مسیر سبز
مسیر سبز

هر آنچه در برنامه جالب دیشب 90 گذشت تابناک: برنامه

هر آنچه در برنامه جالب دیشب 90 گذشت
تابناک: برنامه شب گذشته ۹۰ از ساعت ۱۰و ۴۵ دقیقه آغاز شد. در آغاز برنامه به حواشی تیم ملی نوجوانان اختصاص داشت و به همین جهت سید مجید حسینی کاپیتان تیم ملی نوجوانان به همراه عرفان وجدانی اولین مهمانان حضوری برنامه 90 بودند .

 در این برنامه مجید حسینی کاپیتان تیم ملی نوجوانان بیشتر مورد توجه قرار گرفت و گلهای به ثمر رسیده این بازیکن پخش شد .

نوذر رود نیل کارشناس تلفنی داوری برنامه بود و دربازی سپاهان و الاهلی اعتقاد داشت داور بازی چندین بار بر علیه سپاهان سوت زد و در نتیجه بازی تاثیر گذار بود. در ضمن در بازی پرسپولیس برابر سایپا کارشناس داوری اعتقاد داشت 3 ضربه پنالتی بسود پرسپولیس نادیده گرفته شد : 1- خطای مدافع سایپا روی نورمحمدی 2- خطای دیگر مدافع سایپا روی انصاری فر و 3- ضربه جلال حسینی به دست مدافع سایپا برخورد کرد و تغییر جهت داد !

کاپیتان تیم ملی نوجوانان پرسپولیسه !

سید مجید حسینی کاپیتان تیم ملی نوجوانان که مهمان برنامه نود بود اظار داشت که در حال حاظر عضو تیم سایپا تیم دوم رده بندی نوجوانان است . وی با اشاره به اینکه علاقه زیادی به تیم پرسپولیس دارد گفت: در مسابقات قهرمانی آسیا شنیده بودم که آقای امیر قلعه نویی نام سه تا از بازیکنان ما را برده است و گفته که آنها می توانند در تیم های لیگ برتری بازی کنند.

او در پاسخ به این سوال فردوسی پور که پرسید پرسپولیسی هستی اما اگر استقلال پیشنهاد بدهد آن را قبول می کنی یا نه گفت: فوتبال حرفه ای است. اگر پیشنهادی داشته باشم آن را قبول می کنم.

در ادامه برنامه 90 تا 90 پخش شد که در لابلای آن عنوان شد ظاهرا مشکل نیکبخت برای بازی کردن حل شده است .

اشکان دژاگه : توپ رفت توی گل دیگه

سپس اشکان دژاگه دیشب مهمان ویژه برنامه نود بود.  اشکان بر خلاف روزهای نخست حضور زندی به خوبی به زبان فارسی صحبت کرد .

دژاگه اظهار داشت : از 15 سالگی بازی حرفه ای خود را از هرتابرلین آغاز کرد و پدر و مادر وی هر دو ایرانی هستند و در سه ماهگی به همراه خانواده به آلمان رفت . و اولین گل وی مقابل آلمانیا آخن به ثمر رسید .

بازیکن تیم ملی گفت: بازی با کره جنوبی خیلی حساس است اما ایران می تواندسه امتیاز این مسابقه را کسب کند. او که آمده تا تیم ملی ایران را در بازی با کره جنوبی همراهی کند یک بار دیگر از اینکه چطور فوتبالیست شده حرف زد و تاکید کرد که با صدای قلبش تصمیم گرفت تا برای تیم ملی ایران بازی کند.

در ابتدا مجری برنامه نود که آیتمی از بازی های دژاگه را پخش می کرد از او در مورد اختلافش با مسئولان هرتابرلین سوال کرد.دژاگه در این مورد گفت: آنها خیلی اذیتم کردند. به من رضایت نامه نمی دادند که از تیم جدا شوم و ناراحت بودند اما من تصمیم خودم را گرفته بودم.

در همین لحظه فردوسی پور گل زنی دژاگه مقابل هرتابرلین را روی آنتن برد. اشکان از این گلی که به تیم سابقش زده بود خوشحال بود.او در مورد آن بازی هم گفت:«خیلی خوشحال بودم.در هرتابرلین اذیت شدم. اتفاقا این اولین گلم در ولفسبورگ بود.من تقصیری نداشتم و می خواستم بازی کردن در تیم جدیدی را تجربه کنم.

ملی پوش ایران ادامه حرف هایش را به انتخاب ایران ربط داد و گفت:«من این شانس را داشتم که در تیم ملی نوجوانان آلمان بازی کردم.همان موقع با پدرم زیاد حرف می زدم.در نهایت هم تصمیمی که قلبم می گفت را گرفتم و بازی کردن در تیم ملی ایران را انتخاب کردم.از انتخابی که کرده ام صد در صد راضی هستم.

دژاگه درباره دو گلی هم که در نخستین بازی ملی اش زد حرف زد و گفت:«آن بازی خیلی خوب بود.همه بچه ها به من کمک کردند.»در همین لحظه فردوسی پور به او گفت که می خواستی توپ را سانتر کنی،اما این توپ داخل دروازه رفت که دژاگه این واکنش را نشان داد: توپ رفت توی گل دیگه !

همکاری با ماگات و دعا برای نتیجه گرفتن ولفسبورگ ادامه حرفهای بازیکن تیم ملی بود .

دژاگه در پایان به بازی حساس با کره جنوبی هم اشار کرد و گفت: اوضاع تیم ملی خوب است.همه بازیکنان تمرکز خود را روی این بازی گذاشته اند.امیدوارم که بتوانیم این تیم را در تهران را شکست بدهیم. انشاءالله ورزشگاه پر می شود و مردم به ما کمک می کنند.

در ادامه بازی 39 سال پیش ایران و کره شمالی پخش شد که با گل دقیقه 90 محمد صادقی ایران دو بر یک پیروز شد .

پس از دژاگه نوبت رضا قوچان‌نژاد، رسید که با صحبت‌هاي جالببش رنگ و بوي خاصي به برنامه بخشيد. اين بازيكن نسبت به فريدون زندي در زمان ورود به ايران تسلط بيشتري به زبان فارسي داشت .

 وضعيت مهاجم سن‌ترويدن بلژيك خيلي جالب‌تر از اشكان بود. او كه صحنه‌هاي گلزني‌اش در هلند و بلژيك در حال پخش بود، روي صحنه‌اي كه عصبانيت و دست به يقه شدن او با بازيكن حريف را به تصوير كشيده بود، توضيح عجيبي داد: «اين‌جا يك لحظه  رگ ايراني‌ام بيرون زد...» جمله‌ عجيب و جالبي كه حتي مجري باهوشي مثل عادل هم براي رفع و رجوعش به دردسر افتاد!

لهجه ای مشهدی،هلندی و بلژیکی!

او با اشاره به اینکه از زمان افشین قطبی تصمیم داشته تا برای تیم ملی ایران بازی کند گفت:«پست اصلی من مهاجم است و خیلی این پست را دوست دارم.من می دانم که در تیم ملی ایران رقیبان زیادی دارم.اما تمام تلاشم را می کنم تا بتوانم بهترین بازی هایم را انجام بدهم. در این لحظه بود که فردوسی پور خطاب به قوچان نژاد گفت:«می دانستی لهجه ای مشهدی،هلندی و بلژیکی داری؟

در مجموع در حالي كه تيم ملي در اردوي شبانه‌روزي به سر مي‌برد، حضور اين دو بازيكن از نكات ويژه برنامه 90 بود و پوئن مثبتي در كارنامه عادل محسوب مي‌شد. اگرچه عادل در انتخاب سوالاتش كمي فرصت‌سوزي كرد و خلاقيت هميشگي را به خرج نداد. نظر اين

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید