مسیر سبز
مسیر سبز

واکنش همسر آقای رئیس جمهور یک شایعه خبرگزاری مهر: "میشل

واکنش همسر آقای رئیس جمهور یک شایعه
خبرگزاری مهر: "میشل اوباما" اعلام کرد پس از خروج از کاخ سفید تصمیمی برای حضور در عرصه سیاسی ندارد.

میشل در حالی احتمال نامزد شدن خود برای انتخابات کنگره در سال 2016 را رد می کند که چندی پیش رویترز در گزارشی نوشته بود: پیش بینی ها درباره آینده سیاسی میشل اوباما در کاخ سفید متمرکز می شود اما مطمئنا کاخ سفید جایی نیست که وی آینده سیاسی خود را در آن بگذراند. در این میان یک احتمال قوی وجود دارد و آن نامزد شدن میشل در انتخابات کنگره برای ورود به سنا در سال 2016 میلادی است.

از آنجا که بانوی اول آمریکا اهل ایلینویز است باید از این ایالت نامزد سنا شود اما ایلینویز از یک سناتور قوی جمهوریخواه بهره مند است و آن کسی نیست به جز "مارک کرک"، که البته وی نیز باید برای تمدید حضور خود در سنا در سال 2016 مجددا نامزد شود.

در این میان اما شانس با میشله یار است چون ایلینویز ایالتی است که عمده جمعیت آن را دموکرات ها تشکیل می دهند و نظرسنجی ها نیز حکایت از محبوبیت بالای میشله در میان دموکرات ها به ویژه در میان ساکنان ایلینویز دارد.

در همین رابطه در یک نظرسنجی که در سال 2012 انجام شده بود محبوبیت بانوی اول آمریکا بیشتر از مارک کرک بود. در این نظرسنجی محبوبیت میشله در ایلینویز 51 درصد و محبوبیت کرک 40 درصد بود از همین رو وی می تواند بهترین گزینه دموکراتها برای انتخابات 2016 در ایلنویز باشد.

در میان چهره های دموکرات هیچ کس به اندازه "اوباماها" (خانواده اوباما) نمی تواند جایگاه این حزب را در آمریکا ارتقاء بدهد و از آنجا که میشل از محبوبیت بالایی برخوردار است نامزد شدن وی در انتخابات سال 2016 برای ورود به کنگره می تواند موجب تقویت موقعیت دموکراتها در سنا شود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید