مسیر سبز
مسیر سبز

هر آنچه در برنامه 90 دیشب گذشت برنامه دیشب 90

هر آنچه در برنامه 90 دیشب گذشت 
 برنامه دیشب 90

هر آنچه در برنامه 90 دیشب گذشت
برنامه دیشب 90 که مطابق هر هفته دوشنبه ها با اجرای عادل فردوسی پور جذاب و پرحاشیه بود؛ دیشب این برنامه از ساعت 22:40 به روی آنتن شبکه 3 سیما رفت.

این هفته حواشی باشگاهها و بازی های فوتبال ، حادثه مرگ دو نوجوان فوتبالیست ، و کارشناسی بی حرمتی داوران  بیشتر وقت برنامه را به خود اختصاص داد.

حرفهای دایی و صالح

صحبت های مجید صالح در مورد عملکرد بد تیم سایپا در فصل جاری و احتمال حضور سرمربی دیگر به جای او از مواردی است که این روزها تیم سایپا را به حاشیه کشانده است و این اتفاقات نیز در باشگاه راه آهن قابل لمس است و علی دایی نیز در صحبت های خود نهمین تساوی تیمش در فصل را توضیح داد.

کارشناس داوری  و مهمان تلفنی برنامه نود

کارشناس داوری دیشب 90 افشاریان داور بازنشسته بود که داوری بازیها را به نقد کشید . و مهمان تلفنی برنامه نود اسماعیل حسن زاده رییس کمیته انضباطی  بود .

رای نصرتی و شیث را ابلاغ کرده ایم اما

اسماعیل حسن زاده امشب مهمان تلفنی برنامه نود بود.او در جواب به این سوال که چرا رای بازیکنان خاطی پرسپولیس هنوز اعلام نشده است گفت:«ما رای را صادر و دستور ابلاغ آن را دادیم اما در آستانه رسانه ای شدن ریاست فدراسیون فوتبال گفتند که بهتر است فعلا رای اعلام نشود.با توجه به سیاستی که رییس فدراسیون دنبال می کنند خود ایشان باید پاسخگو باشند.»

حسن زاده این حرف را در حالی زد که فردوسی پور در این هنگام گفت:«یعنی شما و کمیته ای که در آن کار می کنید استقلال کاری ندارد؟»که حسن زاده گفت:«ما ارزیابی کردیم و رای را انشاء،تایپ و آماده ابلاغ کردیم.امیدوارم رای با نظر آقای کفاشیان هر چه زودتر اعلام شود تا فدراسیون بیشتر از این تخریب نشود.»

اما صحبت های پایانی رییس کمیته انضباطی که روی اصرار عادل فردوسی پور بود.او پرسید که بالاخره رای بازیکنان پرسپولیس چه زمانی اعلام می شود که حسن زاده گفت:«ما رای را به ریاست فدراسیون اعلام کرده ایم و در این زمینه به قول خودمان عمل کرده ایم.رای کاملا عادلانه است و بر مبنای انصاف و عدالت صادر شده است.فقط مانده امضای دبیر کل تا به مطبوعات هم ابلاغ شود.»

نمایش بازی پر حاشیه چندین بازی  و کتک خوردن داوران !

در ادامه برنامه بازی چندین پر حاشیه که داوران مورد بی حرمتی قرار گرفتند به نمایش در آمد و دیدار چنجالی که در ورزشگاه پوریای ولی تالش و در سری بازی‌های لیگ دسته دو و مسابقه دو تیم چوکا تالش و شهرداری دزفول رخ داد، دوباره به تصویر کشیده شد.

در پایان این دیدار، سعید شمس داور بازی توسط تدارکاتچی، بازیکنان تیم چوکای تالش و تماشاچیان که به سمت وی حمله‌ور شدند و او را کتک زدند به شدت مجروح شد.

داور دیدار چوکای تالش و شهرداری دزفول پس از اعلام پنالتی در وقت‌های اضافی بازی مورد ضرب و شتم شدید واقع شد. مدیر عامل تالش روی خط برنامه 90 آمد و به دفاع از خود پرداخت.

نمایش دلخراش مرگ دو نوجوان فوتبالیست

در ادامه برنامه صحنه بازی دو نوجوان در شهرستان و تهران به نمایش در آمد که اولی به دلیل نبود امکانات پزشکی و دو می بر اثر برخورد به دروازه بان حریف پرپر شدند . البته آقای دادرس مسئول سایپا در مورده خانواده مرحوم عظیمی قول همکاری داد .

تصویر من را نشان ندهید گریه ام می گیرد
خواهش ویسی از دوربین نود !

سرمربی تیم صبا می گوید هنوز هم با پخش تصاویر خط خوردنش از تیم ملی گریه می کند.

 ـ دیشب در برنامه نود عادل فردوسی پور یکی از برنامه های چند سال پیش نود را روی آنتن برد.در این برنامه فردوسی پود آیتمی را پخش کرد که عبدالله ویسی دو ساعت مانده به پرواز تیم ملی در فهرست خط خورده ها قرار گرفت تا بگوید:«بچه ها برایم جشن گرفته بودند،نمی دانم چرا این طوری شد.»

ویسی که در حال حاضر سرمربی تیم صبا است در آن زمان با گریه این حرف ها را می زد.اما حالا سال ها از آن زمان گذشته است و خبرنگار دوربین نود وقتی در مورد آن اتفاق از ویسی پرسید او در جوابش گفت:«مگر هنوز آن فیلم را دارید؟تو رو خدا تصویر من را نشان دهید چون دوباره گریه ام می گیرد.»

 سایر حاشیه های  90

از دیگر حواشی های هفته گذشته که فردوسی پور به آن توجه کرد اتفاقات رخ داده در بازی پرسپولیس و سپاهان است که در آن سکوهای ورزشگاه بر کناره گیری حمید استیلی تاکید می کردند و البته در پایان بازی صحبت های سرمربی پرسپولیس قابل تامل و پر حاشیه بود.

از دیگر اتفاقات رخ داده در هفته گذشته شکست 3 بر 1 تیم ذوب آهن اصفهان از صنعت نفت آبادان آن هم در فولاد شهر اصفهان بود که باز هم بحث های مشکلات مالی دامن این تیم قدرتمند لیگ برتری را گرفت و حتی پس از این بازی چند بازیکن با حالت قهر رختکن تیم را ترک کردند و البته فردای آن روز ابراهیم زاده سرمربی این تیم اصفهانی به سر تمرین نرفت تا همه این ها سوژهای عادل برای بررسی اتفاقات این تیم را تامین نماید.

بازی حساس تیم های استقلال و صبا نیز به نوع خود از حواشی خاصی مانند داوری و اتفاقات رخ داده در حواشی ورزشگاه را به همراه داشت.

پرسش و نتیجه نظرسنجی

پرسش نظرسنجی این برنامه نیز مربوط به بهترین بازیکن ایران در بازیهای مقدماتی بود و چهار گزینه زیر انتخاب شده بودند که بترتیب زیر رای آوردند و البته جباری با کسب بیشترین آرا از نگاه ببنندگان بهترین بازیکن ایران در بازیهای مقدماتی بود :  

1 ـ مجتبی جباری با 52 در صد

2 ـ آندرانیک تیموریان

3 ـ جواد نکونام

4 ـ هادی عقیلی


منبع: تابناک
باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید