نوروزی
آروم و عادیآروم و عادی
نوروزی

همواره سفر برا ی دوری از جنجال ها و روزمرگی ها

 لینک
همواره سفر برا ی دوری از جنجال ها و روزمرگی ها

همواره سفر برا ی دوری از جنجال ها و روزمرگی ها ، آرامش روحی و جسمی ، یکی از انتخاب های بشر در طول تاریخ بوده است . سفر ها ممکن است به دلایل مختلف توسط افراد انجام پذیرد ، ولی یکی از دلایل سفر که بین همه مشترک است ، سفر برای تفریح و استراحت است .

مقصد این سفرها ممکن است شهری در داخل کشور و یا سفری به خارج از مرزها باشد . معمولا سفرهای داخلی با سهولت بیشتری انجام شده و فقط انتخاب و یا رزرو محل اقامتی در مقصد میتواند یکی از موارد مهم سفر باشد . اما در سفرهای خارجی ، قبل از سفر ، علاوه بر رزرو محل اقامت و اسکان باید ویزا ، پاسپورت ، بیمه و ... را هم مد نظر قرار داد .

پاسپورت یا گذرنامه جزء یکی از مدارک شناسایی و هویتی هر فرد به شمار می رود که از سوی دولت ها برای شهروندانشان صادر می شود . این مدرک بین المللی از دولت های کشورهای مختلف این اجازه را می خواهد تا افراد به کشورها ورود و یا خروج پیدا کنند تا این امر زیر نظر دولت ها انجام پذیرد .

جالب است بدانید گذرنامه ها در هر کشوری بر اساس امکانات و تکنولوژی موجود ، طراحی و چاپ می شود. در کانادا گذرنامه ها علاوه بر تکنولوژی سایر کشورها ، دارای تراشه ای الکترونیکی کوچک است  که میتواند اطلاعات شخصی و امنیتی را در خود ذخیره کند . در این نوع گذرنامه با قرار دادن نور در پس زمینه برگه های گذرنامه ، چهره دیگری از تصاویر را میتوان شاهد بود .

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید