هر روز!
هر روز!

هشت ورزش فوق العاده برای کاهش وزن هشت ورزش فوق‌العاده

هشت ورزش فوق العاده برای کاهش وزن هشت ورزش فوق‌العاده

هشت ورزش فوق العاده برای کاهش وزن
هشت ورزش فوق‌العاده برای کاهش وزن
هشت ورزش فوق العاده برای کاهش وزن : هشت ورزش فوق العاده برای کاهش وزن
: هشت ورزش فوق العاده برای کاهش وزن
به گزارش : با این حرکات ورزشی وزن خود را سریع کاهش دهید.
اختصاصی بیست ستون: 
هیچ راه آسانی برای کاهش وزن مطمئن و بی‌خطر وجود ندارد. برای کاهش وزن دائمی شما باید غذای سالم بخورید و به مقدار زیاد ورزش کنید. ورزش کردن باعث آب شدن چربی‌ها و ساخت عضلات می‌شود؛ که این کار باعث بالا رفتن میزان متابولیسم بدن شما و سوختن مقدار بیشتری چربی و در نهایت کاهش وزن می‌شود. پس لباس‌های ورزشتان را بپوشید و از همین امروز این ورزش‌ها را که باعث لاغرتر شدن و سالم‌تر شدن شما می‌شود، شروع کنید.
1. راه رفتن

راه رفتن بهترین ورزش برای کاهش وزن است. به جز یک جفت کفش مناسب، نیاز به وسیله دیگری ندارد؛ و برای انجام دادن این کار نیاز به ثبت‌نام در یک باشگاه ورزشی ندارید. ورزش سبکی است، به این معنی که اگر زانوهایتان دچار آسیب‌دیدگی نشود و یا هر صدمه غیرمنتظره دیگری برایتان پیش نیاید، به مدت هفته‌ها و یا ماه‌ها می‌توانید آن را انجام دهید.
برای کسانی که مشکلات سلامتی خاصی مثل چاقی مفرط و بیماری قلبی دارند، پیاده‌روی بهترین ورزش به منظور کاهش وزن است؛ و درعین‌حال می‌تواند باعث بهبود شرایط فیزیکی و روحی‌تان شود.
با توجه به وزن تان، با پیاده‌روی به اندازه چهار مایل در یک ساعت می‌توانید تقریبا 5 تا 8 کالری در هر دقیقه بسوزانید که برابر با 225 تا 360 کالری به ازای هر 45 دقیقه است. با این حساب، اگر شما در بیشتر روزهای هفته، روزی 45 دقیقه پیاده‌روی کنید، می‌توانید در یک هفته حداقل یک پوند از وزنتان را کم کنید بدون اینکه حتی تغییر دیگری در زندگی‌تان ایجاد کرده باشید.
پس کفش‌های ورزشی‌تان را بپوشید، آی‌پادتان را در گوش بگذارید و یک پیاده‌روی خوب را داشته باشید. اگر محل زندگی‌تان به محل کار و یا مرکز خرید نزدیک است، سعی کنید این مسیرها را پیاده طی کنید. اگر هوا بد است، می‌توانید در فضاهای بسته و یا روی تردمیل پیاده‌روی کنید.
2. کتل بل

کتل بل یک وسیله توپ مانند آهنی است که یک دسته دارد. بر خلاف وزنه‌های قدیمی، سنگینی در کتل بل ها به طور یکسان و یک اندازه در همه‌جا پخش نشده است. کتل بل ها به عنوان یک ورزش سنگین در نظر گرفته می‌شوند که علاوه بر اینکه در هر 20 دقیقه 400 کالری می‌سوزانند، بلکه باعث تقویت عضلات اصلی و همچنین باعث بهبود حفظ تعادل و تقویت تمام ماهیچه‌های بدن می‌شود.
ازآنجایی‌که کتل بل تمامی عضلات بدن شما را درگیر می‌کند، باعث بالا رفتن متابولیسم بدن و سوزاندن چربی می‌شود؛ و چون ضربان قلب شما را افزایش می‌دهد مثل این می‌ماند که دارید ایروبیک انجام می‌دهید. در حقیقت 20 دقیقه ورزش با کتل بل از نظر میزان چربی سوزی، با 6 مایل دویدن برابری می‌کند.
البته برای داشتن نتیجه مطلوب و جلوگیری از آسیب‌دیدگی، باید طرز استفاده صحیح از کتل بل را بلد باشید. اگر در استفاده از کتل بل تازه‌کار هستید، بهتر است برای یادگیری نحوه صحیح ورزش کردن با آن در باشگاه محله‌تان ثبت‌نام کنید و از یک حرفه‌ای کمک بگیرید.
3. شنا کردن

یک شنای خوب می‌تواند در هر ساعت بین 400 تا 700 کالری بسوزاند. تمام انواع مختلف شنا از کرال گرفته تا شنای قورباغه باعث کاهش وزن می‌شوند.
شنا یک ورزش موثر برای کاهش وزن و سفت شدن عضلات است. یکی از آسان‌ترین ورزش‌هاست و باعث تقویت قوای کلی بدن شما و سفت شدن تمامی عضلات بدن می‌شود.
به زنان بارداری که در سه ماهه آخر بارداری هستند و همچنین کسانی که مبتلا به بیماری‌هایی نظیر چاقی مفرط، آرتروز و انقباض ماهیچه‌ها هستند، پیشنهاد می‌شود که این ورزش را انجام دهند. همچنین برای کسانی که از آسم در هوای گرم و بد رنج می‌برند، بودن در آب و کنار آب خیلی مفید است. بسیاری از ورزشکاران هنگامی که دچار آسیب‌دیدگی می‌شوند به استخر می‌روند. این کار علاوه بر اینکه به آن‌ها در حفظ اندام متناسب کمک می‌کند، بلکه باعث بهبودی سریع‌تر قسمت آسیب دیده می‌شود. وقتی که داخل آب هستید، نیروی آب 12 برابر نیروی هواست و به همین دلیل باعث سفت شدن عضلات بدن می‌شود.
شنا کردن تمام عضلات بدن شما را از عضلات شکم و کمر گرفته تا عضلات بازو و پا و باسن، درگیر می‌کند. می‌توانید این ورزش را به همراه پیاده‌روی و دویدن انجام دهید و یا اینکه آن را به تنهایی به منظور کاهش وزن انجام دهید. شنا کردن را بلد نیستید؟ هیچ اشکالی ندارد. همین که بتوانید خودتان را از یک سر استخر به طرف دیگر آن برسانید، برای کاهش وزن کافی است.
4. دوچرخه سواری

دوچرخه سواری یکی دیگر از ورزش‌های آسان و موثر در کاهش وزن است. دوچرخه سواری می‌تواند در هر ساعت 372 تا 1100 کالری بسوزاند. این مقدار به وزن شما، سرعت شما به هنگام دوچرخه سواری و مسیری که در آن دوچرخه سواری می‌کنید، بستگی دارد. بر خلاف دویدن، دوچرخه سواری ورزشی است که همه افراد با هر وزنی می‌توانند به مدت طولانی بدون اینکه احساس خستگی کنند آن را انجام دهند. دوچرخه سواری باعث تقویت عضلات و چربی سوزی می‌شود. اگر می‌توانید تا محل کارتان را با دوچرخه بروید، این کار باعث ترشح اندورفین می‌شود و متابولیسم بدن شما را افزایش می‌دهد. همچنین با این کار در مصرف بنزین صرفه&zwnj

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید