iTech news
iTech news

وزیر ارتباطات: ایرانسل بزرگ‌ترین اپراتور دیتای ایران است وزیر

وزیر ارتباطات: ایرانسل بزرگ‌ترین اپراتور دیتای ایران است 
 وزیر

وزیر ارتباطات: ایرانسل بزرگ‌ترین اپراتور دیتای ایران است
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاح ۲۳ پروژه‌ی مرتبط با فاز سوم شبکه‌ی ملی اطلاعات شرکت ایرانسل، اعلام کرد حجم داده‌ای که مشترکان ایرانسل در کشور استفاده می‌کنند؛ این شرکت را به بزرگ‌ترین اپراتور دیتای ایران تبدیل کرده است.
محمود واعظی در این مراسم با تبریک به کارکنان ایرانسل، گفت:امیدوارم این مسیر را ادامه دهیم و آن عقب‌افتادگی را که چهار سال قبل به آن اشاره می‌کردم، برطرف کنیم. من چهار سال قبل از رتبه‌ی ایران و عقب‌افتادگی‌ها غصه می‌خوردم؛ اما اکنون می‌توانم ادعا کنم که فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران در مسیر درست قرار گرفته و تمام امور به‌درستی انجام شده است.
امیدوارم این مسیر را ادامه دهیم و آن عقب‌افتادگی را که چهار سال قبل به آن اشاره می‌کردم، برطرف کنیم. من چهار سال قبل از رتبه‌ی ایران و عقب‌افتادگی‌ها غصه می‌خوردم؛ اما اکنون می‌توانم ادعا کنم که فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران در مسیر درست قرار گرفته و تمام امور به‌درستی انجام شده است.
وی با اشاره به توانایی‌های کشور در ارائه‌ی خدمات به کشورهای دیگر، گفت:شبکه ملی اطلاعات مهم‌ترین پروژه‌ی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت یازدهم بود و ما از ابتدای سال سوم فعالیت خود به این نتیجه رسیدیم که بدون حضور بخش خصوصی نمی‌توانیم اجرای شبکه ملی اطلاعات را به‌راحتی جمع کنیم و باید این بخش در اجرای شبکه‌ ملی اطلاعات به ما کمک کند.
شبکه ملی اطلاعات مهم‌ترین پروژه‌ی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت یازدهم بود و ما از ابتدای سال سوم فعالیت خود به این نتیجه رسیدیم که بدون حضور بخش خصوصی نمی‌توانیم اجرای شبکه ملی اطلاعات را به‌راحتی جمع کنیم و باید این بخش در اجرای شبکه‌ ملی اطلاعات به ما کمک کند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به پروژه‌های افتتاح‌شده ایرانسل و نیازهای کشور، ادامه داد:ما امروز شاهد رونمایی از ۲۳ پروژه بودیم که هر کدام از آن‌ها می‌تواند مشکلاتی را در کشور حل کند. باید با سرمایه‌گذاری، بستر فعالیت و کار جوانان را فراهم کنیم، این بستر در حوزه‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات است.
ما امروز شاهد رونمایی از ۲۳ پروژه بودیم که هر کدام از آن‌ها می‌تواند مشکلاتی را در کشور حل کند. باید با سرمایه‌گذاری، بستر فعالیت و کار جوانان را فراهم کنیم، این بستر در حوزه‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات است.
وی با بیان این‌که ایرانسل در بخش‌های مختلف ارتباطاتی توفیق خوبی داشته است، افزود:در کشورهای دیگر، افزایش در حد چند درصد است؛ اما امروز شاهد این بودیم که به رشد چند برابری در بخش‌های مختلف ارتباطات رسیده‌ایم که بخشی از آن‌ها ۲۰ برابری یا بیشتر بود.
در کشورهای دیگر، افزایش در حد چند درصد است؛ اما امروز شاهد این بودیم که به رشد چند برابری در بخش‌های مختلف ارتباطات رسیده‌ایم که بخشی از آن‌ها ۲۰ برابری یا بیشتر بود.
 ایرانسل موفق‌تر از دیگران در توسعه شبکه عمل کرده است
واعظی همچنین با تأیید روند گسترش شبکه یادآور شد:در حوزه تلفن همراه می‌بینیم وقتی شبکه را توسعه می‌دهند، مشترکان با مشکلات زیادی روبه‌رو می‌شوند که این مشکل را در ایرانسل ندیده‌ایم و ایرانسل شبکه و خدمات را موفق‌تر از دیگران توسعه داده است.
در حوزه تلفن همراه می‌بینیم وقتی شبکه را توسعه می‌دهند، مشترکان با مشکلات زیادی روبه‌رو می‌شوند که این مشکل را در ایرانسل ندیده‌ایم و ایرانسل شبکه و خدمات را موفق‌تر از دیگران توسعه داده است.
وزیر ارتباطات با اشاره به همکاری‌های ایرانسل با شرکای خارجی، ادامه داد:اینکه ما توانستیم هم در دوران تحریم و بعد از تحریم یک شریک خارجی موفق برای شرکت‌هایمان داشته باشیم، آن‌هم در ایرانسل یک دستاورد است. ما به‌عنوان دولت بستر خروج یا سرمایه‌گذاری در کشور را بعد از تحریم برای MTN فراهم کردیم.
اینکه ما توانستیم هم در دوران تحریم و بعد از تحریم یک شریک خارجی موفق برای شرکت‌هایمان داشته باشیم، آن‌هم در ایرانسل یک دستاورد است. ما به‌عنوان دولت بستر خروج یا سرمایه‌گذاری در کشور را بعد از تحریم برای MTN فراهم کردیم.
وی با اشاره به الزام اشتغال‌زایی در برنامه ششم توسعه، گفت:باید سالی ۹۵۵ هزار شغل فراهم کنیم که برای رسیدن به این آمار نیازمند حضور سرمایه‌گذاران خارجی هستیم. اگر وارد جذب سرمایه‌گذاران خارجی نشویم، برای اشتغال به مشکل می‌رسیم. امروز اینترنت و دیگر خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات در خدمت توسعه‌ی صنعت و بحث انقلاب چهارم صنعتی در اختیار حوزه‌ی فناوری اطلاعات است. امروز جایگاه ما به‌گونه‌ای است که نباید به بخش خودمان فکر کنیم؛ بلکه باید پیشرفت صنعت را در نظر داشته باشیم. در وزارت ارتباطات و حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات باید به فکر این باشیم که بتوانیم خدمات به بخش صنعت ارائه دهیم.
باید سالی ۹۵۵ هزار شغل فراهم کنیم که برای رسیدن به این آمار نیازمند حضور سرمایه‌گذاران خارجی هستیم. اگر وارد جذب سرمایه‌گذاران خارجی نشویم، برای اشتغال به مشکل می‌رسیم. امروز اینترنت و دیگر خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات در خدمت توسعه‌ی صنعت و بحث انقلاب چهارم صنعتی در اختیار حوزه‌ی فناوری اطلاعات است. امروز جایگاه ما به‌گونه‌ای است که نباید به بخش خودمان فکر کنیم؛ بلکه باید پیشرفت صنعت را در نظ

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید