هر روز!
هر روز!

وای فای های عمومی می توانند خطرناک باشند! : معمولا

وای فای های عمومی می توانند خطرناک باشند! 
 : معمولا

وای فای های عمومی می توانند خطرناک باشند!
: معمولا وقتی ما به هتل، رستوران، فرودگاه یا کتابخانه ای می رویم که «وای فای» عمومی دارد، بسیار خوشحال می شویم. هر چند در ایران سرعت «وای فای»های عمومی معمولا تعریفی ندارد، اما باز هم وجود این «وای فای»ها برای خودشان غنیمتی هستند و گاهی کارمان با آن راه می افتد و در مواردی هم می توانیم خودمان را سرگرم کنیم و کلی وب گردی کنیم.
به گزارش : متأسفانه میزان آگاهی مردم، از خطرات استفاده از «وای فای»های عمومی اندک است.
چه خطری؟
اطلاعاتی که بین ابزاری رایانشی شما (خواه گوشی هوشمند و تبلت باشد و خواه لپ تاپ) و کامپیوتری که از طریق آن ارتباط برقرار می شود، برای هر کسی که در شبکه است، قابل دستیابی است! بنابراین هکرها و مجرمان اینترنتی می توانند از این اطلاعات به راحتی استفاده کنند. این طوری هکرها می توانند مثلا به نام کاربری و پسوردهای شما دسترسی پیدا کنند.
۱- حملاتی که در آن هکرها شبکه خود را بین کامپویتر شما و کامپیوتر واسط قرار می دهد و در این میانه قرار می گیرد.
اگر از پروتکل HTTPS استفاده کنید و وب سایت های مورد نظر شما رمزنگاری شده باشند، احتمال دسترسی به اطلاعات شما کاهش می یابد، هر چند به کلی این نگرانی برطرف نمی شود.
به این روش man in the middle (MITM) گفته می شود.
۲- بدافزارها: با بدافزارها هکر می تواند به کلیه اطلاعات کامپیوتر شما دست پیدا کند و فایل ها و عکس ها شما را بدزدد. او حتی می تواند میکروفن یا دوربین شما را روشن کند.
۳- شنود اطلاعات یا اصطلاحا sniff کردن وای فای:
سومین روش مرسوم هک کردن وای فای است. در این روش ترافیک شبکه پایش می شود. حمله کننده ها، در این روش در واقع «آثار» جابجایی اطلاعات را ضبط و تحلیل می کنند. متأسفانه بیشتر اوقات sniff کردن اطلاعات غیرقانونی نیست.
وای فای های عمومی می توانند خطرناک باشند! : وای فای های عمومی می توانند خطرناک باشند!

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید