مسیر سبز
مسیر سبز

همه شگردهای خرید لوازم خانگی هفت صبح: بازار لوازم خانگی

همه شگردهای خرید لوازم خانگی 
 هفت صبح: بازار لوازم خانگی

همه شگردهای خرید لوازم خانگی
هفت صبح: بازار لوازم خانگی مثل هر بازار دیگری فوت و فن خاص خودش را دارد. اگر می خواهید در این بازار سردرگم نشوید باید کمی دقت داشته باشید.

فوت و فن خرید لوازم خانگی

لوازم خانگی که تازه به بازار راه پیدا کرده اند به خاطر تبلیغات ممکن است فروش بیشتری داشته باشند اما همیشه لوازم خانگی خوب آن دسته از لوازمی نیستند که تبلیغات بیشتری دارند. اینکه چطور لوازم خوب و با کیفیت را تشخیص بدهید، چطور گزینه ای را که مناسب شما است را از بین مدل های موجود در بازار خریداری کنید و اینکه تا چه اندازه هزینه را بهتر است بابت خرید لوازم خانگی پرداخت کنید، الگوی ثابت و یکسانی ندارد.هر وسیله ای از بین لوازم خانگی فوت و فن خرید خاص خودش را دارد. نکاتی که باید زمان خرید به آنها دقت کنید نه نامشخص و مبهم است و نه به دقت زیادی احتیاج دارد. تنها کافی است قبل از اینکه مدل دلخواهتان را انتخاب کنید این نکات را بدانید، در بین مدل های موجود از برندهای مختلف جست و جو کنید و بسته به محصولی که می خواهید و بودجه ای که در نظر گرفته اید مدل مناسب را انتخاب کنید.

اگر تمام این نکات را در نظر بگیرید ممکن است خرید کمی برایتان سخت تر شود اما اگر مدل خاصی را پسندیده اید، حتما به چند نکته که برایتان کاربردی و پر اهمیت است دقت کنید. با این کار ممکن است پشیمانی بعد از خرید برایتان خیلی کمتر باشد.


بازار فانتزی یخچال و فریزر

این روزها خریداران بیشتر مدل های ساید بای ساید را انتخاب می کنند. مدل های ساید بای ساید جدید هم که طراحی های خاص بدنه مثل طرح گل و استفاده از نگین و نقره روی بدنه دارند حداقل یک میلیون تومان با مدل های قدیمی تفاوت قیمت دارند در حالی که کیفیت و امکاناتشان اگر کمتر از مدل های قدیمی نباشد بیشتر هم نیست.

زمان خرید یخچال و فریزر فضای آشپزخانه و ابعاد آن را در نظر بگیرید. فروشندگان ممکن است مدل هایی با امکانات زیاد را به شما معرفی کنند که اصلا برای استفاده شما مناسب نباشد. مدل های مختلف یخچال های دو، سه و چهار در، در بازار وجود دارد که انتخابشان بستگی به نیاز و تعداد دفعات باز و بسته کردن درهای یخچال دارد.


 کیفیت لاستیک های دور درها که بهتر است ضد باکتری باشد، دستگیره ها که باید یک تکه و متصل به بدنه باشد، قابلیت تنظیم ارتفاع طبقات داخلی و طبقات فلزی یا شیشه های نشکن که استفاده بیشتر و کیفیت بالاتری دارند، سیستم های خنک کنندگی دوگانه و داشتن آبریز و یخساز از خصوصیاتی است که باید در زمان خرید یخچال به آنها دقت کنید.

بار خانگی، محفظه صفر درجه، نمایشگر LCD و قابلیت انجماد سریع جزو امکاناتی است که شاید چندان هم ضروری نباشد و تنها باعث بالا رفتن قیمت یخچال می شوند.


بازار لوکس اجاق گاز

از آنجا که معمولا فضایی که در آشپزخانه برای اجاق گاز در نظر می گیرند مناسب مدل های پنج شعله است حتی خانواده های کوچک هم سراغ خریدن این مدل ها می روند. اجاق گازهای وارداتی تفاوت قیمت محسوسی با مدل های داخلی دارند.

بدنه و طراحی این اجاق گازها چندان هم مناسب استفاده خانوارهای ایرانی که زمان زیادی را به آشپزی اختصاص می دهند ندارد. امکانات ایمنی که این روزها هم در مدل های داخلی و هم در مدل های وارداتی قرار داده شده استف هم استفاده را راحت تر می کند وهم خطرات آن را پایین می آورد.

امکاناتی مثل قطع خودکار خروج گاز در زمان سرریز شدن غذا، تطبیق دادن میزان خروج گاز با نوسانات و خاموش نشدن، تایمردار بودن زمان پخت هر چند قیمت مدلی را که خریداری می کنید را بالا می برد اما تقریبا ضروری هستند.

از طرفی بدنه اجاق گازها یا استیل است یا لعابی که مدل های استیل زیبایی بیشتری دارند اما ممکن است در اثر نظافت رویشان خش بیفتد و مدل های لعابی که آسیب پذیر هستند اما تمیز کردنشان آسان است. می توانید مدلی دارای فر و جوجه گردان انتخاب کنید یا سراغ مدل های طرح فر بروید که قیمت ارزانتری دارند.


بازار داغ ماشین های ظرفشویی

تنها چند مدل از مدل های رومیزی که در بازار ایران وجود دارد دارای گارانتی اصلی و خدمات پس از فروش هستند پس تنها به گفته فروشندگان اکتفا نکنید و حتما از کشور تولیدکننده و شرکت ضمانت کننده محصولی که می خرید مطمئن شوید.
مدل های رومیزی 6 نفره و 8 نفره هستندکه تفاوت قیمت و ابعاد چندانی با هم ندارند در نتیجه خرید مدل های 8 نفره به صرفه تر است. از طرفی اگر می خواهید ماشین ظرفشویی با ظرفیت 12 یا 14 نفره خریداری کنید حتما به امکانات آن نگاهی بیندازید.

برچسب مصرف انرژی، امکان استفاده از نیمه ظرفیت، سنسور ورود و نشتی آب نشاندهنده اقتصادی بودن یا نبودن ماشین های ظرفشویی است. برنامه های مختلف شست و شو مثل آبکشی اولیه و سریع، ظروف حساس و سیستم شروع با تاخیر هم جزوامکاناتی است که این روزها روی اکثر مدل های بازار تعبیه شده است اما تفاوت آنها در نحوه تنظیم و کاربردی و واضح بودن گزینه های تنظیم آن است اما مهمتر از هر نکته ای این است که زمان خریدن ماشین ظرفشویی به خاطر قیمت پایین تر برندهای متفرقه وسوسه نشوید و مبلغی کمی بیشتر بابت خرید از نمایندگی های برندهای شناخته شده پرداخت کنید.


بازار هوشمند تلویزیون

مهمترین نکته برای خرید محصولات صوتی و تصویری، مخصوصا تلویزیون خرید از نمایندگی های رسمی است. زمانی که از نمایندگی رسمی خرید می کنید بابت خدمات نصب و پس از فروش مطمئن خواهید بود.

از طرف دیگر در نمایندگی های رسمی محصولات تولیدی همان ماه به فروش می رسد که باعث می شود شما مدت زمان کامل گارانتی را داشته باشید. فروشگاه های متفرقه ممکن است محصولی به شما بفروشند که چند ماهی از گارانتی آنها گذشته باشد

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید