هر روز!
هر روز!

وحشتناک ترین فیلم های سال 2016 را بشناسید : وحشتناک

وحشتناک ترین فیلم های سال 2016 را بشناسید : وحشتناک

وحشتناک ترین فیلم های سال 2016 را بشناسید
: وحشتناک ترین فیلم های سال 2016 را بشناسید
در سال 2016 بسیاری از فیلم های ترسناک روی پرده سینماها رفتند که برخی از آن ها واقعا وحشتناک بودند و با دیدن آن ها مو به تن سیخ می شد. ترس مسئله ایست که از نخستین روزهای زندگی بشر تا به امروز همراه ما بوده است. این پدید خودش را در جنبه های مختلفی به ما نشان داده و هر بار در شکل جدیدی ظاهر می شود.
 
به گزارش : شاید بتوان اصلی ترین نمود ترس را در مکان های تاریک و متروکه جستجو نمود؛ جایی که ارواح پلید و موجودات ماورایی انتظار ما را می کشند. یکی از بهترین راهها برای نشان دادن این گونه مسائل، استفاده از هنر فیلم و سینماست.فیلم های ترسناک همیشه جایگاه خاصی در سینما داشته اند و همواره نگاه ویژه ای به آن ها شده است.
 
در این ژانر، ساخت آثاری که بتواند بر روی مخاطب تاثیر بگذارد و تماشاگر را جذب کند، به علت محدود بودن سوژه ها کار آسانی نیست و هر کسی از عهده آن بر نمی آید. به همین دلیل، فیلم های خوب در این زمینه اندک هستند. با این حال، می توان فیلم هایی پیدا نمود که شما را تا سر حد مرگ خواهند ترساند.
 
ما در این مقاله قصد داریم ۲۰ فیلم ترسناک و برتر سال ۲۰۱۶ را به شما معرفی کنیم. به گزارش پارس ناز  شما با دیدن آن ها دیگر نخواهید توانست تنها به جایی بروید. پیشنهاد می دهیم مطلب را تا پایان دنبال کنید تا با آن ها آشنا گردید.
 
۱۹- چشم های مادرم (The Eyes of My Mother)

نویسنده و کارگردان: نیکلاس پِسکه
 
این فیلم به صورت سیاه و سفید نمایش داده شده و اگر قرار بود رنگی باشد، قدرت نمایش خشونت و خشم را از دست می داد. «چشم های مادرم» ترس زیادی در دل شما ایجاد خواهد کرد. هنگامی که مادر فرانسیسکای کم سن و سال (دایانا آگوستینی) به طرز وحشیانه ای به قتل می رسد، او (اولیویا باند) دریچه ای تازه از تاریکی و خشم به روی او باز می شود.
 
وی در سن بزرگسالی (با بازی کیکا ماگالهائس) به طور کامل روانی شده و به انسانی متفاوت و خشمگین تبدیل می شود. با وجود خوش ساخت بودن، اما «چشم های مادرم» علاقه ای ندارد که پایانی رضایت بخش را برای مخاطب به ارمغان بیاورد. سبک جالب این فیلم باعث می شود که ساخته آقای پسکه بسیار جذاب و خوب جلوه کند.
 
۱۸- داری من را می کشی (You’re Killing Me)

کارگردان: جیم هانسن
 
نویسندگان: جیم هانسن و جفری سلف
 
این فیلم کمدی-ترسناک، درباره قربانیانی است که از یکدیگر جدا هستند و نمی توانند این مسئله که قاتلی سریالی کمر به قتل آن ها بسته را بفهمند. شخصیت جو با بازی «متئو مک کیلیگون» بعد از اعترافش به قتل بسیار جدی عمل می کند. این اثر سینمایی، یک طنز تاریک و غیر صمیمی را نشان می دهد و هر یک از شخصیت ها دو چهره را به نمایش می گذارند.
 
۱۷- قتل عام در پارک (Carnage Park)

نویسنده و کارگردان: مایکی کیتینگ
 
ماجرا از این قرار است که دو سارق یک دختر  (اشلی بل) را به گروگان گرفته و آن را با خود می برند. ماشین آن ها در میان جاده خراب می شود و سپس دزدها در می یابند که در دام یک تک تیر انداز (پت هیلی) دیوانه افتاده اند. ویویان (دختر) متوجه می شود که در مخمصه بدی گرفتار شده است. سپس فیلم صحنه های ترسناک و پر از خون را به نمایش می گذارد.
 
بر روی کاغذ، داستان «قتل عام در پارک» به بازی موش و گربه شبیه است، اما هر چیزی درباره نحوه عملکرد آن متمایز جلوه نموده و راه و روش خاصی را دنبال می کند.
 
۱۶- شِلی (Shelley)

کارگردان: علی عباسی
نویسندگان: علی عباسی و مارن لوئیز کاهن
 
این فیلم مقوله حاملگی را برای القای ترس انتخاب کرده است. رشد یک انسان در بدن می تواند به اندازه کافی دلهره آور باشد. این اثر سینمایی که نخستین ساخته کارگردان دانمارکی و ایرانی الاصل به شمار می رود، به برخی مسائل آشنا در پارانوید ناشی از اضطراب حاملگی می پردازد.
 
لوئیس (الن دوریت پترسن) و کاسپر (پیتر کرستوفرسن) زوجی فاقد فرزند هستند که به خدمتکار خود النا (کاسمیکا استراتان) پیشنهاد می دهند که در ازای دریافت مبلغی مشخص برای نگه داشتن خانه اش، بگذارد تخمک زن صاحب خانه در بدنش کاشته شود.
 
در این میان اتفاقی پیش بینی نشده رخ می دهد و ظاهرا جنینی شیطانی در بدن او شروع به رشد می کند و برایش مشکلات جسمانی به وجود می آورد. فیلم ساختار مناسبی دارد و شخصیت ها به خوبی شکل گرفته اند.
 
۱۵- نفس نکش (Don’t Breathe)

کارگردان: فد آلوارز
نویسندگان: فد آلوارز و رودو سایاگس
 
دگرگون ساختن برخی جنبه های پرکاربرد این گونه فیلم ها، باعث شده که «نفس نکش» به اثری موفق تبدیل شود. گروهی از سارقان متشکل از یک زن (جین لنی) و دو مرد با بازی «دنیل زواتو» و «دیلان مینت»، به خانه یک کهنه سرباز نابینا می روند و قصد دارند به اموال او دستبرد بزنند.
 
آن ها گمان می کنند که این کار آسان است، اما مسائلی برایشان رخ می دهد و داستان فیلم این گونه شکل می گیرد.این اثر که ما را به یاد فیلم زیبای «هیس» (Hush) می اندازد.، تنشی غیر قابل تحمل را به کاربر القا می کند.
 
۱۴- شیون (The Wailing)

نویسنده و کارگردان: نا هونگ جین
 
شیون از آن دسته فیلم هایی است که کلیشه های آثار ترسناک را تغییر داده و حال و هوایی تازه ای به فیلم های جن گیری بخشیده است.یک روز پلیس محلی به نام جانگ گو به صحنه وقوع جرم فرا خوانده می شود. ظاهرا ماجرا از این قرار بوده که فردی با ظاهری عجیب، همسر خود را به شکلی وحشتناک به قتل رسانده است.
 
این گونه قت

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید