مسیر سبز
مسیر سبز

ورود دلفین هاي جنگجو به تنگه هرمز + عکس

ورود دلفین هاي جنگجو به تنگه هرمز + عکس

ورود دلفین هاي جنگجو به تنگه هرمز + عکس
      به نقل از عصر ایران: آمریکا قصد دارد از دلفین علیه ایران استفاده کند.

وزارت دفاع آمریکا (پنتتاگون) تعدادی دلفین را برای انجام عملیات علیه ایران، آموزش می دهد.

تیم کیتینگ مقام ارشد بازنشسته در نیروی دریایی آمریکا اعلام کرد: گروهی از دلفین های آموزش دیده از منافع آمریکا در تنگه هرمز، دفاع خواهند کرد. این دلفین ها آموزش های ویژه ای دیده اند.

وی افزود: آمریکا می تواند در اقدامات هشدار دهنده علیه ایران، از دلفین های جنگجو در تنگه هرمز استفاده کند.

مأموریت اصلی این دلفین ها، شناسایی مین ها جهت مین روبی است.
دانشمندان می گویند دلفین ها بعد از انسان، باهوش ترین موجودات کره زمین هستند.

ایران پیش از این تهدید کرده بود در صورت تحریم نفت این کشور، تنگه هرمز را خواهد بست و مانع از انتقال نفت خلیج فارس به بازارهای جهانی خواهد شد.

40 درصد از حمل و نقل دریایی نفت خام جهان از تنگه هرمز عبور می کند.
کارشناسان در این باره می گویند: تهران می تواند با مین گذاری در تنگه هرمز، مانع از عبور نفت از تنگه هرمز شود.

"ایگور کوروچینکو" کارشناس نظامی دریایی به خبرگزاری ریانووستی روسیه هم گفت: از نظر فنی، ایران می تواند به سرعت، تنگه هرمز را ببندد اما آمریکا از نظر فنی نمی تواند در این روند مانع از ایران شود.

سایت صدای روسیه به نقل از برخی از منابع می نویسد: امریکا از 50 سال پیش تاکنون از دلفین های آموزش دیده برای کشف سلاح و اهداف دشمنان در زیرآب استفاده می کند. این دلفین ها می توانند زیرآب به فیلم برداری، کشتن دشمن و انتقال مکان یاب اقدام کنند.

در حال حاضر تعدادی از ارتش‌های جهان از دلفین‌ها برای منظورهای گوناگون از جمله نجات جان انسان‌های گمشده یا در معرض خطر و کشف مین‌های دریایی بهره گرفته‌اند.

در طی جنگ ویتنام گزارش‌هایی درباره بهره‌گیری ارتش آمریکا از دلفین‌های آموزش داده شده برای کشتن غواصان ویتنامی جنجال بر پا کرد. نیروی دریایی آمریکا در آن هنگام هر گونه آموزش دلفین‌ها برای نبرد را رد کرد. با این حال امروزه این جانوران برای هدف‌های گوناگون توسط ارتش آمریکا آموزش داده می‌شوند.
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید