مسیر سبز
مسیر سبز

«هری پاتر» محبوب‌ترین کتاب دانش‌آموزان خبرگزاری ایسنا: بر اساس

«هری پاتر» محبوب‌ترین کتاب دانش‌آموزان
خبرگزاری ایسنا:  بر اساس نتایج نظرسنجی که از کودکان انگلیسی انجام شده، رمان‌های «جی.کی‌ رولینگ» همچنان پرطرفدارترین آثار ادبی برای این گروه سنی هستند.

 طبق نتایج آمارگیری که از 400 هزار کودک و نوجوان انگلیسی در 2000 مدرسه ابتدایی و راهنمایی صورت گرفته، رمان‌های پرفروش «هری پاتر» به قلم «رولینگ» عنوان محبوب‌ترین کتاب‌ها را در این فهرست شش عنوانی به دست آوردند.

بیشتر آثار مورد علاقه کودکان این کشور کتاب‌هایی هستند که مورد اقتباس سینمایی قرار گرفته‌اند. رمان‌های جادوگری رولینگ بیشترین مخاطبان را در گروه سنی 11 و 12 سال دارد، اما کودکان حتی شش ساله هم این آثار را دوست دارند.

«هری پاتر و محفل ققنوس» و «هری پاتر و جام‌ آتش» و «آتش گرفتن» به قلم «سوزان کالینز» مشترکا در رتبه نخست این رده‌بندی قرار گرفتند. مقام چهارم بین «میراث» رمانی از «کریستوفر پائولینی» و «هری پاتر و تالار اسرار» تقسیم شد.

نام هشت کتاب «هری پاتر و هدیه‌های مرگ»، «هری‌ پاتر و سنگ جادو»، «هری پاتر و زندانی آزکابان»، «هابیت و یاران حلقه» رمانی از «جی.آر تالکین»، «قهرمان گمشده» به قلم «ریک ریوردن»، «پراکنده» اثر «ورونیکا راث» و «خطای ستاره‌های ما» رمان «جان کرین» در ششمین رتبه فهرست پرطرفدارترین رمان‌های کودکان انگلیسی دیده می‌شود.

براساس بررسی‌های انجام شده، میانگین سن خوانندگان هفت گانه «هری پاتر» 11 و 12 سال است، اما یکی از این رمان‌ها محبوب‌ترین اثر گروه سنی 6 و 7 سال محسوب می‌شود. حتی کودکان سه ساله هم «هری پاتر» را در میان پنج کتاب مورد علاقه خود برگزیده‌اند. «بازی بقا: آتش گرفتن» هم از مورد پسندترین رمان‌های نوجوانان انلگیسی 11 و 12 ساله به حساب می‌آید.

رمان «هابیت» تالکین پیش از اکران فیلم سینمایی آن رتبه بالایی را در فهرست کتابخوانی کودکان این کشور داشت و اقتباس تصویری آن به افزایش محبوبیت این اثر ادبی کمک قابل توجهی کرد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید