مسیر سبز
مسیر سبز

«ورود آقايان ممنوع» 4 و نيم ميلياردی شد «ورود آقايان

«ورود آقايان ممنوع» 4 و نيم ميلياردی شد 
 «ورود آقايان

«ورود آقايان ممنوع» 4 و نيم ميلياردی شد
«ورود آقايان ممنوع» تا دیروزـ21 مرداد ماه ـ به فروش 4 ميليارد و 60 ميليون توماني دست يافته است.

علي سرتيپي مديرعامل فيلميران ضمن اينكه استقبال مردم از «ورود آقايان ممنوع» در طرح ويژه اكران ماه مبارك رمضان را كم‌سابقه دانست‌، توضيح داد: «ورود آقايان ممنوع» به كارگرداني رامبد جوان اكنون در تهران به فروش 2 ميليارد و 540 ميليون تومان رسيده است.

همچنين اين فيلم در شهرستان‌ها فروشي معادل 1 ميليارد و 520 ميليون تومان داشته است.سرتيپي همچنين درباره فروش «سيزده 59» كه در تهران 6 سينما در اختيار دارد، گفت: اين فيلم به فروش 195 ميليون تومان رسيده و در شهرستان‌ها فروش 110 ميليون توماني داشته است.مديرعامل فيلميران از استقبال بي‌نظير از اكران دوم «جدايي نادر از سيمين» نيز خبر داد و افزود: «جدايي نادر از سيمين» كه بر پرده سينماهاي «عصر جديد » و «ايران » رفته است، هر شب فروش 900 هزار تومان را تجربه كرده است.

نمايش سوت پايان تا ساعت 3 بامداد ادامه داشتفيلم سوت پايان كه وارد هفته دوم اكران خود شده است تاكنون به فروشي نزديك به 60 ميليون تومان رسيده است. «سوت پايان» به كارگرداني نيكي كريمي كه به مرز فروش 60 ميليون تومان رسيده است تنها در شامگاه 20 مرداد ماه توانست 10 ميليون تومان فروش كند.

سعيد پاكستاني از هدايت فيلم‌ گفت:‌ شب گذشته 20 مرداد ماه، «سوت پايان» با استقبال بي‌نظير مخاطبان مواجه شد و سه سانس فوق‌العاده را پشت سر گذاشت و در اين شب 10 ميليون تومان فروش كرد.

وي با اشاره به حضور مستمر نيكي كريمي در گيشه سينما آزادي گفت: اين در حالي است كه علاوه بر كارگردان «سوت پايان»، شب گذشته گوهر خير انديش نيز در كنار نيكي كريمي قرار گرفت و به فروش بليت مشغول شد. سامان مقدم و علي قربان‌زاده نيز از ديگر ميهمانان ويژه شامگاه 20 مرداد ماه بودند.

پاكستاني درباره فروش «آقا يوسف» نيز توضيح داد: آقا يوسف كه تاكنون به مرز 150 ميليون تومان رسيده است شب گذشته نيز 4 ميليون و نيم فروش داشت.

وي درباره اكران «آقا يوسف» در شهرستان‌ها يادآور شد:‌ اكران گسترده اين فيلم در شهرستان‌ها از فردا آغاز مي‌شود و تا پايان ماه مبارك رمضان بر پرده سينماها باقي مي‌ماند.

اكران «آقا يوسف» به كارگرداني علي رفيعي از پنج هفته پيش در شش سينماي تهران آغاز شده است.

آمار فروش و سينماهاي «جدايي نادر از سيمين» در اروپااز گوشه و کنار جهان خبر می‌رسد اکران جدایی نادر از سیمین در سالن‌های اروپا ادامه دارد و فیلم پنجم اصغر فرهادی با استقبال بی‌نظیر تماشاگران روبه‌رو شده است. بر همین اساس، اکران جدایی نادر از سیمین در آلمان با 56 سالن ادامه دارد و کل فروش آن به حدود 820,000 دلار رسیده است. تعداد سالن‌های نمایش آن در انگلیس به 9 سالن کاهش یافته و کل فروش آن به حدود 470,000 دلار رسیده است. نمایش فیلم در بلژیک هم در 10 سالن ادامه دارد که کل فروش آن به حدود 280,000 دلار رسیده است. تعداد سالن‌های نمایش در فرانسه هم هنوز حدود 250 سالن است و تا روز 27 جولای بیش از 751000 تماشاگر داشته است. پیش‌بینی می‌شود تعداد تماشاگران فیلم در فرانسه به 900 هزار نفر برسد.

اندرباب شکسته شدن رکورد اخراجی‌ها3

نزدیک شدن فروش فیلم ورود آقایان ممنوع به فیلم اخراجی‌ها از خبرهای مهم این روزهای سینمای ایران است. خبری که هیچ ربطی به مسائل سیاسی ندارد و اتفاقا کاملا سینمایی است. وقتی در رقابت جلب تماشاگر فیلمی در قد و قواره ورود آقایان ممنوع می‌تواند در تهران گوی سبقت را از رقیب معروفش برباید و در کورسي تنگاتنگ فیلم سوم مسعود ده‌نمکی را بگیرد، تنها می‌توان از آن یک برداشت کرد و آن هم برتری کمدی استاندارد و شعور بالای مخاطب اصلی سینمای ایران است که بدون هیچ بوق و کرنای تبلیغاتی فقط به دلیل سرو شکل درست فیلم رامبد جوان، ورود آقایان ممنوع را به اخراجی‌ها 3 ترجیح می‌دهد نه هیچ چیز دیگر.

هنوز اکران ورود آقایان ممنوع تمام نشده است و ممکن است در پایان اکران بیاییم و تحلیل کنیم دلایل اینکه فیلم جوان رکورد فیلم ده‌نمکی را در کل ایران زده است چه بوده، اما تا همین جا که تماشاگران تهراني نشان دادند می‌توان به درک سینمایی‌شان اعتماد کرد. از سوی دیگر جدایی نادر از سیمین در اکران مجددش در تهران همزمان با اروپا دوران موفقی را می‌گذراند. این مسائل در کنار هم نشان می‌دهد اگر فیلم خوب و با کیفیت در هر زمانی اکران شود، متقاضی خواهد داشت و کوس ورشکستگی سینما سخنی بیهوده است.

منبع: دنیای اقتصاد
باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید