مسیر سبز
مسیر سبز

هشدار مصباحی‌مقدم به سرمایه‌گذاران بازار طلا

هشدار مصباحی‌مقدم به سرمایه‌گذاران بازار طلا

هشدار مصباحی‌مقدم به سرمایه‌گذاران بازار طلا"غلامرضا مصباحی‌مقدم" با بیان این که افزایش قیمت سکه در بازار داخلی ادامه پیدا نمی‌کند، افزود: بانک مرکزی می‌تواند با استفاده از توانایی خود، قیمت سکه در بازار داخلی را متعادل کند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان این که دو عامل جهانی و داخلی در نوسان ارزش سکه در بازار داخلی نقش دارد، اظهار کرد: افزایش قیمت سکه در بازار بین‌المللی علت جهانی افزایش قیمت سکه در ایران است.
وی ادامه داد: خارج شدن منابع مالی مردم از بانک‌ها و بازار بورس و افزایش حجم نقدینگی در جامعه علت داخلی افزایش قیمت سکه در بازار است.
مصباحی‌مقدم با بیان این که بانک مرکزی ذخایر طلا و سکه مناسبی در اختیار دارد، افزود: مسئولان این بانک می‌توانند با توزیع گسترده طلا به صورت شمش قیمت سکه در بازار را متعادل کنند.
این نماینده مردم در مجلس با توضیح این که کسانی در بازار پر نوسان طلا، با خرید سکه به دنبال کسب سود هستند، ضرر خواهند کرد، گفت: مردم مطمئن باشند با توجه به اقدام‌های بانک مرکزی، به زودی قیمت سکه کاهش پیدا می‌کند.
سرمایه‌گذاری در تولید سود آور است
وی با بیان این که مردم نباید با هدف سرمایه‌گذاری وارد بازار طلا و سکه شوند، تصریح کرد: مردم برای سرمایه‌گذاری مطمئن و سود آور باید به سمت تولید در کشور بروند.
سرمایه‌گذاری در بازار سکه همزاد دلالی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: سرمایه‌گذاری در بازار طلا و سکه نوعی دلالی و واسطه‌گری است و هیچ سودی را برای مردم در پی ندارد.
وضعیت بازار سکه همچنان یکی از داغ‌ترین بحث‌های کشور است و بانک مرکزی هر روز با ترفندهای خود قصد تثبیت قیمت سکه را دارد؛ بانک مرکزی با توزیع گسترده سکه در بازار و افزایش شعبه‌های بانکی فروشنده سکه در روزهای گذشته قصد کاهش قیمت سکه را داشته است، اما تا کنون موفقیت چشمگیری را به‌دست نیاورده است.
بر اساس آخرین اخبار از وضعیت قیمت سکه در بازار در مقایسه با روزهای گذشته کاهش داشته است.

منبع : اکونیوز

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید