مسیر سبز
مسیر سبز

همه انتظـارات زنــان از مــا! با

همه انتظـارات زنــان از مــا! 
 
 
 
 
 با

همه انتظـارات زنــان از مــا!
با يك شنل سياه و سوار اسب سفيد، لحظه‌لحظه به او نزديك‌تر مي‌شود. هر قدم كه جلو مي‌آيد يك تكه از شنلش از دست مي‌رود و اسبش هم پيرتر و پيرتر مي‌شود. در فاصله يك قدمي‌اش از اين مرد رويايي چيزي جز آدم عبوس و بدتيپ باقي نمي‌ماند. آدمي كه حتي حوصله نجات دادن شاهزاده روياهايش را هم ندارد. خيلي از مردهايي كه به اين تصوير تبديل مي‌شوند، هرگز نمي‌دانند كه گره كارشان كجاست. شايد اگر مي‌دانستند كه مرد ايده‌آل در نظر خانم‌ها چه معنايي دارد، هيچ وقت حاضر نمي‌شدند كه از آن اسب پايين بيايند و از شاهزاده بودن استعفا دهند. اگر شما هم يكي از اين مردها هستيد بهتر است بيشتر با دنياي همسرتان آشنا شويد و بدانيد كه مرد ايده‌آل درنظر خانم‌ها چه نشانه‌هايي دارد.


 خانه داري هم بلد است

هيچ‌چيز براي يك زن سخت‌تر از اين نيست كه چند روز همسرش را با يك خانه تميز تنها بگذارد و بعد از برگشتن، يك خانه بمب خورده را تحويل بگيرد. براي زن‌هاي امروزي ناتواني در اداره خانه و سردرنياورن از امور خانه داري، نشانه بي‌دست و پايي است. آن‌ها دوست دارند همسرشان گاهي آشپزي كند، برخي كارهاي خانه را به‌عهده بگيرد و مثل يك شاه تمام مسئوليت‌ها و خستگي‌ها را به دوش همسرش نيندازد.


زن‌ها از اين‌كه كنترل شوند و كسي با حسادت مدام دنبال‌شان باشد بيزارند اما تماس‌هاي محبت آميز بين روز و پيامك‌هايي كه در مورد حال‌شان مي‌پرسد مي‌تواند در نظر آن‌ها نشان‌دهنده عشق همسرشان باشد. آن‌ها داز اين‌كه همسرشان به موضوعي بيشتر از آن‌ها مشغول باشد يا اين‌كه حتي براي چند ساعت فراموش‌شان كند بيزارند.


 به من نياز دارد

زن‌ها احتياج دارند كه به آن‌ها اثبات كني تو عزيزترين و تنها شخص بااهميت در زندگي من هستي. دوست دارند در سخت‌ترين لحظات زندگي مردشان نقش يك ناجي را بازي كنند و از اين‌كه همسرشان نخستين خبرها را به آن‌ها مي‌دهد و مهم‌ترين تصميم‌ها را در كنار آن‌ها مي‌گيرد، احساس غرور مي‌كنند. آن‌ها دوست ندارند بزرگ‌ترين مسئوليت‌شان انجام كارهاي خانه باشد بلكه مي‌خواهند در مورد تصميمات مهم زندگي‌شان نظر بدهند و تصميم بگيرند و در كنار همسرشان براي حل مشكلات او قدم بردارند.


   گاهي مرا لوس مي‌كند

ميان اين همه دليلي كه براي خستگي وجود دارد، زن‌ها دوست دارند، كمي خستگي در كنند. آن‌ها از اين‌كه گاهي مردشان لوس‌شان كند، مسئوليت‌شان را به‌عهده بگيرد و اجازه دهد كه مانند يك بچه، ذهني آرام و آزاد داشته باشند لذت مي‌برند. زن‌ها از اين‌كه همسرشان هميشه متوقع باشد و هراز‌چند‌ گاهي اجازه آرام بودن را به آن‌ها ندهد بيزارند.


  آزادي‌ام را نديده نمي‌گيرد

زن‌ها هم مثل مردها از اين‌كه بعد از ازدواج در يك غار زندگي كنند بيزارند. آن‌ها مردي را دوست دارند كه براي ديدن دوستان‌شان تشويق‌شان كنند و رابطه آن‌ها را با دوستان‌شان محدود نكنند. مردي كه امكان يك شب شام خوردن همسرش با دوستانش را فراهم نمي‌كند و با روي باز از اين موضوع استقبال نمي‌كند، هيچ شباهتي به يك مرد رويايي ندارد.


  خود راي نيست

نظر نخواستن در مورد اتفاقات زندگي يكي از آزاردهنده‌ترين رفتارهاي مردانه است. زن‌ها دوست دارند در جريان تمام اتفاقاتي كه در خانه‌شان يا در مورد زندگي شان مي‌گذرد قرار گيرند و نظرشان را در مورد آن‌ها اعلام كنند. حتي دعوت كردن مهمان بدون اطلاع يك زن مي‌تواند موضوعي غيرقابل بخشش تلقي شود و يك قهر يا دلخوري چند ساعته يا چند روزه را باعث شود. يك واژه كليدي ديگر در زندگي زناشويي «ما» است. تحقيقات نشان داده، استفاده از اين كلمه بيش از هر واژه ديگري مي‌تواند همسران را تحت‌تاثير قرار دهد، رفتارها و احساسات منفي از قبيل خشم را كم كند و استرس‌هاي زندگي مشترك را كاهش دهد. در مقابل، استفاده از كلماتي كه از جدايي و من محوري حكايت مي‌كنند در بحث‌هاي روزانه مي‌توانند نارضايتي از زندگي مشترك را بالا ببرند و جدايي عاطفي را موجب شوند.


  مرا حمايت مي‌كند

حتي اگر اين موضوع چندان هم واقعي نباشد زن‌ها دوست دارند تصور كنند كه همسرشان يك سوپرمن است. آن‌ها به‌دنبال مردي هستند كه در هر شرايطي حمايت‌شان مي‌كند. از لحظه رد شدن از خيابان گرفته تا به‌وجود آمدن يك دردسر بزرگ، آن‌ها به اين حمايت احتياج دارند. شايد اين موقعيت‌ها در جهان واقعي چندان اتفاق نيفتند اما خانم‌ها به اين حاشيه امن احتياج دارند و از اين‌كه فكر كنند هميشه كسي براي نجات‌شان حضور دارد لذت مي‌برند.


  به ظاهرم توجه مي‌كند

مردي كه با ورود به خانه هيچ تغييري را متوجه نمي‌شود يك مرد وحشتناك است. زن‌ها دوست دارند مورد توجه قرار بگيرند و براي آن‌ها توجه به ظاهرشان مهم‌ترين مصداق اين اتفاق است. از خريد يك روسري جديد يا پوشيدن يك بلوز تازه گرفته تا تغيير رنگ مو و آرايش همگي اتفاقاتي هستند كه يك زن دوست دارد شوهرش در نخستين نگاه از آن‌ها با خبر شود. از طرف ديگر زن‌ها دوست دارد‌ ظاهرشان مورد ستايش قرار بگيرد و فكر كنند كه در نگاه همسرشان زيباترين و آراسته‌ترين زن جهان جلوه مي‌كنند.
 براي تفريح برنامه‌ريزي مي‌كند

يك بليت هواپيما يا رزرو‌كردن هتل بدون اطلاع او مي‌تواند بهترين هديه براي يك زن باشد به‌خصوص براي زني كه شاغل است. يك استراحت چند روزه اتفاقي حذف نشدني است و اگر همسرش بتواند بدون آن‌كه مستقيما با او در اين مورد صحبت كند، از برنامه كاري‌‌اش آگاه شود و برنامه يك سفر كوتاه و تفريحي را بچيند، رويايي‌ترين اتفاقي است كه مي‌تواند بيفتد.


هوايم را دارد

زن‌ها از اين‌كه كنترل شوند و كسي با حسادت مدام دنبال‌شان باشد بيزارند اما تماس‌هاي محبت آميز بين روز و

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید