارایه گزارشی از اوضاع شهرهای برخوار، شاهین شهر و میمه، به بیان دیدگاه های خویش در خصوص مسایل مختلف پرداختند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید