مسیر سبز
مسیر سبز

ویلاهای میلیاردی در تهران هنوز جذاب است ویلاهای میلیاردی

ویلاهای میلیاردی در تهران هنوز جذاب است 
 ویلاهای میلیاردی

ویلاهای میلیاردی در تهران هنوز جذاب است
ویلاهای میلیاردی پایتخت 25 سال عمر دارند. گشتی در میان ویلاهای میلیاردی پایتخت نشان می‌دهد که تمامی ویلاهایی که امسال با قیمت‌های میلیاردی برای فروش گذاشته شده‌اند 25 سال عمر دارند و گرچه تعداد ویلاهای میلیاردی با متراژ بین 100 تا 200 متر مربع انگشت شمارند، اما در برخی از نقاط شهر با همان قیمت‌های میلیاردی به بازار فروش عرضه شده‌اند.

بررسی در بازار معاملات ويلاهاي مسكوني در تهران، نشان می‌دهد در سال جاری از یک طرف تعداد ویلاهای پایتخت که با قیمت‌های میلیاردی برای فروش گذاشته شده‌اند اندک هستند و از طرف دیگر این ویلاها بیش از 25 سال عمر دارند.

 با وجود اینکه بسیاری از این ویلاها عمری طولانی دارند، اما کمترین قیمت تعیین شده برای ویلاهای میلیاردی پایتخت 5 میلیون تومان برای هر متر مربع است و بیشترین قیمت تعیین شده برای این ویلاها 9 میلیون و 700 هزار تومان در هر متر مربع است.

به عنوان مثال قیمت پیشنهادی برای خانه‌ای ویلایی در خیابان شریعتی با 25 سال سابقه ساخت و 152 متر مساحت، هشت میلیون تومان است که قیمت کل این ویلا را به یک میلیارد و 216 میلیون تومان می‌رساند.

همچنین ویلایی 170 متری در خیابان زعفرانیه با 25 سال سابقه ساخت ، 9 میلیون و 700 هزار تومان برای هر متر مربع آن قیمت‌گذاری شده است.

خانه ویلایی دیگری در میرداماد 192 متر مساحت دارد و هر متر مربع آن از سوی مالک شش میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است که آن را با قیمت کل یک میلیارد و 152 ميليون تومان در فایل ویلاهای میلیاردی پایتخت قرار داده است. این ویلا مثل سایر ویلاهای میلیاردی تهران 25 سال عمر دارد.

در خیابان گیشا ویلایی 150 متری با قیمت یک میلیارد و 200 میلیون تومان از گران‌ترین ویلاهای این منطقه محسوب می‌شود که عمر ساختمان به 25 سال می‌رسد.

ویلای دیگری در سعادت آباد با متراژ 182 متر مربع، یک میلیارد و 100 هزار تومان قیمت‌گذاری شده است. همین‌طور در دزاشیب در ویلایی 190 متری با 25 سال عمر با قیمت یک میلیارد و 45 میلیون تومان برای فروش گذاشته شده است که به گفته مالک آن به دلیل بالا بودن عمر ساختمان از سال گذشته تاکنون هنوز به فروش نرسیده است.

مالک یکی دیگر از ویلاهای میلیاردی در خیایان شریعتی قیمت پیشنهادی برای هر متر مربع از این ویلا را 5 میلیون و 500 هزار تومان مشخص کرده و قیمت کل این ویلای 200 متری را یک میلیارد و 100 میلیون تومان محاسبه کرده است.منبع: دنیای اقتصاد
باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید