مسیر سبز
مسیر سبز

هشدار جدی به سرمایه گذاران در بورس خبرگزاری مهر:

هشدار جدی به سرمایه گذاران در بورس
خبرگزاری مهر:  رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه چشم انداز بازار سهام مثبت و امیدوار کننده است، به سرمایه گذاران به ویژه تازه واردها توصیه کرد از رفتارهای هیجانی پرهیز کنند.

علی صالح آبادی در مصاحبه با رادیو اقتصاد افزود: معمولا افراد حرفه ای در شرایط افزایش قیمت، سهام خود را می فروشند و با کاهش شاخص‌ها ، خریداری می کنند.

صالح‌آبادی افزود : خوراک پتروشیمی هم مدنظر نمایندگان و دولت است تا طوری تعیین شود که ضمن تشویق سرمایه گذاری ها ، سوداروی ها نیز بیشتر شود و قیمت گاز تابع قیمت
جهانی نفت است و ابهام و مشکلی از این لحاظ وجود ندارد.

صالح آبادی اظهار داشت : با لغو تحریم ها و ایجاد فضای مطمئن برای سرمایه گذاران در بازار سهام، سودآوری نیز بیشتر می شود.

وی گفت: ثبات و پیش بینی پذیر بودن بازار ارز و مسکن و دیگر بازارهای موازی بازار سرمایه نشان می دهد همه فعالان اقتصادی می‌توانند در بازار سهام برای آینده خود برنامه ریزی کنند.

صالح آبادی افزود: با توجه به کاهش قیمت طلا و مسکن و ارز ؛ جذابیت بازار سهام افزایش یافته است و سوداروی سهام حتما بیشتر خوهد شد.

رئیس سازمان بورس بازهم توصیه کرد: سهامداران تازه وارد سبد بهینه ‌سهام را انتخاب یا از خدمات صندوق های سرمایه گذاری استفاده کنند و به سایت تالار مجازی بورس هم مراجعه شود.

سبد بهینه سهام شامل سهام چندین شرکت است که به طور میانگین ریسک سرمایه گذاری را کاهش می دهد.

وی گفت : افراد منابع مازاد بر نیاز روزمره را وارد بورس کنند، از مشورت و تحلیل های اقتصادی و منطقی برای سرمایه گذاری در بازار سرمایه استفاده شود که شرکت های کارگزاری، شرکت های مشاور سرمایه گذاری و متخصصان بازار سرمایه خدمات خوبی ارائه می کنند.

صالح آبادی گفت: سرمایه گذاران باید با افق بلندمدت وارد بازار سهام شوند، چون در کوتاه مدت نوسان وجود دارد ، در بلندمدت معمولا مولفه های کلان اقتصادی بهبود می یابد و بازار سرمایه نیز در این فضا همگرایی خواهد داشت، شاخص‌های اقتصادی هم رو به بهبود است؛ بنابراین سودآوری هم افزایش خواهد داشت.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید