زندگی دیجیتال
زندگی دیجیتال

وبلاگ مایکروسافت پس از خبر انتشار فیلم The Interview از

وبلاگ مایکروسافت پس از خبر انتشار فیلم The Interview از

وبلاگ مایکروسافت پس از خبر انتشار فیلم The Interview از دسترس خارج شد
فیلم The Interview این روزها به طور مکرر خبرساز شده است. احتمالا شما هم مطالب مربوط به آن را در خوانده اید. شب گذشته شرکت مایکروسافت هم در کنار گوگل و برخی دیگر از شرکت های توزیع فیلم، به کمک سونی آمده. اما پس از اعلام خبر مبنی بر استریم فیلم یاد شده از طریق پلتفرم مایکروسافت، بلاگ این شرکت از دسترس خارج شد.
درحالیکه هنوز مشخص نیست دلیل اصلی از دسترس خارج شدن وبلاگ مورد بحث چه بوده، اما قضیه مشکوک به نظر می رسد. هکرهای سونی قبلا برای توزیع و پخش فیلم The Interview بارها تهدیداتی را بیان کرده اند و این تصمیم مایکروسافت ممکن است انگیزه ای برای هکرهای سونی برای حمله به بلاگ مایکروسافت نیز باشد.
در ادامه مطلب با همراه باشید.

لازم به ذکر است که سایر بخش های وب سایت Microsoft.com طی این اتفاق مشکلی نداشته و فعال بوده اند. بخش اکس باکس لایو هم که برای هکرها مهمترین قسمت بوده است همچنان آسیبی ندیده و فعالیت خود را ادامه می دهد.
به طور خلاصه می توان گفت اگر این حمله به بلاگ مایکروسافت به دلیل همکاری این شرکت برای پخش فیلم یاد شده بوده، نمی توان آن را نسبت به سایر اتفاقات این روزها، بزرگ تلقی کرد.
در طی مدتی که بلاگ مایکروسافت از دسترس خارج شده، تعدادی از کاربران گزارش داده بودند که با تلاش زیاد و با تاخیرهای طولانی قادر بوده اند تا به آن دسترسی یابند.
اگر هکرهای سونی بخواهند همه تهدیدهای خود را عملی سازند پس باید منتظر حمله آنها به شبکه اکس باکس لایو و نیز فروشگاه گوگل باشیم. اما تا کنون این شبکه ها با مشکلی مواجه نشده اند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید