هر روز!
هر روز!

هرآنچه دوست داری، از دست خواهی داد هرآنچه دوست داری،

هرآنچه دوست داری، از دست خواهی داد هرآنچه دوست داری،

هرآنچه دوست داری، از دست خواهی داد
هرآنچه دوست داری، از دست خواهی داد و یا هرآنچه دوست داری، از کف خواهی داد (به انگلیسی: Everything's Eventual) عنوان یک داستان کوتاه از استیون کینگ می باشد که اولین بار در مجله د نیویورکز در سال ۲۰۰۲ به چاپ رسید .
مردی به نام آلفرد زیمر ، یک فروشنده سیار است . او خانواده اش را ازدست داده و هیچ هدفی در زندگی ندارد و به همین دلیل تصمیم دارد تا در یک متل خودکشی کند . اما وی دفترچه ای دارد که تمام نوشته هایی که به نظرش جالب می رسد - و اکثر آنها را در دستشویی های بین راهی که بر روی در و دیوار نوشته شده است جمع آوری کرده - در آن می نویسد . یکی از این جمله ها "هرآنچه دوست داری، از دست خواهی داد" است . جمله ای که بی شباهت به زندگی آلفرد نیست ...
استیون کینگ درباره انگیزه نوشتن هرآنچه دوست داری، از دست خواهی داد ، پایان داستان و چند نکته دیگر در انتهای داستان این جملات را نوشته است :
من از رانندگی خوشم می آید، به خصوص کشته مرده بزرگراه های پایان ناپذیر ایالتی ام . بزرگراه هایی که در آن ها چیزی مشاهده نمی‌کنید مگر مرغزارهای دوطرفه اش و هر شصت هفتاد کیلومتر یکبار هم توالت های عمومی بلوکه سیمانی . توالت های عمومی معمولاً پر از انواع و اقسام نوشته ها و یادداشت ها هستند . بعضی از آنها خیلی عجیب و غریب اند . من شروع کردم به جمع آوری این پیام ها از هرجایی که دم دستم بود و آنها را در دفترچه یادداشتی جیبی نوشتم ، مابقی جملات را هم از طریق اینترنت پیدا کردم (دو سه تا وب سایت به این طور جمله ها اختصاص دارند) و بالاخره داستان متعلق به این جمله ها را نوشتم . همین داستانی که خواندید از آب درآمد . نمی‌دانم داستان خوبی شده یا نه ، اما خیلی نگران مرد تنهای داستان بودم و واقعاً امیدوارم بودم اوضاع به خوبی و خوشی برایش پیش برود همه چیز زندگی اش روبه راه شود . در پیش طرح اولیه داستان ، همین اتفاق افتاده بود . اما بیل بیوفورد نیو یورکر پایانی پر ایهام و ابهام برای داستان در نظر بگیرم . احتمالاً حق با او بوده ، اما همه ما اگر که بخواهیم ، می توانیم برای کل الفی زمیرهای دنیا دعا کنیم .
از این داستان تاکنون چهار اقتباس سینمایی صورت گرفته است .
این داستان توسط ماندانا قهرمانلو ترجمه و توسط انتشارات افراز در یک مجموعه داستان از نوشته های کینگ به چاپ رسیده است .
http://www.adinebook.com/gp/product/9642837717

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید